Objavte akú knihu čítame v rámci Čitateľského klubu Martinus.

Rieky Londýna

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
5-6 hodín čítania
Vydavateľstvo
Slovart, 2021

Ďalšie formáty

Kniha
14,25 €

Jedna z najúspešnejších mestských fantasy za posledných desať rokov! Keď sa Peter Grant zamestnal u londýnskych strážcov zákona, netušil, že na britskej polícií existuje akési zvláštne oddelenie mágie a nadprirodzených javov...

Čítať viac

Jedna z najúspešnejších mestských fantasy za posledných desať rokov! Keď sa Peter Grant zamestnal u londýnskych strážcov zákona, netušil, že na britskej polícií existuje akési zvláštne oddelenie mágie a nadprirodzených javov...

Čítať viac

Ďalšie formáty

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Jedna z najúspešnejších mestských fantasy za posledných desať rokov!

Keď sa Peter Grant zamestnal u londýnskych strážcov zákona, netušil, že na britskej polícií existuje akési zvláštne oddelenie mágie a nadprirodzených javov. Po nečakanom stretnutí s duchom sa však stane prvým učňom inšpektora Nightingala, jediného predstaviteľa tohto zvláštneho útvaru. A ešte ako zelenáč musí nielenže riešiť dva zdanlivo nesúvisiace zločiny a zistiť, čo robí z obyčajných ľudí krutých zabijakov, ale okrem toho aj sprostredkovať mier medzi dvoma bohmi rieky Temže, ktorí sú na vojnovej nohe.
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Na sklade, posielame ihneď
14,25 €
-5 %

E-knihy a audioknihy

E-kniha
Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
PDF
EPUB
MOBI
10,49 €
Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Rivers Of London
Počet strán
3765-6 hodín čítania
Rok vydania
2021
ISBN MOBI
978-80-556-5401-0
ISBN EPUB
978-80-556-5400-3
ISBN PDF
978-80-556-5392-1
Naše katalógové číslo
1126765
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Slovart

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,0 / 5

48 hodnotení

6
7
4
1
1

19
Dokonalá smrt - Helen Fields
Práve čítam
Dokonalá smrt

Knihy a knižné hrdinky a hrdinovia ma sprevádzajú od útleho veku. Dodnes si presne pamätám vôňu knihy (z roku vydania 1968 Winnetou), ktorú som čítala ako 11 ročná a s napätím som sledovala príbehy červených a bielych bratov. Nezabudnuteľné boli i chvíle ktoré som prežívala s Alfredom Hitchcockom a Tromi pátračmi... S pribúdajúcimi rokmi pribúdali aj prečítané knihy počnúc románmi od Juliette Benzoni, cez sci-fi a fantasy ako Stopárov sprievodca galaxiou, či Hra o tróny až po krimi (najmä severské). Knihy a knižní hrdinovia ma sprevádzajú celý život, mám okolo seba veľa priateľov, ktorí knihy tiež milujú a tak sa často stáva, že keď sa stretneme "nestihneme" si všetko povedať :-) . Mám zopár prianí a jedno z nich je, aby som mala dostatok času a dobrý zrak, na ďalšie knižné príbehy.

Beáta Kaššovicová
12.4.2022
Príbeh zo začiatku vyzeral zaujímavo, ale s pribúdajúcimi kapitolami som sa čoraz častejšie pýtala "o čo tu ide?" Otec Temža sem, Matka Temža tam... tu duch, tam duch... no v tretej tretine knihy už som bola bohužiaľ taká znudená, že som tým 100 strán nevládala dočítať a knihu som odložila bokom. Za mňa bolo toto veľké sklamanie. Čítať viac
Zuzana
30.3.2022
Zaujímavé
Kniha sa mi páčila, kvôli osobnému poznaniu Londýna a tomu, ako detailne ho autor v knihe spomína. Jednu hviezdu som sa ubrala, kvôli sexuálnym narážkam, ktoré mi v deji vadili. Čítať viac
14
3.3.2022
Predstavte si, že v reálnom svete existuje mágia. A ešte bohovia Temže. A nadprirodzené veci. Tak o tomto v skratke bude táto kniha. Policajt v zácviku, Peter Grant, sa vďaka svojej "senzibilite" dostane pod ochranné krídla ostrieľaného vyšetrovateľa Thomasa Nightingalea, čarodejníka. Spolu vyšetrujú zdanlivo nesúvisiace zločiny, ktoré neboli spôsobené bežnou cestou. Popritom Petra zaškoľuje na svojho učňa, opisuje a učí ho základy kúziel a iné srandy. Z knihy som bola spočiatku totálne nadšená - moderný jazyk a prostredie (hmm tie podrobné opisy Londýna a jeho ulíc ma až tak nebrali :D), vtipné dialógy a celkový štýl autora. Ale postupne toho akosi začalo pribúdať, jeden zločin cez druhý, konflikt Otca a Matky Temže, rôzne postavy, nevedela som, čo z toho je dôležité či ako a či vôbec to spolu súvisí. Tak ma to trochu prestalo baviť. No kniha je svojím námetom i spracovaním atraktívna, zaujímavá a neľutujem, že som ju prečítala. Čítať viac
11
11.12.2021
Milujem knihy o Londýne, z Londýna a vlastne všetko, čo je s týmto, môjmu najbližším mestom, spoločné. Preto mojej pozornosti neušla ani kniha Rieky Londýna. A to bola teda riadne divoká rieka :)

