Something to Talk About

A showrunner and her assistant give the world something to talk about when they accidentally fuel a ridiculous rumor in this debut romance. Hollywood powerhouse Jo is... Čítať viac

Vydavateľstvo
Awell, 2020
Počet strán
0

A showrunner and her assistant give the world something to talk about when they accidentally fuel a ridiculous rumor in this debut romance. Hollywood powerhouse Jo is photographed making... Čítať viac

  • EPUB (Adobe DRM)
  • Angličtina

15,36 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

A showrunner and her assistant give the world something to talk about when they accidentally fuel a ridiculous rumor in this debut romance.

Hollywood powerhouse Jo is photographed making her assistant Emma laugh on the red carpet, and just like that, the tabloids declare them a couple. The so-called scandal couldn't come at a worse time—threatening Emma's promotion and Jo's new movie.

As the gossip spreads, it starts to affect all areas of their lives. Paparazzi are following them outside the office, coworkers are treating them differently, and a “source” is feeding information to the media. But their only comment is “no comment”.

With the launch of Jo’s film project fast approaching, the two women begin to spend even more time together, getting along famously. Emma seems to have a sixth sense for knowing what Jo needs. And Jo, known for being aloof and outwardly cold, opens up to Emma in a way neither of them expects. They begin to realize the rumor might not be so off base after all…but is acting on the spark between them worth fanning the gossip flames?
Čítať viac
Rok vydania
2020
ISBN EPUB
9780593102534
Naše katalógové číslo
1117859
Jazyk
angličtina
Vydavateľstvo
Awell
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

Ako sa páčila e-kniha vám?

„Kniha je srdce. Opisuje toho ktorý ju napí­sal. Ukazuje nám že každý sme iný. Že nezáleží­ na tom ako vyzeráme ale aký sme vo vnútri. Hovorí­ nám aký je zmysel života.“