Víno a čary

Po celé stáročia chránili vinice v Château Renard talentované vinohradnícke čarodejnice, ktorých kúzla pomáhali dorábať svetoznáme víno z údolia Chanceaux. Keď Elenu postihla... Čítať viac

4,3 32 hodnotení
Vydavateľstvo
Grada, 2021
280 strán
4 hodiny čítania

Po celé stáročia chránili vinice v Château Renard talentované vinohradnícke čarodejnice, ktorých kúzla pomáhali dorábať svetoznáme víno z údolia Chanceaux. Keď Elenu postihla kliatba, ich schopnosť predpovedania úrody zanikla... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

12,15 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

K. Ploig: Irgur. K. Ploig. 2023

Viac o e-knihe

Kúzelný romantický príbeh z vinárstva Château Renard

Kým budem vládať, neprestanem vzdorovať zlým silám ani Jeanovi-Paulovi. Zakliať čarodejnicu sa jednoducho nevypláca…

Po celé stáročia chránili vinice Château Renard talentované vínne čarodejnice, ktorých kúzla pomáhali dorábať svetoznáme víno z údolia Chanceaux. Elenu, jednu z čarodejníc, však postihla kliatba, ktorá ju uväznila v podobe ropuchy na plytčine močiara a jej magické schopnosti zoslabli. Prešlo dlhých a trpkých sedem rokov, kým sa jej podarilo kúzlo prelomiť a vrátiť sa k svojmu bývalému životu. Lenže vinicu, ktorú mala zdediť, teraz vlastní pekný cudzinec. Jean-Paul Martel uprednostňuje vedu pred poverami a nepodporuje ani vieru miestnych obyvateľov vo vínne čarodejnice. Aby Elena mohla pomôcť vinohradu zotaviť sa, musí utajiť svoju skutočnú identitu a rovnako aj plány na pomstu tomu, kto jej ukradol najlepšie roky života. Keď sa jej bývalý snúbenec stane obeťou rituálnej vraždy, podozrenie padne na Elenu. Zdá sa, že niekto v údolí praktizuje starú temnú mágiu, takú nebezpečnú, že nie je zapísaná ani v kúzelných knihách. Elenu čaká ťažký zápas, aby očistila svoje meno a ochránila všetko, čo miluje.
Čítať viac
Originálny názov
The Vine Witch
Počet strán
280
Rok vydania
2021
ISBN EPUB
978-80-8090-233-9
ISBN PDF
978-80-8090-232-2
Naše katalógové číslo
1232283
Štýl
romantický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Vydavateľstvo
Grada
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,3 / 5

32 hodnotení

17
9
5
1
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

10.2.2023
Kniha Víno a čary ponúka čitateľovi čarovnú atmosféru malej francúzskej vinice. Postavy sú možno trochu šablónovité, ale autorke sa darí do textu prepašovať šmrnc iným spôsobom. Minimálne špecializovanými čarodejnicami, nielen vínnymi, ale napríklad aj pivnými. Dej je aj napriek tejto snahe pomerne ľahko predvídateľný. Hoci sa objaví aspoň pár prekvapení. Výsledkom je teda skôr príjemná oddychovka, ktorá zároveň slúži ako úvod k ďalším udalostiam. Čítať viac
22

Veľmi rada čítam, dovolila by som si tvrdiť, že som knihomoľka. Každú chvíľku mám v ruke knihu.

Zuzana Jakubovská
Overený nákup
28.10.2022
Moja recenzia knihy
Knihu som prečítala asi za dva týždne (a to som čakala, že budem čítať 2-3 dni). Popravde, čakala som viac.
Hneď úvodné strany mi pripadali trochu strašidelné a pri premene som mala veľmi zmiešané pocity.
Čítať viac
19

Nadšená knihomoľka, ktorá píše o knihách aj na Instagrame → @citam_citas.

