Neviditeľný život Addie LaRueovej

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Slovart, 2021
456 strán
6-7 hodín čítania

Život, na ktorý si nik nespomenie. Príbeh, na ktorý nikdy nezabudnete. Francúzsko, rok 1714. Zúfalá mladá žena uzavrie dohodu s temným božstvom, ... Čítať viac

Život, na ktorý si nik nespomenie. Príbeh, na ktorý nikdy nezabudnete. Francúzsko, rok 1714. Zúfalá mladá žena uzavrie dohodu s temným božstvom, ... Čítať viac

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Život, na ktorý si nik nespomenie. Príbeh, na ktorý nikdy nezabudnete.
Francúzsko, rok 1714.
Zúfalá mladá žena uzavrie dohodu s temným božstvom, aby mohla žiť večne, nespútane, presne tak, ako vždy túžila, keď snívala o slobode. Zmluva má však háčik – Addie si nik nezapamätá, v tej chvíli, ako ju ľudia stratia z dohľadu, zabudnú na ňu. Svet so svojími nekonečnými možnosťami sa síce Addie otvoril, no prekliatie ju uväznilo v samote.
Tak sa začína nezvyčajný príbeh Addie LaRueovej, múzy mnohých umelcov, zabudnutej milenky, ktorá sa vytráca s prvými rannými lúčmi. Až pokým jedného dňa nevstúpi po druhý raz do malého antikvariátu na Manhattane, kde pracuje Henry – a ten si ju pamätá.
Po troch storočiach začína Addie znovu žiť, lenže diabol nikdy nehrá fér, a tak sa bude musieť postaviť následkom svojich minulých rozhodnutí a splatiť staré dlhy.
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha
Slovart, 2021
Na sklade, posielame ihneď
16,15 €
-5 %

E-knihy a audioknihy

E-kniha
Slovart, 2021
Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
PDF
EPUB
MOBI
11,89 €
Audiokniha (na stiahnutie)
Publixing, Slovart, 2022
Okamžite na stiahnutie
MP3 na stiahnutie
12,33 €
-15 %
Ďalšie
Originálny názov
The Invisible Life of Addie LaRue
456 strán
6-7 hodín čítania
Rok vydania
2021
ISBN MOBI
978-80-556-5385-3
ISBN EPUB
978-80-556-5384-6
ISBN PDF
978-80-556-5383-9
Naše katalógové číslo
1095389
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Slovart

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti? Dajte nám o tom vedieť.

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

156 hodnotení

78
22
14
4
2

Ako sa vám páčila e-kniha?

Recenzie Martinusákov

Príbeh Addie LaRue ma od prvých strán vtiahol do nezvyčajného života hrdinky, ktorá si aj v tých najťažších časoch dokázala poradiť a bojovať proti prekliatiu zabudnutia.

Predstavte si byť zabudnutí len čo zídete z očí. Ako dlho by ste vydržali žiť bez priateľov, vlastného domova a šance uspieť? Addie, ktorá bola 300 rokov len akýmsi tieňom v živote tých, ktorých ovplyvnila, si užívala svoj život najviac ako mohla. Retrospektíva nám poukazuje na začiatky jej kliatby, jej vysporiadanie sa so situáciou a jej postupnou silou ovládnuť svoj neviditeľný život.

Ak by som si mala vybrať dve najobľúbenejšie postavy z tohto príbehu je to určite Addie a Luc. Hlavný hrdina Henry ma absolútne neočaril, podobne ako zbytočné naťahovanie celého deja. Aj keď musím uznať, niektoré veci do seba po niekoľkých stranách zapadli, no viem si predstaviť tento príbeh o pár strán ľahší a svižnejší. Naopak Luc celému príbehu dodal šmrnc a záver knihy sa mi veľmi veľmi páčil. (Aj keď Addiena hra ma až tak nepresvedčila a naďalej verím v niečo viac v jej srdci Lucovi).

