Prejudiciálna otázka v európskom práve - Caroline Naômé
Prejudiciálna otázka v európskom práve
16,63 €
Knihy
E-knihy

Prejudiciálna otázka v európskom práve

Praktický sprievodca

Vydavateľstvo
Wolters Kluwer (Iura Edition), 2011
Preklad

Čitateľsky mimoriadne úspešná publikácia „Prejudiciálna otázka v európskom práve – praktický sprievodca", vydaná vydavateľstvom Larcier v roku 2010 od po francúzsky píšucej autorky Caroline Naômé, v jej slovenskom preklade od Jána Mazáka...

Čítaj viac

16,63 €

Bežná cena Bežne 17,50 €

Ušetríte 5%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

(Predhovor, preložil a aktualizoval Ján Mazák)

Čitateľsky mimoriadne úspešná publikácia „Prejudiciálna otázka v európskom práve – praktický sprievodca", vydaná vydavateľstvom Larcier v roku 2010 od po francúzsky píšucej autorky Caroline Naômé, v jej slovenskom preklade od Jána Mazáka, generálneho advokáta Súdneho dvora Európskej únie, ponúka jedinečný návod ako postupovať pri navrhovaní a predkladaní prejudiciálnych otázok podľa čl. 267 Zmluvy o fungovaní Európskej únie. Autorka, dlhoročná poradkyňa Súdneho dvora Európskej únie, na základe detailnej analýzy jeho judikatúry vysvetľuje všetky pojmy, kategórie, procesy a súvislosti, ktoré sú dôležité pre náležitú spoluprácu medzi Súdnym dvorom a vnútroštátnymi súdmi v konaní o prejudiciálnej otázke.

Preto je táto kniha, doplnená a aktualizovaná jej prekladateľom, nenahraditeľným a užitočným zdrojom poznatkov najmä pre sudcov, prokurátorov, advokátov a ostatných praktických právnikov, ale aj pre študentov a doktorandov na právnických fakultách, ako aj iných odborníkov, ktorí hľadajú odpovede na otázky súvisiace s európskou integráciou prostredníctvom práva.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
280
Hmotnosť
532 g
Rok vydania
2011
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Wolters Kluwer (Iura Edition)
Rozmer
180×250 mm
ISBN
9788080784157
Naše katalógové číslo
110124

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia