Uhádneš, komu patria Tajomné knižnice?   Súťažiť
Priestor pre mamu - Adela Zábražná, Ivona Hodasová, EZOPO, 2021

25,00 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Priestor pre mamu - Adela Zábražná, Ivona Hodasová, EZOPO, 2021
Priestor pre mamu - Adela Zábražná, Ivona Hodasová, EZOPO, 2021

Priestor pre mamu

Chutí ako zakázané ovocie, no nemal by

Priestor pre mamu chutí ako zakázané ovocie. No nemal by. Pozývame ťa v ňom na diskusiu a veríme, že záver tejto knihy napíšeš najlepšie ty sama. Táto kniha nediktuje.... Čítať viac

Vydavateľstvo
EZOPO, 2021
Počet strán
180

Priestor pre mamu chutí ako zakázané ovocie. No nemal by. Pozývame ťa v ňom na diskusiu a veríme, že záver tejto knihy napíšeš najlepšie ty sama. Táto kniha nediktuje. Sprevádza, inšpiruje a záver necháva na teba... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

25,00 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Naši škriatkovia odporúčajú

Priestor pre mamu - Adela Zábražná, Ivona Hodasová, EZOPO, 2021
25,00 €

Viac o knihe

Priestor pre mamu chutí ako zakázané ovocie. No nemal by. Pozývame ťa v ňom na diskusiu a veríme, že záver tejto knihy napíšeš najlepšie ty sama. Táto kniha nediktuje. Sprevádza, inšpiruje a záver necháva na teba. Priestor pre mamu nie je typická materská kniha. Nedočítate sa v nej, čo nejesť v tehotenstve, kedy zaviesť lepok ani ako vybrať dieťaťu prvé topánky. Nájdete v nej témy, ktoré vám pomôžu nasadiť kyslíkovú masku najskôr sebe, aby ste všetky ostatné materské témy zvládali ľahšie.

Unikátnosť knihy spočíva v tom, že sa venuje potrebám mám, nie detí. Každá jedna kapitola je o vás, milé spolumamy. Nabáda vás k tomu, aby ste si našli čas samé pre seba.Máme rady dobré otázky, preto ich nájdete v každej jednej kapitole. Sú veľmi dôležitou súčasťou knihy, dávajú vám priestor spomaliť a zamyslieť sa. Veríme, že dobrá otázka je lepšia ako akákoľvek nevyžiadaná rada. Je vlastne ako taká baterka. Posvieti vám na miesto, ktoré potrebujete spracovať alebo sa z neho dostať, no odkráčať si to budete musieť samé.

Kdekoľvek knihu otvoríte, viete si tam nájsť niečo pre seba. Nie je to zápisník na jeden rok. Je to zhodnotenie filozofie materstva, ktorá je poskladaná z našich úvah, ale aj názorov odborníkov a odborníčok, ktorých sme mali tú česť hostiť v našom podcaste Mama Gang. Nevnucuje len jeden zaručene správny postup, ako zvládnuť materstvo. Práve naopak, ponúka viaceré pohľady na rodičovstvo, vzájomný rešpekt a toleranciu.

Kniha je rozdelená na tri hlavné kapitoly. Nová mama sa zaoberá tým, čo sa deje okolo vás, keď sa stanete čerstvými mamami. Od pôrodu, cez dojčenie až po spánok. Druhá kapitola, Dosť dobrá mama, je uvedomením si toho, že túžba po dokonalosti je cestou, ktorá nás často vezme na opačnú stranu. Záverečná kapitola má názov Spokojná mama a je venovaná tomu, aby ste opäť našli samé seba a vedeli sa posunúť ďalej. Kniha nie je ukončená. Záver nechávame na vás. Dáva vám priestor vytvoriť si knihu presne takú, akú ju chcete a potrebujete mať vy.

