Vyvolení

Veronica Roth

Americká autorka známa vďaka trilógii Divergent. Už jej prvé dve časti (Divergent, Insurgent) sa hneď po uvedení na knižný trh stali bestsellermi.

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Slovart, 2021
1. diel série
Vyvolení
480 strán
7-8 hodín čítania

Dlhoočakávaná novinka od bestsellerovej autorky sérií Divergencia a Zárezy smrti! Keď svet zachránili prvý raz, stali sa hrdinami. Druhý pokus ich však môže stáť život. Pred desiatimi rokmi si proroctvo vyvolilo piatich obyčajných... Čítať viac

Ďalšie formáty

Kniha 14,25 €

Dlhoočakávaná novinka od bestsellerovej autorky sérií Divergencia a Zárezy smrti! Keď svet zachránili prvý raz, stali sa hrdinami. Druhý pokus ich však môže stáť život. Pred desiatimi rokmi si proroctvo vyvolilo piatich obyčajných... Čítať viac

Ďalšie formáty

Kniha 14,25 €

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Dlhoočakávaná novinka od bestsellerovej autorky sérií Divergencia a Zárezy smrti!

Keď svet zachránili prvý raz, stali sa hrdinami. Druhý pokus ich však môže stáť život. Pred desiatimi rokmi si proroctvo vyvolilo piatich obyčajných tínedžerov, aby porazili mocného nositeľa skazy a chaosu - Temného, ktorý zrovnával mestá so zemou a tisíce ľudí pripravoval o život. Vyvolení, ako tínedžerom všetci hovorili, obetovali všetko pre to, aby ho zničili. Po páde Temného sa svet pomaly vracia do normálu. Pre každého okrem nich.

Veď čo majú robiť najslávnejší ľudia na planéte, ktorí sa celú mladosť učili iba o nadprirodzenom boji s ničivou silou a svoj životný cieľ už dávno naplnili? Zo všetkých piatich sa najťažšie adaptuje Sloane. Každý z toho viní posttraumatickú stresovú poruchu a jej výbušnú povahu, no nik netuší, aké tajomstvá pred nimi ukrýva. Tajomstvá, ktoré ju väznia v minulosti a postupne vzďaľujú od jediných štyroch ľudí na svete, ktorí jej rozumejú.
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Na sklade, posielame ihneď
14,25 €
-5 %

E-knihy a audioknihy

E-kniha
Ihneď na stiahnutie
PDF
EPUB
MOBI
10,49 €
Ďalšie
Originálny názov
Chosen Ones
480 strán
7-8 hodín čítania
Rok vydania
2021
ISBN MOBI
978-80-556-5456-0
ISBN EPUB
978-80-556-5455-3
ISBN PDF
978-80-556-5454-6
Naše katalógové číslo
1159689
Jazyk
slovenčina
Preklad
1. diel série
Vyvolení
Vydavateľstvo
Slovart

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti? Dajte nám o tom vedieť.

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,1 / 5

7 hodnotení

3
3
0
1
0

Ako sa vám páčila e-kniha?

Recenzie Martinusákov

“A great book should leave you with many experiences, and slightly exhausted at the end. You live several lives while reading.” ― William Styron

Diana Polkorábová
Kníhkupec
23. februára 2022

Keby som sa mala zamyslieť nad hlavnou hrdinkou, jej chovaním, vystupovaním a myslením...jednoznačne bola pre mňa zaujímavou zmesou Katniss Everdeen a Tris Prior. Bola inteligentná, odvážna, svojsky nepoddajná + okorenená sarkazmom a cynickosťou, no so srdcom na správnom mieste.
Autorka nám v tomto kúsku ponúka možnosť vycestovať do alternatívneho vesmíru, spoznať nepoddajnú a nebezpečnú mágiu a zápornú postavu opradenú tajomnom.
Nachádzalo sa tu zopár zvratov, ktoré ma prekvapili, ale čo sa záveru týka, to bola úplná čerešnička. Bolo to veľmi zaujímavé a za mňa palec hore už len preto, lebo v niečo podobné som aj naozaj dúfala.
Kniha je zároveň doplnená o prísne tajné vládne spisy týkajúce sa Vyvolených, Proroctva o konci sveta a alternatívnych svetoch.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

