Vianoce
Proč děti neprospívají - John Holt
Proč děti neprospívají

10,01 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Proč děti neprospívají - John Holt
Proč děti neprospívají - John Holt

Proč děti neprospívají

První vydání této knihy vyšlo ve Spojených státech v roce 1964, rozšířené a doplněné vydání v roce 1982. Více než milion prodaných výtisků v polovině šedesátých let a pozdější... Čítať viac

Vydavateľstvo
Nakladatelství Stehlík, 2003
Počet strán
212

První vydání této knihy vyšlo ve Spojených státech v roce 1964, rozšířené a doplněné vydání v roce 1982. Více než milion prodaných výtisků v polovině šedesátých let a pozdější překlady do patnácti jazyků svědčí o tom, že základní téma této knihy... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Čeština

10,01 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

První vydání této knihy vyšlo ve Spojených státech v roce 1964, rozšířené a doplněné vydání v roce 1982. Více než milion prodaných výtisků v polovině šedesátých let a pozdější překlady do patnácti jazyků svědčí o tom, že základní téma této knihy – strach, nejistota a obavy, které děti prožívají ve školách, a důsledky, jaké to má na jejich schopnosti a ochotu učit se – se dotýká nejen obrovského množství rodičů a učitelů v anglicky mluvících zemích, ale je nesmírně aktuální i v našich podmínkách.
Kniha je rozdělena do pěti kapitol. První kapitola s názvem Strategie popisuje způsoby, jakými se děti vyrovnávají s požadavky, které na ně škola klade. Druhá kapitola Strach a neúspěch se zabývá působením strachu a pocitů selhání na psychiku dětí a třetí rozsáhlá kapitola Skutečné vzdělání zkoumá rozdíly mezi tím, co děti ,,mají umět” a tím, co je opravdu zajímá a znají ve skutečnosti. Čtvrtá kapitola Jak školy selhávají analyzuje způsoby, kterými školy podporují negativní dopady zavedeného způsobu výuky na žáky a v závěrečném Shrnutí se autor snaží formulovat obecné závěry vyplývající z předchozích kapitol.
Čítať viac
Počet strán
212
Väzba
pevná väzba
Rozmer
150×220 mm
Hmotnosť
409 g
Rok vydania
2003
Naše katalógové číslo
125765
Jazyk
čeština
Preklad
Vydavateľstvo
Nakladatelství Stehlík
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Alena Tomová
18.5.2021
Proč děti neprospívají
Tak, vážení, v tejto knihe sú naozaj dobré postrehy. Hneď v prvej časti o taktikách či stratégiách detí, ako sa vyhnúť rozmýšľaniu a učeniu sa tým spôsobom, ako to chcú a očakávajú dospelí (predovšetkým učitelia v triede).
Kniha má asi iba jednu chybu - ale zato vážnu. Text je vysádzaný tenkým písmom (tenké čiary a k tomu ešte chudé písmená natlačené jedno hneď vedľa druhého) a preto je namáhavé ju čítať. Najhoršie sú pasáže vytlačené kurzívou, a tých je veru dosť.
Je to pre mňa utrpenie, stále čistím okuliare a viním ich za to, že sa mi písmenká zlievajú... Je možné, že si počkám na elektronickú verziu, úplne ma to odrádza od lúskania každého jedného slovíčka.

Takže čitatelia, pozor! Odporúčam si knihu najprv pocrieť v kníhkupectve a posúdiť, či je pre vás vhodná v tejto forme. Aby ste neboli v situácii notorického skladovateľa tejto obsahovo vynikajúcej knihy.
Čítať viac

„Ak budeš neustále poukazovať na svoje nedostatky, všetky tvoje dokonalosti zostanú nepovšimnuté.“

Všetky tvoje prednosti - Colleen Hoover
Všetky tvoje prednosti
Colleen Hoover