Klementína - Soňa Balážová, Aneta Františka Holasová (ilustrátor)

17,00 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Klementína

Nie sú najobyčajnejšie veci niekedy tie najlepšie? My si myslíme, že sú! Začítajte sa do príbehu Klementíny a jej neviditeľného kamaráta Vendelína. Hm, je on ale naozaj... Čítať viac

Vek
8+
Vydavateľstvo
E.J. Publishing, 2021
Počet strán
99

Nie sú najobyčajnejšie veci niekedy tie najlepšie? My si myslíme, že sú! Začítajte sa do príbehu Klementíny a jej neviditeľného kamaráta Vendelína. Hm, je on ale naozaj neviditeľný? A čo ten kôň vo fľaši... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

17,00 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Nie sú najobyčajnejšie veci niekedy tie najlepšie? My si myslíme, že sú!
Začítajte sa do príbehu Klementíny a jej neviditeľného kamaráta Vendelína. Hm, je on ale naozaj neviditeľný? A čo ten kôň vo fľaši? A ryby na plavárni, o tých ste už počuli? A moment, kam vlastne zvážajú všetko to lístie, čo padá na jeseň zo stromov? Kam oni tú jeseň vozia?

,,Táto fakt veselá, no zároveň dojímavá knižka vás určite dostane. Naozaj. Naozajsky naozaj. Šup s ňou rovno do tašky. Nooo, teda, najprv do pokladne samozrejme. Jáj, jasné, to ste práve išli urobiť. Vy ste jednoducho super. Krásne a zábavné čítanie prajeme! K.,,
Čítať viac
Počet strán
99
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
143×213 mm
Hmotnosť
155 g
ISBN
9788099954091
Rok vydania
2021
Vekové odporúčanie
8+
Naše katalógové číslo
1258345
Ilustrácie
Štýl
dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
E.J. Publishing
Pre koho
pre deti a mládež
Účel knihy
na rozvoj dieťaťa
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

12
8.6.2022
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Že ste o nej nepočuli?
Vážne?
Tak, teraz, dobre nastražte uši!

Klementína nie je len také, hocijaké dievča. Má riadnu guráž. Asi po svojom dedkovi - alebo skôr po koze, po ktorej je pomenovaná, ktovie. Nemyslite si, ona je na svoje meno patrične pyšná!

Jej dedko, ktorý všetkému rozumie, je preslávený nápojom, ktorý rozväzuje jazyk. Tajomstvom je, že to nie je nič viac, než čaj s medom a koňom (teda koňakom, Klementína sa pri čítaní názvu tejto medicíny najskôr pomýlila).

S najlepším kamarátom Vendelínom, sa stretne pri kreslení kriedami na múr. Až tak je zahĺbená do tejto činnosti, že si ho vôbec nevšimne. Nič. Kde nič - tu nič. A zrazu? Vendelín.

Na tomto chlapcovi je niečo zvláštne. Naša hlavná hrdinka, a nemajte jej to za zlé, na to musí prísť. Tak ju to k tomu chlapcovi ťahá, že až. Spolu zažijú toho veľa. Ale žiadne taľafatky. Kdeže. Toto je vysoko vedecké čítanie, predsa! Najviac sa zapotia pri hľadaní korytnačky - či pri chytaní rýb na plavárni.

Usmievať sa od ucha k uchu, naladiť si skvelú revolučnú hudbu, ktorej tóny sa budú rozliehať široko ďaleko a ľahnúť si do opadaného lístia, ktoré stále musia niekam vyvážať – vitajte vo svete Klementíny. A tento svet, zaujíma aj Vendelína, ktorý je najlepší v tom - lebo, aby ste vedeli, každý človek je v niečom najlepší - že je jej kamarát.

Majstrovské, zábavné, ľahké ako pierko - teda ako ten jesenný list, bez ktorého nemôžete odísť. Ani náhodou! Čo keby Vám ho, opäť, to povestné auto odviezlo? Treba myslieť aj na budúcnosť. Situačný humor, optimizmus a dobrá nálada z tejto knižky priam kypí. Teda, aby sme boli presní, prekypuje.
Čítať viac

„Byla však pravda, že tehdy poprvé pochopil, že lidé, kterým se naučil důveřovat, by ho stejně mohli někdy zradit, a že je to sice zklamání, ale zároveň je to nevyhnutelné a že život ho bude pohánět pravidelným tempem vpřed, protože za každého, kdo ho nějakým způsobem zklame, se najde přinejmenším jedna osoba, která to nikdy neudělá.“

Malý život - Hanya Yanagihara
Malý život
Hanya Yanagihara