Vlastenci a hrdinovia - Ferdinand Vrábel
Vlastenci a hrdinovia
15,57 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Kniha Vlastenci a hrdinovia uzatvára autorskú trilógiu (Splnený sen, Zápisky legionára) venovanú dokumentovaniu a historickej analýze okolností a súvislostí vzniku Československa... Čítať viac

15,57 €

Bežná cena Bežne 16,00 €

Ušetríte 3 %
Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Kniha Vlastenci a hrdinovia uzatvára autorskú trilógiu (Splnený sen a Zápisky legionára) venovanú dokumentovaniu a historickej analýze okolností a súvislostí vzniku Československa.

Každá z troch častí na základe štúdia primárnych prameňov priniesla objavné pohľady na naše dejiny žité a tvorené pred vyše 100 rokmi. Predošlé slovenské politické režimy sa snažili vymazať z pamäti národa spomienku na československé légie – o to väčšiu hodnotu má tento autorský počin.
Kniha je ilustrovaná fotografiami z archívov Československé obce legionářské a VHÚ Praha. Je rozčlenená do 18 tematických kapitol a vybavená odkazmi na pramene a literatúru.
Čítať viac
Kúpte spolu
30,27 €
168 strán
Väzba
pevná väzba
Rozmer
170×240 mm
Hmotnosť
440 g
ISBN
9788097246532
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
1137875
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
PRO

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti? Dajte nám o tom vedieť.

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

Ako sa vám páčila kniha?

Recenzie, kritiky

„Autor Ferdinand Vrábel v publikácii VLASTENCI A HRDINOVIA približuje čitateľom významný úsek dejín Slovákov a Čechov – vznik a činnosť československých légií počas 1. svetovej vojny. Ich existencia bola kľúčovým faktorom, ktorý viedol k vzniku samostatnej ČSR na troskách habsburskej monarchie. Podiel Slovákov na tomto úspešnom procese je výrazný a nezanedbateľný.“
Jana Zaťková, Vojenský historický ústav, Bratislava

Kúpte spolu
30,27 €

„Ak by som bola priateľka, povedala by som lož. Ak nepriateľka, tak pravdu. A ak špiónka, mlčala by som.“

Hrobár z Paríža - Barbora Šedíková
Hrobár z Paríža
Barbora Šedíková