CHCELI SME, ABY TO BOL PRIESTOR PRÍJEMNÝ A PEKNÝ
Práve preto sme oslovili deväť talentovaných grafičiek, ilustrátoriek a umelkýň zo Slovenska, aby nám doplnili knihu o ilustrácie na tému materstva. O grafické spracovanie knihy sa postarala grafická dizajnérka a autorka diela Ne/udržateľní, Žužu Gálová. Ľahko stráviteľnou a vizuálne zaujímavou formou sme chceli dosiahnuť to, že po otvorení si uvedomíte, že nie ste len mamami. Spomeniete si na to, čím všetkým ste boli pred materstvom, čím všetkým ste práve teraz, ale aj čím všetkým ešte len budete.

Tlmené pastelové farby, ktoré vás budú sprevádzať každou jednou stranou sú protikladom farebného a krikľavého detského sveta, ktorý stretávate každý jeden deň. A tak sme to aj chceli. Toto je predsa priestor pre vás. Pamätáme si, ako sme vyberali papier, ktorý sa bude hodiť do nášho Priestoru pre mamu. Dôležité pre nás bolo, aby nabádal k písaniu a ku kresleniu. Pretože práve vtedy budete počuť svoje vlastné myšlienky vo všetkom tom zhone, ktorý sa okolo vás deje. Veríme, že sa knihu podarí vydať a vy si vyložíte nohy s knihou v ruke a budete do nej písať, kresliť, čmárať až do poslednej strany.

Vďaka písaniu tejto knihy sme aj my vytvorili priestor pre seba. Pre realizáciu našich snov, ambícií, plánov, ktoré sme ani nevedeli, že máme. Priestor pre mamu nie je len váš. Je aj náš. Je náš spoločný. A za to vám úprimne, milé spolumamy, ďakujeme.


Adel a Daška

O AUTORKÁCH
Ahoj, sme Adel a Daška, autorky podcastu o materstve s názvom Mama Gang. A ak sa nám to s Tvojou pomocou podarí, onedlho budeme aj autorkami nie tak bežnej knihy o materstve. Chceli sme vytvoriť niečo hmatateľné. Niečo, čo by evokovalo potrebu odpojiť sa od dieťaťa a kolobehu povinností a spojiť sa sama so sebou. Zastaviť, vyložiť nohy, uvariť kávu a vypiť ju teplú. Potešiť oko aj ducha a spomenúť si, kým som. Má to byť prirodzené pokračovanie toho, čo vzniklo okolo nášho podcastu Mama Gang. Vedeli sme, že nechceme vydať iba knihu rozhovorov. Chceli sme vytvoriť niečo, čo by sme si my samé rady kúpili a ponorili sa do toho. Vedeli sme tiež, že texty nestačia.
Čítať viac
Počet strán
180
Väzba
pevná väzba
Rozmer
185×185 mm
Hmotnosť
452 g
ISBN
9788082350121
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
1196441
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
EZOPO
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,7 / 5

9 hodnotení

5
0
1
2
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Evie
Neoverený nákup
18.2.2022
Sklamanie
Tato kniha je zial sklamanie, formou aj obsahom. Obsah nic nove v porovnani s instagramom ci podcastami, vizual sa snazi, no farby su vyblednute a posobi to narychlo zbuchane, "len aby bolo"...skoda. Čítať viac
Veronika
Neoverený nákup
18.2.2022
Sklamanie
Veľa peňazí - malo obsahu. Ich Podcasty mám rada, kniha veľké sklamanie a veľmi veľmi drahá. V podstate len prekopírovaná články z instagramu. Čítať viac
Den Den
Neoverený nákup
1.1.2022
Okej
Kniha fajn na prelistovanie, nič extra ale. Sfúkla som ju za jeden večer keďže tam toho fakt veľa nieje. Pomer obsah cena dosť zlý… Veľa prázdnych poloprázdnych strán (len obrázok alebo opakovaný názov kapitoly). Ale niekomu to isto vyhovuje. Čítať viac

„Humor je najkorenistejšou prísadou na hostine života.“

Anna v Redmonde - Lucy Maud Montgomery, 2016
Anna v Redmonde
Lucy Maud Montgomery