Anonym
16.6.2022
Za mňa super kniha a keďže som zatiaľ nečítala ani 1 z autorkiných kníh, môžem objektívne povedať, že po tejto konkrétnej sa oplatí siahnuť ;)...
Zo začiatku ma dej trochu nudil, lebo sa tam neodohrávalo nič zaujímavé, ale potom sa to rozbehlo a neskutočne ma to bavilo čítať. K záveru sa hádam ani nemusím vyjadrovať :D, lebo ten bol spolovice dosť nečakaný.
Čítať viac
29
2.1.2022
Keďže sériu Divergencia som si svojho času užila na 100%, tak som nezaváhala ani pri najnovšej knihe spisovateľky Veronicy Roth a vrhla som sa, s očakávaniami rovnými americkým mrakodrapom, do čítania.
-
Autorka nás zavedie do dystopického sveta poznačeného nadprirodzenými bojmi s Temným a pohromami. Príbeh sa odohráva v Chicagu, meste, kde žijú Vyvolení - teenageri, dnes už dospeláci, ktorí síce svoj boj vyhrali, ale život so všetkými svojimi peripetiami a skúškami ich ešte len čaká.
Príbeh je rozdelený do troch častí. Prvá časť je venovaná životu piatich Vyvolených po už spomínanej apokalypse a táto časť mi dala zabrať najviac. S akou eufóriou som sa do čítania pustila, tak s o to väčším premáhaním som sa dopracovala k druhej časti. Aj keď bol námet zaujímavý, ale spracovanie ma vôbec nezaujalo - mala som pocit, akoby som čítala nejakú reportáž zo života nejakých prachom zapadnutých hrdinov a nie napínavú, dystopickú knihu smerujúcu k zániku sveta. Proste chémia nefungovala a čítanie ma nebavilo. Počnúc druhou časťou sa to začalo zlepšovať a naberať na spáde, aj keď ani pred koncom som sa nedostala do stavu, že by som knihu nevedela pustiť z rúk kvôli dychberúcim scénam. Celý priebeh, bol nejaký plochý, až na 1-2 scény, ktoré rozčerili dejovú hladinu a zabrnkali na emocionálne receptory.
-
Príbeh je vyrozprávaný z pohľadu Sloane - Vyvolenej, ktorá je prototypom antihrdinky - večne na všetko a všetkých nasraná, s obsedantným tikom všetko x-krát analyzovať. Aj keď mala Sloane svoje muchy a od dokonalosti ju delili celé svetelné roky, tak som si ju celkom obľúbila. Na druhej strane Matt, ďalší z Vyvolených, bol nafúkaný blbec, ktorý bol asi dokonalejší ako dokonalosť sama a v reálnom živote by som asi nevkročila ani na ten istý kontinent ako on, nieto sa s ním ešte deliť o posteľ. Okrem piatich Vyvolených sa v príbehu zoznámime aj s množstvom viac či menej dôležitých postáv. Najviac sa mi páčila zombie armáda, ktorá napriek svojmu desivému výzoru dokázala vyčarovať úsmev na tvári.
-
Ako pozitívum tohto románu vnímam jeho grafickú úpravu, ktorú tvorili zahrnuté novinové články a úryvky z prísne tajných dokumentov. Takisto kladne hodnotím autorkinu snahu o zapracovanie magických artefaktov z rôznych povestí do deja - či už išlo o Kostejovu ihlu, či Freikugeln…
-
Celkovo román Vyvolení hodnotím ako trochu lepší priemer, aj keď myšlienka, kam sa celý príbeh uberal bola skvelá, ale u mňa to stroskotalo na spracovaní. Podľa všetkého by Vyvolení mali byť prvou časťou série, čomu síce záver nenasvedčuje, lebo dilemy ktoré mali byť vyriešené sa dočkali svojho rozuzlenia a problémy, ktoré mali byť objasnené, tiež. Možno má autorka v zálohe ďalšiu pohromu, ktorá už na našich hrdinov číha za rohom. Nechajme sa prekvapiť.
Čítať viac

Čítať viac
Čítať viac

„Táta říka, že jen zřídka se dělají špatná rozhodnutí. Nejdůležitější je, aby je člověk udělal a držel se jich. “

Pohádka - Jonas T. Bengtsson
Pohádka
Jonas T. Bengtsson