Uhádneš, komu patria Tajomné knižnice?   Súťažiť

Vánoční lásky

Pět vánočních romantických příběhů od úspěšných autorek Penelope Ward a Vi Keeland... Čítať viac

Vydavateľstvo
Baronet, 2021
352 strán
5 hodín čítania

Pět vánočních romantických příběhů od úspěšných autorek Penelope Ward a Vi Keeland... Čítať viac

  • EPUB MOBI
  • Čeština

9,90 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Pět vánočních romantických příběhů od úspěšných autorek Penelope Ward a Vi Keeland.

Vánoční omyl
Letos si pod stromeček přeju nové brýle. Omylem jsem si totiž spletla nádherného muže, který posedával před mým domem, s bezdomovcem a nabídla mu oběd. Chtěla jsem jen udělat dobrý skutek, ale on se urazil. Prý jsem povýšená. Já mu řekla ještě horší věci. Kéž bych ho už nikdy nespatřila. Osud měl však jiné plány.

Vánoční polibek
Měl to být pouhý polibek s cizím mužem. Udělala jsem to, abych dokázala, že mi zůstal smysl pro dobrodružství, nevyšlo to ovšem tak, jak jsem plánovala. Vypadá to, že na mě o letošních Vánocích bude čekat ten nejkrásnější dárek.

Vánoční jízda
To poslední, co bych potřebovala, je sdílet jízdu Uberem s takovým bručounem – namyšleným právníkem, který stejně jako já potřeboval těsně před Vánoci někam odvézt. Jela jsem bohužel k soudu, kde na mě čekal dárek v podobě příkazu k vystěhování, možná že ale dnešek dopadne mnohem lépe, než jsem čekala.

Vánoční světýlka
Josiina přehnaná vánoční výzdoba jejího souseda Colea pořádně štvala. Poté co Josie vyhodila elektřinu v celé ulici, rozhodl se jí dát z plných plic vědět, co si o tom všem myslí. Když se však dva nepřátelé setkají u toho jediného generátoru ve městě, vánoční světýlka nejsou to jediné, co ve tmě zajiskří.

Vánoční návrh
E-maily pro Riley Kennedyovou neustále chodí na adresu jejího kolegy Kennedyho Rileyho. Ten nesnesitelný muž jí je sice pokaždé přepošle, ovšem s otravnými poznámkami a nevyžádanými radami. Aspoň že se s ním nemusí vídat osobně… Když se setkají na firemním vánočním večírku, Kennedy, pořád tentýž hrozný chlap, Riley zcela okouzlí nejen pohledným obličejem, ale také uměním na parketu. A pak jí předloží návrh: Pojede s Riley domů na vánoční večírek a bude předstírat, že je její přítel, výměnou za to, že ho Riley doprovodí na svatbu.
Ten nápad připadal Riley šílený, ovšem rozhodne se dohodu uzavřít – a brzy se dozví, že se toho v Kennedym skrývá víc, než si kdy dovedla představit.
Čítať viac
Originálny názov
Christmas novelas
Počet strán
352
Rok vydania
2021
ISBN MOBI
978-80-269-1690-1
ISBN EPUB
978-80-269-1689-5
Naše katalógové číslo
1202997
Jazyk
čeština
Preklad
Vydavateľstvo
Baronet
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

16 hodnotení

8
6
2
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

7

Miluji knihy a jejich příběhy, bez nich si nedovedu život představit.

Věra Reňáková
Overený zákazník
4.2.2023
Všech pět povídek byly vyprávěny s lehkostí, vtipným seznámením a vánoční tématikou. Četla jsem je s úsměvem na tváři a opravdu jsem tuto chvíli potřebovala. Úplně vypnout a pousmívat se nad situacemi, které vznikly. Myslím že, jako oddechové čtení na večer, je přesně tato kniha. Čítať viac
34
20.6.2022
Vianočná, nenáročná, oddychová a romantická jednohubka. Príbehy sa rýchlo čítajú, sú vtipné a aj keď sa vo všetkých opakuje klasické klišé (sklamaná krásavica sa zamiluje do Adonisa) u mňa to fungovalo. Za prvé štyri príbehy dávam priemernú trojku ale štvrtú hviezdičku pridávam za posledný príbeh, ten by si zaslúžil aj samostatnú knihu. Čítať viac
12
17.1.2022
prekvapenie
Príjemne ma prekvapila. Trochu som sa bála zbierky poviedok, no zistila som, že poviedka je vlastne fajn, lebo od zoznámenia až po záver sa všetko udeje na pár stranách, čiže sa dá celý príbeh zvládnuť na jeden záťah. A i keď som mala pocit, že niektoré príbehy sú si trošku podobné, čítali sa skvelo. . Poviedky sú plné napätia a vzrušenia. Veľmi príjemné čítanie, ktoré potešilo :-) Čítať viac
Zuzana Stehlíková
Neoverený nákup
2.1.2022
Za mňa trošku sklamanie. Taký nižší štandard u týchto autoriek. Príbehy vcelku fajn, len by si zaslúžili pár strán navyše. Takto to bolo celé tak narýchlo utnuté. Čítať viac
19

Všetky moje recenzie nájdete na instagrame @luckylady.stories :)

Luckylady. Stories
Overený zákazník
28.12.2021
Nie vždy sa vianočné knihy a pokusy o vianočnú knihu podaria. Ale táto knižka sa autorkám podarila. :) Dali dokopy 5 vianočných príbehov, ktoré boli veľmi milé a obdivujem to, ako dokázali do 50 a aj menej strán vložiť príbeh s úvodom, jadrom a aj skvelým zakončením, kedy má čitateľ pocit, že príbeh mal všetko, čo mal mať a je spokojný. Pekný úvod, zápletka a aj rozuzlenie. To nie je jednoduché.