Na záver len dodám, že som sa pri tejto knihe utvrdila v niektorých hlbších myšlienkach, ktoré autorka ponúkla a odporúčam vám ich na zamyslenie.

3,5 / 5

Čítať viac
Nočný cirkus - Erin Morgenstern
Práve čítam
Nočný cirkus

Milovník fantasy, romantiky a úplne najviac milujem fantasy spojené s romantikou. Vždy rada poradím či už v týchto žánroch alebo v iných.

Ema Valenčíková
Kníhkupec
17. februára 2022

Nádherný príbeh o živote Addie LaRue, ktorá podpísala dohodu s Temným ale pod podmienkou, že si ju nikto nebude pamätať. Úžasná kniha s krásnym prebalom a množstvom citátov vás nenechá spať dlho nocí a aj po jej prečítaní budete mať o čom premýšľať. Odporúčam všetkými desiatimi.

Čítať viac

Ako čitateľka, ktorá nečíta veľmi často literatúru s prvkami fantasy, som bola samozrejme mierne skeptická, ale k tejto knihe ma niečo ťahalo. Ako zamestnankyňa Martinusu som vedela, že sa chystá preklad a povedala som si, že si na slovenskú verziu počkám. Nestúpila som vedľa. Pravdupovediac, príbeh o Adeline môžem s čistým svedomím prehlásiť za jeden z najkrajších príbehov, aké som kedy čítala. Ak Vám sadli knižky ako Bezhviezdne more alebo Nočný cirkus od Erin Mongerstern, toto Vás chytí. Pohltí. Je tam všetko, čo má kniha mať. Umenie. Dejovosť. Opisy minulosti a prítomnosti. Hlavná hrdinka, s ktorou sa od začiatku stotožňujete, záporák, ktorého musíte zbožňovať... A potom je tam okuliarnatý Henry. Ktorý si pamätá. Pre Addie, ktorá žije 300 rokov v zabudnutí, je Henry zázrak. Nič však nie je také pekné, ako sa na začiatku môže zdať. No aj tak je to nádherný a čistý príbeh. A keď to náhodou budete čítať, zlom príde na strane 226. Ale pozor, zákaz listovať dopredu! Máte sa na čo tešiť.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

Ivana
5
17.9.2021
~ Dievča,ktoré uteká pred životom ženy.Necháva za sebou všetko,čo kedy poznala,a uniká do mesta-vydedená,sama,sale slobodná.~


Táto kniha bola pre mňa jedno veľké WAW.
Som očarená,nadchnutá a na tento príbeh len tak ľahko nezabudnem.
Autorka má výnimočný štýl písania,veľmi sa mi páči.Kniha obsahuje toľko krásnych myšlienok,čo som v žiadnej inej ešte nenašla.

Addie bola veľmi silná hlavná hrdinka.
Z celého jej príbehu som mala až zimomriavky.Autorka perfektne vystihla všetky jej pocity.Pretože som úplne cítila tu bezmocnosť a osamelosť,ktoré Addie prenasledovali na každom kroku.
Na druhej strane bola veľmi silná a obdivuhodná.

Sú tu rozdelené kapitoly z minulosti a prítomnosti,čím nám neunikne čo všetko sa stalo pred osudnou nocou a čo všetko sa dialo po celé roky kým bola Addie neviditeľná.

Temný bola jedna skvelá postava,ktorá je zo začiatku veľmi záhadná a vy neviete čo si máte vlastne o ňom myslieť,až neskôr vám začne všetko do seba zapadať. Veľká škoda,že nemôžem viac prezradiť,ale kvôli spoilerom to jednoducho nejde.
Neviem prečo,ale tieto záporné postavy ma fascinujú.

Objavujú sa nám tu aj kapitoly z pohľadu Henryho, ktorého som si okamžite obľúbila.Bol citlivý,rozvážny a dokázal si pripustiť svoje slabosti.Po celý čas som nevedela predvídať ako jeho príbeh napokon dopadne,autorka to tak skvelo napísala,že som bola neustále v napätí.