Prepojenie fantasy a detektívky? Asi takto by som ju definovala. Zaujímavá kombinácia celkovo aj dej knihy, ktorý odštartoval zhurta, ale čím ďalej na tempe spomaľoval. Magický svet ma baví snáď v každej knihe a čo ak má magické schopnosti práve detektív? Brnkli mi teda riadne po mojej strunke. Čo môže byť lepšie ako vyšetrujúci trestný čin okorenený mágiou a božstvami? Ideálny únik z reality. Suchý humor a svojský detektív to len dopĺňali.

Aj keď sa mi čítanie zdalo zdĺhavé, nevadilo mi to a dala som si s knihou na čas a poriadne som si ju užila, aj keď som narazila na menej záživné pasáže. Už som spomínala na dokonalú obálku. To @slovart_vyd skutočne vie.
Čítať viac
23
Úsmev ženy - Nicolas Barreau
Práve čítam
Úsmev ženy

Prečítam všetko čo si ku mne nájde cestu. :-) Okrem kníh sa vo voľnom čase sa venujem bylinkám a prírodnej terapii.

Silvia Jágriková
11.11.2021
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Keď spojíme svet mágie s detektívkou, originálny humor, ľahký cynizmus a dôvtip muža, získame kostru tejto mystickej novinky. Slovné spojenie rieky Londýna naberie aj vďaka zvodným/vodným nymfám nový rozmer.
Všetko sa to začne jedným záhadným prípadom. Hlavnej postave Petrovi, mužovi od britskej polície, sa zjaví očitý svedok vraždy. Problém je tak trochu v tom, že ani on už nie je medzi živými. Petrovi sa otvoria tak dvere do špeciálnej vyšetrovacej zložky nadprirodzených javov a stane sa učňom mágie. Sieť nových prípadov, mu začne dávať zmysel. Navyše na pozadí tohto všetkého urovnáva spor medzi božstvami povodia rieky Temže. Originálny nápad knihy bol super, problém bol v tom, že štýl písania mi prišiel zdĺhavý, miestami náročný, až vyčerpávajúci a musela som sa do čítania nútiť. Prečítanie mi tak trvalo dlhšie. Som však rada, že som vytrvala a spoznala tak celý úvodný príbeh tejto detektívnej fantasy série.
Čítať viac
23
27.10.2021
Rieky Londýna sú prvým dielom série o Petrovi Grantovi, mladom strážnikovi zmiešaného pôvodu, ktorého veľkým snom je stať sa detektívom. Napokon sa však stane prvým čarodejníckym učňom v Británii po päťdesiatich rokoch. Londýn je so svojou prepletenou históriou a multikultúrnou modernosťou dokonalým prostredím pre starú a rozmanitú mágiu, a práve prostredie autor opísal veľmi autenticky.
Páčil sa mi celkový dojem a koncept tejto knihy. Je to nezvyčajné a vtipné, so suchým humorom a bizarným a mierne drsným podtónom, ale príbeh o policajtovi používajúcom mágiu, ktorý sa rozpráva s antropomorfnými bohmi londýnskych riek a ich personifikovanými deťmi a rieši prípady týkajúce sa revenantov a duchov, mohol byť vzrušujúcejší. Začiatok knihy je rýchly a vrhá čitateľa priamo do deja príšernou vraždou a duchom, ktorý hrá úlohu svedka zločinu. Postupne však stráca na tempe a viac sa zamotáva ako vysvetľuje. Peter zrazu vidí duchov a má magické schopnosti, ale nikto, ani on sám, to veľmi nespochybňuje. postavy až príliš ochotne prijímajú mágiu a autor nevysvetľuje fungovanie magického sveta ani nenaznačuje mytológiu, ktorá by všetko spájala alebo dávala zmysel. Dve samostatné dejové línie nie sú v skutočnosti navzájom prepojené a dokonca aj tam, kde sa pretínajú, pôsobia nútene. Príbeh mal sľubné momenty, ale nedokázala som mu 'uveriť' alebo sa spojiť s hlavnou postavou, ktorá má mimochodom sexuálnu zrelosť 14-ročného chlapca, chýbala iskra a napätie, riešeniu vrážd zas skutočný pocit naliehavosti.
Snáď ďalšie diely odhalia pozadie jednotlivých postáv, rozvinú dynamiku vzťahov a prinesú nielen svižné dialógy a sarkastický humor, ale aj zaujímavý príbeh a viac magických súvislostí.
Čítať viac

Čítať viac
Čítať viac

„Svet, v ktorom sa číta, je tým najlepším možným. Čítanie kníh a debaty o nich sú tou najpríjemnejšou formou cibrenia mysle, na akú som vo svojom doterajšom živote natrafila. A jedným z najúčinnejších spôsobov, ako meniť svoj svet k lepšiemu. “

Do plaviek - Eva Borušovičová
Do plaviek
Eva Borušovičová