Raz sa uvidíme - Simona Kutišová
Raz sa uvidíme
12,95 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Marika vidí všetko, a predsa pred mnohými vecami zatvára oči. Dávid vidí väčšinu vecí, a predsa by si niekedy želal nevidieť. Rasťo nevidí nič, a predsa toho vidí omnoho viac ako väčšina ľudí v jeho okolí...

Čítaj viac
12,95 €
Na sklade, posielame ihneď

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Marika vidí všetko, a predsa pred mnohými vecami zatvára oči.
Dávid vidí väčšinu vecí, a predsa by si niekedy želal nevidieť.
Rasťo nevidí nič, a predsa toho vidí omnoho viac ako väčšina ľudí v jeho okolí.
Čo sa musí stať, aby ľudia skutočne otvorili oči?
Marika sa od detstva stretávala s posmeškami kvôli svojmu zovňajšku – trpí psoriázou a ekzémami. Počas dospievania si založila tajný notes, v ktorom ukrýva niekoľko snov, a denne dúfa, že si bude môcť niektoré odškrtnúť. Najlepšie úplne všetky. Jeden už odškrtla, študuje tretí ročník na strednej zdravotníckej škole odbor zdravotnícky asistent. A pred niekoľkými týždňami si odškrtla druhý bod – našla si chlapca, čo dovtedy považovala za nemožné. No napriek pribúdajúcim splneným snom jej niečo chýba. Predovšetkým odvaha čokoľvek zmeniť – najmä postoj k samej sebe, mať rada samu seba a prijať sa taká, aká je. A to môže mať katastrofické následky.
Čítaj viac
Kúpte spolu
25,85 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
3204-5 hodín čítania
Väzba
pevná väzba
Rozmer
160×215 mm
Hmotnosť
67 g
ISBN
9788020600400
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
113722
Téma
vnútorné boje, vnútorný svet, láska, nenaplnené sny
Štýl
psychologický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Naše vojsko

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

6 hodnotení

5
1
0
0
0

9
Kto si? - Michal Škombár
Práve čítam
Kto si?

Môj knižný profil nájdete na Instagrame pod menom : @libri_victoria . Úplne obyčajná osoba, ktorá patrí do knihomoľského sveta a je na to hrdá!

Viktória Pauliková
9.12.2021
Raz sa uvidíme
Rozmýšľam, kde začať. Kniha sa mne osobne veľmi páčila, pretože autorka sa znovu zamerala na realitu takú, aká v skutočnosti naozaj je. Ani hlavné postavy nie sú dokonalé a prechádzajú si peklom – či už vo forme zdravotného hendikepu, závislosti atď. Marika je postava, s ktorou som sa stotožnila najviac za poslednú dobu. V knihe sa často spomína téma kresťanstva, ALE! Nie je to nútené ani silené, preto mi to vôbec nevadilo, naopak to vytváralo zvláštnu príjemnú atmosféru stvorenú pre tento príbeh.
Od začiatku ma štvala postava Dávida, ale postupne pochopíte, aké to mal v živote ťažké a že nezáleží na tom, či ste chudobný alebo bohatý, každý môže mať problémy, ktoré môžu mať fatálne následky. Príbeh sa ukrýva krásne posolstvo, ktoré pochopíte po dočítaní. Nie každý autor má dar písať takým štýlom, s ktorým sa dokážete stotožniť a ja osobne si myslím, že práve tento štýl čitatelia preferujú. Vráti nás to do časov, keď sme prežívali ťažké obdobie a konečne vďaka postavám pocítime, že v tom nie sme sami. Epilóg bol dokonalou čerešničkou na záver , podaný vo forme listu pre Mariku.
Simona patrí medzi autorky, ktoré majú čestné miesto v žánri YA, pretože tak ako pri spoločnej tvorbe so Silviou, aj táto kniha mala všetko to, čo správna YA má mať
Vyzdvihnem ešte spracovanie knihy , či už z von alebo z dnu – nádherne odvedená práca vydavateľstva! Táto kniha ukrýva pomaly rozkvitajúcu lásku, bez ohľadu na to, ako človek vyzerá, vyrovnávanie sa s nízkym sebavedomím, plno emócií, hlboké myšlienky, lásku k rodine, nezomierajúcu nádej a mnoho iného. Veľmi rada sa k nej hocikedy vrátim :)
Čítaj viac
1

Som mlada baba ktora miluje čitat ???? Je to ako by som sa ocitla v inom svete

Adelka Izáková
8.12.2021
Krásny pribeh z krásnym posolstvom ktorý by si mal prečítať každý
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
My ľudia sme zvláštne tvory, často krát máme tendenciu brblať na naše životy. Neustále sme s niečím nespokojní. Túžime po veciach, ktoré nemáme a keď ich dosiahneme máme pocit, že nám niečo chýba. Pred nedávnom som si prešla životným obdobím, ktoré pre mňa veľa znamenalo, no zrazu prišiel zlom a ja som stála pred rozhodnutím. Teraz s odstupom času viem, že som urobila správne, no v tom danom momente som netušila či idem tým správnym smerom. Našťastie som mala okolo seba blízkych ľudí, ktorí mi boli oporou.