Lea Vasková
Overený zákazník
30.8.2022
Urobte si výlet do magických viníc...
Mágia tohto príbehu vás opantá. Pomaly sa usadí vo vašej duši, kde bude postupom času dozrievať - ako tie najlepšie francúzske vína.
Príbeh o vínnej čarodejnici ma zaujal hneď na začiatku - hlavne preto, lebo táto téma mi prišla originálna a neopozeraná. Horká pachuť zrady a pomsty, ktorá ostane čitateľovi v ústach už po pár stranách, sa pomaly vytráca a nahrádza ju príjemná chuť vína z údolia Chanceaux, kde sa o tie najlepšie plody starajú už stáročia vínne čarodejnice. A hoci sa zdá, že spoznávame príbeh iba jednej z nich, pozornému čitateľovi by nemali ujsť náznaky niečoho väčšieho…

Prostredie knihy ma uchvátilo. Spojenie mágie a romantických viníc sa dokonalo hodí do tohto ročného obdobia.
Počas čítania som nemala pocit, že sa začínam nudiť a dej ma na mnohých miestach prekvapil.

Ak premýšľate nad knihami, ktoré vašu myseľ unesie preč od všetkého doma, určite si na zoznam pripíšte Víno a čary.
Čítať viac
24.7.2022
Kúpte si dobrý syr, hrozno a nalejte si pohár vínka ideme do údolia Chanceaux
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Vďaka hlavnej hrdinke Elene, sa prenesieme do údolia Chanceaux, presejšie do vinice Château Renard. Elena je jednou z najtalentovanejších vínnych čarodejníc vôbec, no jej osud je od začiatku zapeklitý a nie práve prívetivý. Elenu totiž niekto zaklial, a ona sa neuveriteľných sedem rokov zmietala v kliatbe, kým sa jej konečne podarilo túto kliatbu zvrátiť a prísť naspäť do vinice ktorá bola jej domovom, za jej Grand-m?re ktorá bola jej jedinou aj keď nie pokrvnou rodinou, jej útočiskom. Avšak sedem rokov je príliš dlhá doba nato, aby zostali veci nezmenené. Zmenou, ktorá Elenu zasiahla zo všetkého najviac bola tá že jej Grand- m?re musela vinicu predať človeku, ktorý síce víno miloval ale ako vyštudovaný právnik odmietal pripustiť, že okrem faktografických údajov je pre rast hrozna a výrobu vína potrebné niečo viac ako len čísla a tabuľky, ak totiž chcete vyrábať skvelé víno aké sa roky vyrábalo v Château Renard nezaobídete sa bez mágie. Bolo pozoruhodné sledovať ako sa neveriaci Jean-Paul právnik z právnickej rodiny postupne učí prijímať, že vo svete okolo neho je veľa vecí, ktoré voľným okom nevidno. Príbeh je skvelým príkladom toho ako je možné spojiť dva úplne rozdielne svety v jeden. Ako sa z nenávisti môže stať láska a z viny zmierenie, ako dokáže osud zamiešať karty viac ako mágia a v neposlednom rade koľko práce stojí za pohárom lahodného vína. Pohodlne sa usaďte na tanier si dajte nejaký lahodný syr, hrozno, orechy, olivy a iné dobroty, nezabudnite na pohár vášho obľúbeného vína, a vydajte sa na cestu do magického sveta vínnych čarodejníc v údolí Chanceaux. Mňa si prostredie Francúzskych viníc a mágie získalo na plnej čiare a verím že si rovnako získa aj vás milí knihomilovníci. Čítať viac
29.6.2022
Letná magická romanca
Na prvý pohľad som od tejto knihy nečakala veľa. Predsalen, knižný trh s mágiou sa poslednou dobou opäť trocha rozrástol a spopularizoval.

Kniha bola úžasná. Skvelá dejová línia, výborné spracovanie postáv a autorka krásne budovala napätie.

Vínnu čarodejnicu Elenu zakliali v ropuchu, ona však kliatbu po siedmych rokoch prerušila a vracia sa do rodného mesta pomstiť sa. Zistí však, že vinica na ktorej žila je už predaná inému majiteľovi. Akoby to nestačilo, jej bývalý snúbenec má novú ženu a Elena krk pribúdajú falošné obvinenia, voči ktorým sa nemá ako brániť.

Kniha je výborná, ľahko sa číta.
Trocha mi chýbali detailnejšie opisy postupu vzťahu Eleny a Jean-Paula, ale to je jeden jediný nepatrný mínus.

