Mozog: Návod na použitie

Stručná príručka k najzložitejšiemu prístroju na svete

Stručná príručka k najzložitejšiemu prístroju na svete, na ktorý sa, žiaľ, nevzťahuje záruka Vedeli ste, že v hlave máte „zariadenie“, ktoré dokáže vykonať až 38 biliárd... Čítať viac

Vydavateľstvo
Ikar, 2021
Počet strán
256

Stručná príručka k najzložitejšiemu prístroju na svete, na ktorý sa, žiaľ, nevzťahuje záruka Vedeli ste, že v hlave máte „zariadenie“, ktoré dokáže vykonať až 38 biliárd operácií za sekundu a umožňuje ... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

10,50 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Stručná príručka k najzložitejšiemu prístroju na svete, na ktorý sa, žiaľ, nevzťahuje záruka

Vedeli ste, že v hlave máte „zariadenie“, ktoré dokáže vykonať až 38 biliárd operácií za sekundu a umožňuje vám urobiť až 35-tisíc rozhodnutí denne? Tušili ste, že keď niečo zažívate, v skutočnosti to predvídate, lebo váš mozog je v predpovedaní lepší než meteorológ?

Mozog je úžasný, lebo v celom vesmíre nejestvuje nič, čo by sa mu z hľadiska zložitosti mohlo vyrovnať. Pritom ho tvoria rovnaké atómy, aké sa nachádzajú v periodickej sústave prvkov a z akých sa skladá hviezdna obloha. Zostavené sú tak, aby vznikli myšlienky, slová, činy – prakticky všetko od dejín cez filozofiu a hudbu až po vedu.
Je tajomný, lebo práve veda, výplod samotného mozgu, jasne chápe, že o ňom ešte nenačerpala dostatok poznatkov – že o ňom nevie takmer nič.

Pri čítaní tejto mimoriadne zábavnej, informáciami nabitej knihy o mozgu sa dozviete o jeho technických špecifikách, o spôsobe jeho fungovania, o bežných problémoch spojených s jeho používaním (synestézia, falošné spomienky, závislosti) aj o poruchách, ktorým sa nevyhne nijaké zariadenie (autizmus, depresia, schizofrénia, neurodegenerácia).

Z talianskeho originálu preložil Stanislav Vallo.
Čítať viac
Originálny názov
Cervello. Manuale dell'utente
Počet strán
256
Rok vydania
2021
ISBN EPUB
978-80-551-8097-7
Naše katalógové číslo
1125659
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Taliansko
Vydavateľstvo
Ikar
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

2 hodnotenia

2
0
0
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

23.11.2021
nedajte sa odradit uvodom..
prvych par uvodnych casti je plnych vysvetlovania , odbornych nazvov atd..a takmer som knihu odlozila ale dala som tomu este sancu a nemohla som spravit lepsie. K uvodnym castiam som sa neskor mnoho krat vratila pocas citania aby som lepsie pochopila informacie. Urcite to vsak nie je ziadna odborna literatura.Je to super citanie pre niekoho kto je zvedavy a chce nahliadnut do niektorych zahad v nasej hlave :) Čítať viac

Vydavateľstvo Ikar

Čítať viac

„Šľachetným skutkom by nemal stáť v ceste chladný rozum.“