Hovorí sa, že čas zahojí všetky rany a človek sa bude cítiť lepšie. Tak nejako v to veríme všetci. Snažíme sa pokračovať v bežnom živote ďalej a zrazu sa vám dostane do rúk kniha s krásnym posolstvom Raz sa uvidíme a vám sa vrátia všetky tie emócie, ktoré ste cítili aj vtedy. Až máte pocit, že autorka píše práve o vás.

Príbeh je o Marike, ktorá študuje na zdravotníckej škole odbor zdravotnícky asistent. Pochádza z katolíckej rodiny otec lekár, mama učiteľka. Našla si priateľa čo považovala za nemožné. Verila, že našla lásku na celý život ako jej kamaráti v zbore, v ktorom spievala. Na praxi spoznala ďalšieho záhadného chalana, ktorý je však trochu iný. Síce nevidí očami, ale za to lepšie cíti srdcom. Po krátkom stretnutí s ním Marika začne vnímať, že jej niečo chýba. Dokáže sa Marika postaviť svojim démonom?

Marika je dievča, s ktorým sa stotožňujem do bodky. Trpí kožným ochorením, ktoré nepriaznivo vplýva na vzhľad človeka. Znižuje to seba dôveru človeka a cíti sa menejcenná . Mala dobré srdce. Bola vedená k láske a pomáhaniu druhým až tak, že nepoznala hranicu pokiaľ to bolo únosné. Chcela zažiť pravú láska, a keď natrafila na Dávida bola v siedmom nebi. Až tak, že si nevšimla varovné signály, keď sa Dávid začal meniť. Niekedy si proste nechceme zložiť ružové okuliare. Ja som ju chápala, pretože som si prešla niečím podobným.

Dávid bol postava, ktorá mi pripomínala človeka, ktorému som dala svoje srdce a on si ho nevážil. Zo začiatku som si myslela, že to bude slušný chalan tiež z katolickej rodiny, ktorý sa k Marike dokonalo hodí. Časom sa ukázala jeho pravá tvár a mne do slova zamrzol úsmev na perách . Tie jeho náhle zmeny nálad ma vytáčali a bohužiaľ som si vedela predstaviť, ako to bude pokračovať. Po tom zistení sa mi strany čítali ťažšie, pretože sa mi vrátili moje vlastné spomienky.

Rasťo človek, ktorý mi prirástol k srdcu napriek svojmu hendikepu bol veľmi bystrý a vnímavý, vedel sa vcítiť do života iných. Vedel oceniť tu pravú krásu. K Marike mi pasoval a skvelo sa dopĺňali. Pasáže medzi nimi som si užívala. Láska medzi nimi planula pomaly, ale krásne. Vedeli sa porozprávať aj bez slov. Veľmi sa mi páčilo ako si navzájom pomáhali a boli si oporou, keď jeden z nich nevidel pomyselné svetlo na konci tunela. Nepotrebujeme vidieť očami srdcom vidíme o veľa lepšie.

Musím povedať, že toto skvelé dielo mi ukázalo, že autori čerpajú z bežného života a snažia sa nám ukázať, že sa netreba vzdávať. Treba ísť ďalej, aj keď nám život dáva do cesty rôzne prekážky. Veľmi dobre tu boli vykreslené vzťahy rodina, viera v boha, ale aj ťažšie témy alkohol, gamblerstvo. A predovšetkým hendikep. O týchto témach by sa malo hovoriť častejšie. Tlieskam Rozhodne by si to mal prečítať každý .

