The Sense of an Ending - Julian Barnes
The Sense of an Ending
19,05 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

The Sense of an Ending

Julian Barnes

Přední britský prozaik Julian Barnes se proslavil romány Flaubertův papoušek (č. 1996), Historie světa v 10 a 1/2 kapitolách (1994) či Jak to vlastně bylo? (1999). Získal řadu ocenění, mimo jiné cenu Médicis za zahraniční román.

Vydavateľstvo
Jonathan Cape, 2011

Ďalšie formáty

E-kniha
8,99 €

Tony Webster and his clique first met Adrian Finn at school. Sex-hungry and book-hungry, they would navigate the girl-less sixth form together, trading in affectations, in-jokes, rumour and with...

Čítať viac

Tony Webster and his clique first met Adrian Finn at school. Sex-hungry and book-hungry, they would navigate the girl-less sixth form together, trading in affectations, in-jokes, rumour and with...

Čítať viac

Ďalšie formáty

19,05 €
Vypredané, je však dostupné ako e‑kniha

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Tony Webster and his clique first met Adrian Finn at school. Sex-hungry and book-hungry, they would navigate the girl-less sixth form together, trading in affectations, in-jokes, rumour and wit. Maybe Adrian was a little more serious than the others, certainly more intelligent, but they all swore to stay friends for life.

Now Tony is in middle age. He's had a career and a single marriage, a calm divorce. He's certainly never tried to hurt anybody. Memory, though, is imperfect. It can always throw up surprises, as a lawyer's letter is about to prove. The "Sense of an Ending" is the story of one man coming to terms with the mutable past. Laced with trademark precision, dexterity and insight, it is the work of one of the world's most distinguished writers.
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha
slovenčina, Artforum, 2012
Vypredané
Kniha
angličtina, Jonathan Cape, 2011
Vypredané

E-knihy a audioknihy

E-kniha
angličtina, Random House, 2011
Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
EPUB (Adobe DRM)
8,99 €
Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
160
Väzba
pevná väzba
Rozmer
135×204 mm
Hmotnosť
268 g
ISBN
9780224094153
Rok vydania
2011
Naše katalógové číslo
117371
Jazyk
angličtina
Vydavateľstvo
Jonathan Cape
Kategorizácia

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,2 / 5

19 hodnotení

11
5
0
2
1

Ivan Buraj
16.5.2016
Názor čitateľa
Kniha sa prvoplánovo zaoberá konfrontáciou dvoch akoby celkom odlišných svetov, dvoch životných skúseností, dvoch rozdielnych existenciálnych pocitov - mladosti a staroby. Akoby všetko je na strane mladosti. Avšak, čo keď už ako mladí sme si plne vedomí svojho (neveselého a neodvratného) konca? Stojí za to žiť? Múdri, zvlášť inteligentní ľudia (ako jeden z protagonistov knihy) si túto otázku položí s celou naliehavosťou a...Hlavný hrdina si tiež uvedomuje svoje "konce", ale stále ešte niečo hľadá. Nechcem povedať, že bojuje, lebo jeho pohľad "starca" sa mi zdá byť tiež dosť rezignovaný, hoci u neho úplne nezhaslo svetielko nádeje...Ako vidno, kniha je výrazne filozofická, pričom sa snaží dostať až na dreň života. Koho však ešte zaujímajú otázky zmyslu života: kam a prečo putujeme, ju vrelo odporúčam. Čítať viac
Petra Ranušová
10.4.2012
Názor čitateľa
"Ako často rozprávame vlastný životný príbeh? Ako často ho prispôsobujeme, prikrášľujeme, lišiacky všeličo vynechávame? A čím je život dlhší, tým je okolo nás menej tých, ktorí by mohli naše podanie spochybniť, pripomenúť nám, že to nie je náš život, ale len historka, čo o ňom rozprávame. Rozprávame ostatným, a - hlavne - sebe."

Filozofická kniha, v ktorej jeden muž prehodnocuje svoj doterajší život; v ktorej sa vynárajú staré lásky, priatelia, ale aj hriechy minulosti. Popravde, čakala som, že kniha bude "len filozofovanie" starého muža nad svojím životom (čo by mi ale vonkoncom nevadilo), no príjemne ma prekvapila. Okrem zaujímavých a hlbokých myšlienok je tu aj dobrá a prepracovaná zápletka; autor je, okrem iného, skvelý rozprávač a do poslednej strany som bola v pomykove a v napätí, čo sa vlastne vtedy raz, v minulosti, hlavným hrdinom udialo a záver bol naozaj prekvapivý. Určite odporúčam!
Čítať viac

Čítať viac

„Na ty, kteří jsou jiní, číhá nebezpečí za každým rohem. A co byla naše rodina - já s křídly, Henry s němým jazykem a matka se zlomeným srdcem - než skupinka podivných bytostí?“