Dúfam, že autorka si zachová kvalitu písania aj v ďalších dielach zo série.

Celkové hodnotenie: 8/10
Čítať viac
19
Overený zákazník
25.5.2022
Víno a čary
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Čakala som viac.
Hneď úvodné strany mi pripadali trochu strašidelné a pri premene som mala veľmi zmiešané pocity. Spôsob, akým to bolo napísané ma skôr odradil ako zaujal, ale knihe som dala šancu a čítala ďalej. 
Vinárske prostredie sa mi veľmi páčilo! Keďže aj môj ocino robí domáce víno (ale v menšom) a istý čas som pracovala aj vo vínotéke, mám k tomuto nápoju bohov blízky vzťah.
Príjemne ma prekvapili podrobné opisy výroby vína a spôsob ako to všetko bolo prepojené s mágiou, ktorej bolo v tejto oblasti mimoriadne veľa. 
Elenu som si veľmi obľúbila a úplne som sa s ňou stotožňovala. Na jej mieste by som sa zachovala asi rovnako, avšak páčilo sa mi, že nebola krutá čarodejnica. To, čo ju postihlo a čo prežila bolo pre ňu mimoriadne náročné a to viac, keď som sa na konci knihy dozvedela, ako to v skutočnosti bolo! Keď sa do príbehu zapojila aj láska, hneď sa mi príbeh čítal lepšie a začala som si čítanie užívať. Niektoré scény mi pripadali trochu uletené, ale fantázie sa medze nekladú.
Čítať viac
Terézia Cingelová
Overený zákazník
11.3.2022
Toto by mala byť prvá časť série, tak zrejme sa niektoré osudy ešte rozuzlia v ďalších častiach. Čítať viac
7
Overený zákazník
5.2.2022
Víno a čary
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Víno a čary sú magickým príbehom čarodejníc a vinárov. Ako knihu mnohí označovali za „rozprávkovú“, nebola som si úplne istá s tým, ako tomu rozumieť. Ale žiaden iný prívlastok príbeh ani nepotrebuje.
Atmosféra bola vyslovene rozprávková, plná pekných opisov, magických drobností a tá krajina bola úplne úžasná. Hlavné postavy sa dali veľmi ľahko zamilovať – hoci istým spôsobom boli opakom jeden druhému. Elena bola múdra vínna čarodejnica, ktorá aj napriek nenávisti mala srdce na správnom mieste. Takýchto hrdiniek je v moderných románoch málo. Každá hrdinka si potrebuje svoju silu dokázať tým, že sa pomstí. Elena ju dokázala tým, že aj napriek siedmym rokom v koži žaby ostala tou istou milujúcou osobou.
Kým svet Eleny tvorili kúzla, Jean-Paul bol ukážkovým príkladom muža, ktorý na kúzla neverí a je viac než len skeptický. Pravda mu musela otvoriť oči a ten jeho prístup k mágii – úplné popieranie, neveriackosť, strach, zmätenosť a napokon prijatie – bolo medzi riadkami vykreslené naozaj bravúrne.
Kniha mala od začiatku až po koniec takú silnú atmosféru, až som si nebola istá, či sa jej vyrovná zápletka. Na moje osobné prekvapenie sa za jemnou fasádou „rozprávky“ skrýval dosť temný a intenzívny príbeh.
Mňa si kniha získala týmto všetkým a rozhodne faktom, že boli čarodejnice podané klasicky – nie ako všemocné tvory, ktoré vyhadzujú mestá do povetria, ale ako bežné ženy, ktoré všetkému len rozumejú trocha viac a dokážu manipulovať základom sveta. Nie je to akčný príbeh plný deštrukcie, ale je špeciálny, jemný a rozprávkový, so správnou dávkou temnoty.
Podľa mňa by si to mal prečítať každý fanúšik bosoriek a čarodejníc.
Čítať viac
Elinka
Neoverený nákup
26.1.2022
Všadeprítomná mágia
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Obálka vyžaruje silnú mágiu, očarí vás okamžite.
Samotný príbeh sa odohráva v minulom storočí vo Francúzsku. V krásnom prostredí viníc plných šťavnatého hrozna a horúceho slnka.
Hlavná postava Elena je vínna čarodejnica, ktorá sa ocitne na 7 rokov v žabom tele. Kto jej to urobil a prečo? Hneď ako sa vyslobodí z tejto kliatby jej myseľ zaplní pomsta a odhodlanie zistiť pravdu.
Ďalší šok je strata vinárstva Château Renard, ktoré mala zdediť a zistenie, že jej snúbenec je už ženatý s inou!
Je to málo? Čo ju ešte čaká?
Stará mama (Grand - m?re) pomáha vnučke po návrate pochopiť súvislosti a zvyknúť si na nového majiteľa. Mladý právnik Jean - Paul má svoju predstavu ako viesť vinohrad. Hlavne nechce žiadne čary a povery! Keby len vedel, že má pod strechou hneď dve čarodejnice.
Jeho vínu, ale niečo chýba. Čo robí zle? Pomôže mu Elena, aby sa značka dostala opäť do popredia? Ona však najviac túži po pomste, no chce aj zachrániť česť vinárstva. Jean - Paul je pre ňu ako magnet a cíti, že s ním všetko zvládne. No ako viac zisťuje, čo sa naozaj stalo kým bola preč, všetko sa začína akosi zamotávať. Tí, ktorí vyzerali vinní, boli len obeťou a naopak. Na scénu vstupuje aj démon bažiaci po krvi a dušiach, ktoré má doslova nadosah. Záchranou bude nové, verné priateľstvo a odhodlanie pochádzajúce z rodiacej sa lásky. Všetko je ale len kúzlo, ktoré oklamalo mnohých. Ako to vlastne skončí? Bude zlo zničené a vyhrá láska a sila dobrej mágie.