Hodnotím :/5

Ďakujem Simonka za zaslanie knihy na recenziu a krásne venovanie .
Čítaj viac
knizny_blond
4.12.2021
Skvelá
Už po prvej kapitole som nadobudla dojem, že táto kniha bude skvelá…
?
Hlavnou postavou tejto YA knihe je Marika, ktorá študuje na strednej zdravotníckej škole. Pochádza z katolíckej rodiny a jej priateľ je ideálnym mužom do buducnosti. Teda, aspoň to tak donedávna vyzeralo…. A je tu ešte jeden chalan, ktorého spozná v nemocnici v čase svojej praxe.
?
Autorka išla do tém, ktoré by sa mali, podľa môjho názoru v knihách objavovať častejšie. Prečo? Pretože sú súčasťou života.
V tejto knihe sa vyskytujú osoby, ktoré sú pre svoj zdravotný stav častokrát ľutované a v živote sú znevýhodnené. Ide o nevidiacich. V popredí je Rasťo, ktorý po škaredej nehode prišiel o zrak. Je však náramne talentovaný v hre na klavíri. Jeho kamaráti sú nevidiaci od narodenia. Ale ako sa hovorí: “Niekde Boh ubral, ale inde zas pridal.” :)
?
Ďalšia téma, ktorá sa v knihe vyskytuje je závislosť. Je to ťažšia téma, ale závislosť je taktiež choroba. Ovplyvňuje vzťahy a správanie závislého. Pri závislosti treba mať peniaze a to je další problém…
?
Problém, ktorý ma Marika celý život je kožný. Ekzém a psoriáza. Čo jej znižuje sebavedomie.

A posledné čo by som spomenula, je téma neprivetivého správania v rodine. V tomto prípade je to otec k dieťaťu a k matke.
Nech sa akokoľvek snažíme, prostredie v ktorom vyrastáme/vyrastali sme nás silno ovplyvňuje….
?
Autorka spracovala ťažšie témy a urobila z toho krásny príbeh. Môžu byť aj smutné veci zároveň krásne? Áno, ak im dodáme takú podobu. Je to kniha s určitým posolstvom, ktorý by si vsak každý mal nájsť sám….
?
„Dobre vidíme iba srdcom, to hlavné je očiam neviditeľné.“
Áno, aj niektoré knihy budú v príbehu spomenuté.
Čítaj viac
7
26.11.2021
Kniha s posolstvom
„Ak by som si mala vybrať, opäť sa rozhodnem pre teba.“
.
Táto knižka má nielen dokonalú obálku (lebo ružová je moja obľúbená farba), ale nesie aj krásne posolstvo, že krása sa skrýva v našom vnútri a na výzore nezáleží. Ako bolo povedané aj v Malom princovi (a body plus autorke, že ho tam aj zakomponovala) – „Dobré vidíme iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné.“
.
V príbehu sa objavujú tri hlavné postavy – Marika, Rasťo a Dávid. Veľmi sa mi páčilo, že boli všetci veľmi reálni, to mám v knihách rada, keď postavy nie sú dokonalé, keď sa správajú ako bežní ľudia. Mariku som si hneď obľúbila, pre dobrotu jej srdca a starostlivosť o druhých. Akoby aj nie, keď chce byť zdravotnou sestrou. Trápi ju však psoriáza, z čoho je často nešťastná a v detstve si za to vytrpela svoje. Rasťo pri nehode prišiel o zrak, ale za to je veľmi milou postavou, so super názormi na ľudí a svet. Síce ma na konci príbehu trochu nahneval, inak sa mi jeho postava veľmi páčila. A Dávid, to by som asi veľmi spoilerovala, ale táto postava bola vykreslená skvelo, bolo okolo neho dosť tajomstiev a fúha, je rodina teda bola silná káva.
.
Marika spievala v kostolnom zbore, Rasťo tam hral na klavíri. Páčilo sa mi, že bola v knihe zakomponovaná viera v Boha a kresťanstvo. Tiež sa mi páčil aj názov knihy, ktorý na konci dostal aj ďalší význam.
.
A ešte ďalšie plusové body za Harryho Pottera a Tarabasa. Naozaj krásna kniha, kde nie je krásny len obal, ale aj vnútro. Krásne myšlienky a posolstvá. Vrelo odporúčam nielen milovníkom YA literatúry, ale aj starším čitateľom.
Čítaj viac
9
26.11.2021
Príbeh o mladých ľuďoch
Raz sa uvidíme je príbeh o troch mladých ľuďoch, ktorí bojujú s vlastnými démonmi. Marika má od detstva problémy s pokožkou, kvôli čomu sa jej často smiali. Má nízke sebavedomie, myslí si, že je škaredá a nikdy je nebude chcieť žiadny chlapec. Dosť sa podceňuje, v čom jej nepomáha ani jej frajer Dávid, od ktorého nikdy nepočula slová, ktoré by tak veľmi chcela počuť. Marika bola dievča so srdcom na pravom mieste, vždy ochotná podať pomocnú ruku. Padla mi do oka a bolo mi ľúto, čím si musela prejsť, no niekedy by som na ňu najradšej nakričala, nech sa konečne vzchopí. Páčila sa mi aj jej rodina, najmä vzťah s mladším bratom.

