Dejiny politickej a právnej filozofie - Alexandra Krsková
Dejiny politickej a právnej filozofie
12,35 €
Knihy
E-knihy
12,35 €

Bežná cena Bežne 13,00 €

Ušetríte 5%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Publikácia systematicky a zrozumiteľne sprostredkúva poznatky o základných smeroch uvažovania o štáte a práve v európskej histórii. Autorku k nej priviedlo úsilie lepšie pochopiť duchovnú dimenziu európskej integrácie, hodnoty, ktoré sa rodili medzi antickým Olympom, židovským Sinajom a kresťanskou Golgotou, aby sa stali zdrojom identity a životnej sily západnej civilizácie. Svojím didaktickým prístupom, pôvabným jazykom, môže byť táto učebnica vhodným doplnením stále neuspokojivého množstva pôvodnej či preloženej literatúry z tejto oblasti.
Nie je však určená len univerzitným študentom, ktorých chcela autorka inšpirovať, pomôcť im ujasniť si to, čo intuitívne tušia, urobiť ich svedkami toho, ako invencia a tvorivosť ľudského ducha ovplyvňovali sily a zdroje dejinného pohybu mnohotvárnosťou svojich prejavov a plodov.
Užitočná môže byť pre každého, kto chce byť spoločenskovedne vzdelanou osobnosťou, autoritou, či už v oblasti práva, diplomacie, politólogie či politiky, a kto túži kultivovať nielen svoju myseľ, ale aj srdce.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

4 hodnotenia

3
1
0
0
0

Jana
22.4.2013
Názor čitateľa
Neštudujem ani filozofiu, ani právo, či politológiu, takže knihu hodnotím len ako laik. Veľmi ma zaujala v knižnici, po prečítaní pár stránok, som "prešmejdila" Martinus, a keď som ju našla, ihneď som si ju objednala. Pre mňa skvelá kniha. Aj napriek množstvu informácií sa mi nezdá ťažkopádna. Príjemné čítanie na rozšírenie si "obzorov". Čítaj viac

Čítaj viac

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth