Nezmeškajte 5-eurovú poukážku ako darček k nákupu! Viac info Nezmeškajte 5€ poukážku k nákupu! Viac info
Kreslo na Olympe -
Kreslo na Olympe
11,44 €
Knihy
E-knihy

Kreslo na Olympe

  MilaniuM, 2011
  Výrobca
  MilaniuM, 2011

  Skočte rovnými nohami do magického sveta antického Grécka, bájnych bohov, ale aj hrdinských pozemšťanov, kde sa to hmýri zázrakmi, nečakanými udalosťami, veštbami, láskou a statočnými činmi...

  Čítaj viac

  11,44 €

  Bežná cena Bežne 12,00 €

  Ušetríte 5%

  Posielame do troch dní

  Odporúčané tituly a kolekcie

  11,44 €

  Viac o produkte

  Z čoho vzniklo slovo „štadión“?
  Čo sa stalo s kráľom Menelaom a jeho manželkou Helenou po Trójskej vojne?
  Čo znamená „Panta rhei“?
  Čo pili bohovia na Olympe?

  Zaujímajú vás odpovede na tieto otázky? Tak rýchlo sadajte k stolu a hrajte Kreslo na Olympe, zábavnú vedomostnú hru pre všetkých, ktorí majú radi antické Grécko, jeho mýty a legendy. Je naozaj jedno, či ešte chodíte do školy, alebo do nej vodíte vnúčatá, alebo si po práci chcete precvičiť mozgové závity. Táto hra ponúka ľuďom rôznych vekových skupín skvelú možnosť, ako tráviť voľný čas.

  Jej cieľom je vďaka vedomostiam, taktike, ale aj istej dávke hráčskeho šťastia dostať sa na hernej doske ako prvý na Olymp, sídlo antických gréckych bohov. Tam na víťazného hráča čaká titul najlepšieho znalca gréckych bájí a povestí a kreslo antických gréckych bohov. Pravidlá zvládnete naozaj hravo. Hra obsahuje 350 kartičiek s otázkami a odpoveďami, pri viacerých z nich sú uvedené tri možnosti. Napätie, priestor na taktizovanie a nečakané zmeny do hry vnesie 13 zážitkových políčok pomenovaných podľa antických bohov a bájnych bytostí (Afrodita, Poseidón, Medúza, Kentaur...), ktoré majú svoje vlastné pravidlá.

  Otázky z oblasti gréckych bájí a mýtov určite „prevetrajú“ vaše vedomosti, ale zároveň sa dozviete aj veľa nových informácií a zaujímavostí. A ešte sa aj skvelo zabavíte. Tak nestrácajte čas, nech čo najskôr niekto z vás môže zvolať na vrchole Olympu – Heuréka! (Viete prečo práve Heuréka? Aj na to nájdete odpoveď v tejto hre.)

  Typ hry: vedomostná spoločenská hra
  Cieľová skupina: hráči od +12 rokov
  Počet hráčov: 3-5 hráčov
  Dĺžka jednej hry: cca 90 minút
  Herné komponenty: herná doska, päť figúrok, kocka, 350 kartičiek s otázkami a odpoveďami
  Vydavateľ hry: MilaniuM
  Čítaj viac
  Kúpte spolu
  Kreslo na Olympe -
  Kúzelné čítanie: Spievanky 2 -
  21,16 €
  Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
  Dajte nám o tom vedieť.

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Rozmery krabice
  370×195 mm
  Naše katalógové číslo
  118533
  Katalógové číslo výrobcu
  8588004962019
  Jazyk
  slovenský

  Recenzie

  Ako sa vám páčila hra?

  4,8 / 5

  5 hodnotení

  4
  1
  0
  0
  0

  Dávid
  10.1.2014
  Názor zákazníka
  Hra je super no slabé využitie špeciálnych políčok a takisto malo kartičiek no hracia doska a rozmanitosť otázok su perfektne Čítaj viac
  Faidra
  28.12.2012
  Názor zákazníka
  Dostala som KRESLO na Vianoce. Je to úžasná hra. Aj zábavná, aj sa dá veľa čo naučiť. Mám iba 14 rokov, ale takto sa učiť a zároveň sa hrať - to je super!
  Už mám na hru poradovník - kamarátky to chcú skúsiť s ich rodičmi cez prázdniny.
  Čítaj viac
  Alena
  30.11.2011
  Názor zákazníka
  Kúpila som hru pod stromček, ale nevydržali sme a cez víkend sme si ju zahrali. A nie raz. Skvelo vymyslené! Odporúčam všetkým, ktorí chodia na dovolenku do Grécka, ale nielen im. Človek sa dozvie všelijaké nové veci.
  Okrem toho chválim aj vyhotovenie - krásna krabica aj pekne vymyslená doska. Nie je to žiadny šunt z lacného materiálu. Aj to je pri hre strašne dôležité, aby si mal človek na čom popásť oči.
  Čítaj viac
  hlavolámač
  28.11.2011
  Ohromne dobre sa to hraje,
  aj keď si všetko človek pamätať nemôže. A tých bohov a hrdinov bolo v starom Grécku viac ako neskôr všade dokopy. Myslím, že niečo podobné - teda takáto hra o antike - u nás ešte nebolo. Odporúčam vrelo. Každý sa zabaví, aj ten, kto si nespomenie ani na otca všetkých tých bohov. Čítaj viac

  Kúpte spolu
  Kreslo na Olympe -
  Kúzelné čítanie: Spievanky 2 -
  21,16 €

  „Niet krajších rozprávok než tie, ktoré napíše sám život.“

  Hans Christian Andersen