Hodnotenie: 5/5
Čítať viac
23.1.2022
Veľmi málo čítam fantasy knihy, ale tie, čo sa mi doposiaľ dostali pod ruky, boli skvelé a rovnako som spokojná aj s touto krásnou rozprávkou pre nás dospelákov. Nechala som sa uniesť jej magickou atmosférou, silou moci, kúziel a tak praobyčajným a zároveň neobyčajným ľudským citom - láskou.
.
Príbeh sa odohráva vo Francúzsku (predpokladám), plnom viníc, dobrého vína a syrov, o nejaké to storočie späť. Svet bol plný obyčajných ľudí, čarodejníc, bosoriek a démonov, ktorí medzi sebou nažívali takmer nebadane, kým dodržiavali isté zákony. Ale načo by boli zákony, keby sa neporušovali, však?
.
Z Eleny - hlavnej postavy, je ropucha. Nie škaredá ako ropucha, ale ozajstná, ktorá žije v močiari a živý sa hmyzom. Jedného dňa ale zlomí kliatbu a vráti sa do svojej ľudskej podoby. Kto? Prečo? Ako? Všetky otázky, ktoré jej už roky blúdia mysľou, môže konečne rozlúsknuť, ale jednoduché to teda nebude...
.
Do príbehu som sa ponorila okamžite. Tak pútavo napísaný a veľmi pekne vymyslený fantasy svet, ktorý je súčasťou toho nášho minulého, ma veľmi bavil. Bála som sa, že nad ním budem ohŕňať nos, kvôli bosorkám, tie si pamätám tak akurát z perníkovej chalúpky a iných rozprávok, ale nie. Tieto čarodejnícke bytosti boli iné. Dobré aj zlé. Vážené, ale aj opovrhnutia hodné. A takmer všetky, aj napriek ich schopnostiam, túžia aj po obyčajnej láske.
Rozvinula sa tu krásna romantická linka, plná nesmelých úsmevov, významných pohľadov a odvážnych činov.
.
Ide o autorkin debut a tá má hneď od začiatku vypracovaný štýl. Kniha sa číta sama vďaka napätiu, ktoré dokonale vygradovala a hoci ja víno nepijem, vy si ho dozaista k čítaniu doprajte, je to nutnosť!
Čítať viac

Vydavateľstvo Grada

Čítať viac

„Slová sú, podľa môjho nie tak skromného názoru, naším najväčším nevyčerpateľným zdrojom mágie. Schopné spôsobovať zranenia aj naprávať ich.“