Autorky sú už tak zladené, že nie je možné zistiť, ktorá autorka čo napísala. Mám načítané aj samostatné knihy od týchto autoriek, kedy cítiť rozdiel, ale pokiaľ píšu spolu, nie je možné odhaliť, ktoré pasáže sú ktorej autorky.

Každý príbeh sa mi páčil, neboli tam veľké skoky, že jeden príbeh je oveľa lepší ako ten druhý. Jediný, ktorý bol o trošku slabší, bol tretí, pretože sa tam nejaké veci aj opakovali s predošlým. Čo je zase na jednej strane dobré, pretože neboli nejaké veľké skoky v odlišnosti medzi príbehmi. Každopádne, celý čas som premýšľala nad tým, odkiaľ autorky majú toľko námetov a fantázii v hlave.

Boli to skvelé oddychovky na tento vianočný čas, takže za mňa môžem knižku odporúčať. Bolo to milé, romantické a na tento čas ideálne aj z toho dôvodu, že nepotrebujete emocionálne tornádo, ktoré vás vyžmýka.

V príbehoch boli zakomponované bizarné situácie, ktoré boli veľmi pekne okorenené. Pravdepodobnosť, že sa niečo také stane, je asi nulová, ale tu to fungovalo. Príbehy ponúkli humor, dobrú náladu a posledný príbeh si viem úplne predstaviť ako jednú celú knihu. Dalo by sa s ním krásne vyhrať a natiahnuť ho. Príbehy nešli úplne do hĺbky, čož je pochopiteľné vzhľadom na rozsah, ale aj tak ste dostali všetko, čo ste potrebovali, okrem epických zvratov.

Za mňa áno a dávam knihe zelenú.
Čítať viac
17
18.12.2021
Úprimne - bola to taká tá klasická vianočná romantika, kde sa každá životom sklamaná krásavica zamiluje do arogantného fešáka (obligátne disponovaného "ostro rezanou čeľusťou", "svalmi pod košeľou" a "úžasným zadkom", ako inak), s temnou vzťahovou minulosťou, ktorý sa bojí citov a bla, bla, bla... Ale viete čo? Fungovalo to! Odmysliac si vyššie spomenuté klišé, príbehy mali šmrnc aj vtipné zápletky, takže musím povedať, že som si toto oddychové čítanie naozaj užila. Čítať viac
Katarína
Neoverený nákup
10.12.2021
Vianočné romance
Tak ako sľubovala už pri prvých stránkach som mala úsmev na perach a prečítala som ju na jeden dych. Milujem Vianoce a tieto príbehy boli naozaj krásne a zase ma presvedčili o tom ze Vianoce sú čarovné. Ďakujem Čítať viac
13
2.12.2021
Ak hľadáte knihu, vďaka ktorej budete mať tú správnu vianočnú náladu, tak určite táto kniha je jedna z nich. A keďže ja som odjakživa veľká milovníčka Vianoc, tak pre mňa kniha splnila svoj účel.

V kniha sa nachádza 5 príbehov lásky, ktoré sa odohrávajú práve vo vianočnom čase. Príbehy sú veľmi krátke, skôr by som ich nazvala poviedkami. Každá z nich má cca 40 strán a akurát tá posledná mala asi 100. Takže nečakajte veľké zápletky, skôr sú to poviedky, ktoré vo vás vyvolajú vianočnú lásku a navnadia vás na toto obdobie.

Čo sa mi na knihe veľmi páčilo bolo, že v každom vianočnom príbehu sa hlavné postavy spoznali za veľmi vtipných a zároveň bizarných okolností a opäť autorky vedeli krásne vykresliť tie vtipné, ale aj romantické momenty. Veľakrát som si pri čítaní pripadala, ako keby sa mi pred očami odohrával jeden z tých vianočných filmov, s tou správnou dávkou romantiky, na ktoré práve v tomto čase nedá dopustiť žiaden milovník Vianoc. Tieto príbehy vo vás vyvolajú lásku, humor a tú správnu vianočnú náladu. Nechcem vám moc prezradiť, aby som tu nespoilerovala, ale mne sa tieto vianočné poviedky páčili.

V knihe nájdete tieto poviedky:
• Vániční Omyl
• Vánoční Polibek
• Vánoční Jízda
• Vánkční Světýlka
• Vánoční Návrh

A musím priznať, že vôbec by mi nevadilo keby z poviedky Vánoční Návrh vzikol aj samostatný príbeh, pretože táto poviedka bola podľa mňa najlepšia z celej knihy. Kto je milovník vianočných príbehov hor sa do čítania.
Čítať viac

Vydavateľstvo Baronet

Čítať viac

„Rodný kraj má korene, ktoré prerastú dušu človeka tak, že nikdy nezabudne, kde sa cítil prvýkrát milovaný.“

Pustovník: Slzy zeme - Vladimír Štefanič, 2021
Pustovník: Slzy zeme
Vladimír Štefanič