Na chvíľu Freudom - Eva Reichelová
Na chvíľu Freudom

10,00 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Na chvíľu Freudom - Eva Reichelová
Na chvíľu Freudom - Eva Reichelová

Na chvíľu Freudom

Filiálna terapia

Eva Reichelová
Mama, buď mojím princom - Eva Reichelová
Mama, buď mojím princom - Eva Reichelová
Neberte mi ilúzie - Eva Reichelová

PhDr. Eva Reichelová, CSc. ukončila v roku 1978 jednoodborové štúdium psychológie na Filozofickej fakulte UPJŠ v Košiciach. V rámci rigorózneho štúdia sa vedeckých a praktickým spôsobom venovala problematike behaviorálnej terapie detí s agresívnym správaním. Absolvovala psychoterapeutické...

Určená pre deti ťažšie výchovne zvládnuteľné a trpiace vážnejšími emočnými problémami /nevedia sa odlúčiť od rodiča, dožadujú sa stálej fyzickej prítomnosti dospelej osoby, sú... Čítať viac

Vydavateľstvo
Self Creation, 2013
Počet strán
70

Určená pre deti ťažšie výchovne zvládnuteľné a trpiace vážnejšími emočnými problémami /nevedia sa odlúčiť od rodiča, dožadujú sa stálej fyzickej prítomnosti dospelej osoby, sú úzkostné, správajú sa ako oveľa menšie deti... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

10,00 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Ďalšie knižné vydania
Na chvíľu Freudom - Filiálna terapia - Eva Reichelová
Brožovaná väzba
Slovenčina, 2010
Vypredané
-5 %

9,50 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Príručka pre všetkých rodičov, ktorí chcú skvalitniť svoj vzťah s dieťaťom.

Určená pre deti ťažšie výchovne zvládnuteľné a trpiace vážnejšími emočnými problémami /nevedia sa odlúčiť od rodiča, dožadujú sa stálej fyzickej prítomnosti dospelej osoby, sú úzkostné, správajú sa ako oveľa menšie deti, nevedia sa hrať alebo spolupracovať v hrových aktivitách/.
Základom tejto terapie je spoločná 30 min. hra dieťaťa a rodiča, ktorá dieťaťu umožňuje premietať jeho zážitkový svet, vyjadrovať myšlienky a pohnútky, ale aj zabudnuté emočné neistoty a krivdy minulosti. Filiálna terapia nezmení len správanie dieťaťa, ale obohatí aj rodiča o základné výchovné zručnosti vrátane citlivého počúvania, rozoznávania emocionálnych potrieb dieťaťa, terapeutického zadávania hraníc a budovania sebavedomia dieťaťa.
Rodič sa pri hre stáva psychoanalytikom používaním liečivých princípov tzv. terapeutických fínt - komentovanie, komentovanie s použitím zámena, hra bez zbytočných otázok a prehnaného vychvaľovania, reflektovanie pocitov dieťaťa.
S pomocou tohto metodického materiálu zostavíte terapeutickú krabicu hračiek, systémom malých krokov si osvojíte pomerne ľahké, ale aj náročnejšie komplexy terapeutického správania.

Pozitívne účinky filiálnej terapie, roky overované v praxi po celom svete, máte teraz možnosť spoznať priamo pri hre s vašimi deťmi v domácom prostredí. Budete prekvapení výsledkami.
Čítať viac

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

5 hodnotení

3
1
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov


Čítať viac

„Samozrejme že sa to deje v tvojej hlave. Ale prečo by to nemalo znamenať, že je to skutočné?“