Červený balík - Linda Wolfsgruber
Červený balík

12,99 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Červený balík - Linda Wolfsgruber
Červený balík - Linda Wolfsgruber

Červený balík

„Červený balík sa nesmie otvoriť, iba podarovať,“ hovorí starká malej Anne. V tejto knihe s pôsobivými obrázkami rozprávajú Linda Wolfsgruber a Gino Alberti o tom, ako tajomný... Čítať viac

Vydavateľstvo
Verbarium, 2021
32 strán
27 minút čítania

„Červený balík sa nesmie otvoriť, iba podarovať,“ hovorí starká malej Anne. V tejto knihe s pôsobivými obrázkami rozprávajú Linda Wolfsgruber a Gino Alberti o tom, ako tajomný balík zmení život na dedine... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

12,99 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

„Červený balík sa nesmie otvoriť, iba podarovať,“ hovorí starká malej Anne. V tejto knihe s pôsobivými obrázkami rozprávajú Linda Wolfsgruber a Gino Alberti o tom, ako tajomný balík zmení život na dedine.

Cez prázdniny navštívi Anna svoju starkú. Starkej domček sa jej páči a rada s ňou chodí nakupovať. Starká je však mlčanlivá a Anna vie aj prečo. Nikto z obyvateľov dediny nemá čas na debatu, všetci sú pohrúžení do svojich záležitostí. Večer starká zhotoví červený balík. Čo je v ňom? To sa vnučka nedozvie. Na druhý deň zájdu s balíkom k lesníkovi, ktorý je v dedine nový. Starká mu podá balík s prosbou, aby ho neotváral. „Inak sa stratí to, čo v ňom je. Šťastie a spokojnosť.“ Lesník sa darčeku poteší. Keď stretne kominára, chcel by svoje šťastie podať ďalej. A tak sa balík vydá na cestu k chorým ľuďom, k deťom, pekárom, aj k tým, čo nemôžu spať. Kde však skončí sa dozviete, keď si prečítate tento príbeh o skutočnej hodnote obdarúvania. Vyjadruje uznanie, súcit a pozornosť voči ľuďom, s ktorými sa dennodenne stretávame. Vďaka balíku sa žitie vedľa seba mení na spolužitie, ktoré nás obšťastňuje. Výnimočné na tom je, že všetci sa tešia z očividne prázdneho balíčka, pretože nikto nepozná jeho obsah a ani si ho nesmie nechať. Tým dar nadobúda ideálnu hodnotu.

Príbeh Lindy Wolfsgruber a Gina Alberti pochádza ešte z roku 1985, ale vyšiel až neskôr. Možno preto vyžarujú ilustrácie tejto knihy rozvahu, akú dosahujú nové tituly len zriedka. Namaľované postavy sa nesnažia zapáčiť malým čitateľom a sú limitované svojím prežívaním. Šetrné detaily a striedajúce sa perspektívy odkrývajú veľké plochy, čo pokojne plynúcemu deju veľmi pristane.
Čítať viac
Počet strán
32
Väzba
pevná väzba
Rozmer
215×300 mm
Hmotnosť
377 g
ISBN
9788082190536
Rok vydania
2021
Vekové odporúčanie
6-10
Naše katalógové číslo
1125931
Vydanie
1
Štýl
duchovný
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Taliansko
Vydavateľstvo
Verbarium
Pre koho
pre deti
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
25,98 €

Hodnotenia

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

12
10.2.2022
“Červený balík je prekvapenie. Nesmie sa otvoriť, iba podarovať.”
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Tento krátky, hrejivý príbeh krásne vystihuje, čo je najkrajšie na dávaní a dostávaní darčekov. Malá Anna trávi prázdniny u starkej a veľmi ju to teší. Starká jedného dňa ukáže Anne krásny červený darček. Je však výnimočný. Nemôže sa otvoriť, inak by sa stratilo to, čo je vnútri. Na druhý deň darček podarujú lesníkovi, ktorý je v okolí nový a žije sám. Ten ho podaruje kominárovi, ten zase Sáre, ktorá je chorá.

Balík putuje z rúk do rúk a prináša radosť tým, ktorí ju potrebujú.

Na konci prázdnin je Anna smutná. Aj starká. Musia sa totiž rozlúčiť. Hádajte, čo ich rozveselí?

Túto nežnú, dojemnú knižku si určite s deťmi prečítajte. Prináša to pravé posolstvo Vianoc. Nám doma učarovala.
Čítať viac

Kúpte spolu
25,98 €

„Krása je, keď nemáš potrebu nič meeniť. Nič netúžiš pridať, nič vziať a len sa fascinovane dí­vaš, počúvaš. To platí­ v hudbe, vo výtvarnom umení­, v rozhovore, vo všetkom. Všetko závisí­ od potrieb človeka. Hladnému je krásny chrumkavý chlieb.“

Každý deň má niekto narodeniny - Silvia Bystričanová
Každý deň má niekto narodeniny
Silvia Bystričanová