Dávid bol pre mňa dlhý čas záhadnou postavou. Hoci s Marikou tvorili pár, necítila som medzi nimi žiadne city, aspoň z jeho strany nie. Stále sa na niečo vyhováral, radšej išiel von s kamarátmi alebo zostal zavretý doma. Postupne som začala tušiť, že s ním nebude všetko v poriadku. Keď sme spoznali jeho otca, boli niektoré veci hneď jasnejšie. Jeho otec mi bol strašne nesympatický, jeden z tých ľudí, čo všetko vie najlepšie a k svojim blízkym sa správa ako k odpadu. Vždy, keď sa v príbehu objavil, som chytala nervy. Na Dávida sa toho nakopilo veľa, a potom to, bohužiaľ, dopadlo tak, ako to dopadlo.

Rasťo bol tiež komplikovanou postavou. Na prvý pohľad vyzerá, že je so svojou situáciou zmierený, no postupne sa ukáže, že opak je pravdou. Nielen, že prišiel o zrak, ale jeho rodinu postihlo viacero nešťastí. Môj vzťah k nemu sa v priebehu príbehu menil. Najskôr mi prišiel ako milý, správny chalan, no neskôr ma jeho správanie trochu sklamalo. Vďaka nemu sme mali možnosť nahliadnuť do sveta nevidiacich, na ich voľnočasové aktivity.

V príbehu zohráva dôležitú úlohu náboženstvo – veľká časť sa odohráva v kostole, na nácviku cirkevného zboru, na omšiach. Rozumiem tomu, že nie každému sa to bude páčiť, ale ja som s tým nemala problém. Celý kolektív bol veľmi príjemný a otázka viery nebola prehnaná.

Príbeh sa mi čítal dobre, už som na autorkin štýl zvyknutá. Dej je podaný z pohľadu Mariky, ale máme možnosť nahliadnuť do osudov viacerých postáv. Celý príbeh bol dosť emotívny, riešilo sa tu viacero závažných tém, aj keď nechýbali ani ľahšie, vtipnejšie momenty.

Za seba môžem povedať, že som bola spokojná. Po dočítaní príbehu aj inak vnímam samotný názov knihy, na ktorý sa v tomto prípade môžeme pozrieť hneď z viacerých uhľov pohľadu.
Čítaj viac
17

Ďalšie knižné recenzie nájdete aj na mojom instagramovom profile - @knizny.svet :)

Knižný Svet
26.11.2021
Marika, Dávid a Rasťo mi prirástli k srdcu ihneď ako sa v príbehu objavili. Autorka z nich vytvorila krásne charaktery mladých ľudí, ktorí nie sú dokonalí hrdinovia bez chýb ako to vo väčšine príbehoch býva. Sú to ľudia ako my, v ktorých sa môže vidieť každý čitateľ. Či už sa s nimi stotožníme alebo si tu vložíme to svoje čo nás trápi.

Postava Mariky mi bola sympatická už po prvých stranách. Nechýbala jej ochota pomôcť druhým a dobré srdce. Od začiatku môžeme sledovať prebiehajúci vzťah s Davidom, ktorý bol v podstate dosť záhadnou postavou a máme možnosť sa o ňom dozvedieť viac cez jeho správanie. Rasťov príbeh vo mne vyvolal najviac emócií. Jeho postava bola vskutku obdivuhodná.

Autorka má príjemný štýl písania, presne taký ako aj v príbehoch vyslovene vyhľadávam. Jednoduchý, oddychový, emotívny. Taký, pri ktorom už na prvých stranách viete, že knihu neodložite bokom, kým nebude dočítana celá. A presne tieto pocity som mala aj pri tejto knihe.

Pomedzi riadky sa núkajú krásne a hlboké myšlienky o živote, láske, viere a nádeji. Keď som už pri viere tak mi nedá nespomenúť a nepochváliť autorku práve za to, že sa do príbehu rozhodla spomínanú vieru zakomponovať. Bolo to očarujúce a mne osobne to spríjemnilo čítanie.

Epilóg bol nečakaný, no veľmi silný. Nechýbalo veľa k slzám, tie už boli na krajičku. Páčilo sa mi, že nešlo o umelo vytvorený koniec, ale aspoň podľa môjho názoru nám tu autorka nechala priestor pre vlastné myšlienky a je len na nás, aký príbeh postavám vytvoríme vo vlastnej fantázii po prečítaní.

Knihu vám jednoducho odporúčam. Tento knižný kúsok musíte mať doma vo svojej zbierke. A na záver chcem pochváliť aj knižnú obálku, ktorá je očarujúca a na živo ešte krajšia! :)
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
25,85 €

„Knihy sa majú vyberať ako priatelia — uvážene a nadlho.“

Michail Larionovič Michajlov