Koniec knihy ma prekvapil,nepredvídala som ho vôbec.Posledná kapitola ma úplne dostala.Naozaj nezvyčajné zakončenie knihy,veľmi originálne a ja som napokon spokojná.

Príbeh je naozaj krásny,nechýba romantika,aj keď sa skôr celá kniha zameriava na život Addie,čo vám musí byť jasné aj z názvu knihy,myslím si,že sa pri čítaní sa nebude nudiť nikto.
Každý si tu určite nájde to svoje a ešte aj niečo viac.
Jedna z najlepších kníh čo som tento rok čítala.
Čítať viac
Viera
2
6.11.2021
Kniha sa mi nepáčila, ale donútila som sa ju dočítať dúfajúc, že snáď koniec bude lepší ako začiatok. Pre mňa boli postavy veľmi nepresvedčivé a nemám pocit, že mi prečítanie knihy niečo dalo. Čakala som viac. Zaujala ma téma aj obálka, no obsah sklamal.
Čítať viac
14
Listopád - Alena Mornštajnová
Práve čítam
Listopád

Som milovníčka kníh, čaju, prírody a života. ... som knihomoľka so svetom vône kníh. Píšem odporúčania a inšpirácie, nie recenzie a rady. Tak ako to ja hovorím, každá kniha má svojho čitateľa len si ho musí nájsť. Viac z môjho sveta nájdeš na IG @_dennyto alebo na blogu www.dennyto.sk

Denisa Tomíková
pred týždňom
Nie len pre mladších čitateľov
Kniha je pre pre nenáročného čitateľa. Určite by nemala ujsť človeku, ktorý má rád ľahké fantasy či netradičný príbeh s prekvapujúcim koncom. Úprimne aj ja som bola prekvapená, ale bolo to milé prekvapenie. Čítať viac
23
Krotitelia displejov - Slávka Kubíková
Práve čítam
Krotitelia displejov

Prečítam všetko čo si ku mne nájde cestu. :-) Okrem kníh sa vo voľnom čase sa venujem bylinkám a prírodnej terapii.

Silvia Jágriková
13.6.2022
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Faustovský príbeh, ktorý má počiatky v 18. storočí a končí (alebo aj nie) v súčasnosti. Neodolateľná prechádzka rôznymi časovými obdobiami a krajinami, kde sprievodcom je samotná protagonistka Adeline, ktorá v túžbe po slobode upíše svoju dušu tieňu.
Ako to už však v týchto prípadoch väčšinou býva, má to háčik. Addie sa stáva ľahko zabudnuteľnou až neviditeľnou a to robí jej večný slobodný život osamelým. Jej nohy sa svetom pretúlajú takmer tristo rokov, keď narazí na niekoho, kto si ju pamätá. Prečo to tak je?
Na Addie LaRue som sa dlho chystala, keďže fantasy môžem a odvšadiaľ som na ňu počula chvály. Nápad na príbeh je to zaujímavý, aj autorkin kvetnatý jazyk mal svoje čaro, ale prevedenie nie je až tak dobré, niektoré kapitoly mi pripadali rozťahané a podaktoré tam nemuseli ani byť, napriek skvelému a lákavému námetu som sa nudila. Každopádne som bola veľmi zvedavá na záver a to hlavne v poslednej štvrtine knihy. Dal sa predvídať, bol dojemný, ale som spokojná. Páčilo sa mi aj zakomponovanie umenia a všadeprítomnej temnoty do príbehu a zanechanie nenápadnej stopy cez umenie. Z postáv som si najviac obľúbila záporáka. Romantická linka mi prišla taaaak patetická.
Kniha vo mne príliš nadšený dojem, ktorý ju všade sprevádza, nevyvolala. Treba mať, ale na pamäti, že cieľovou skupinou je hlavne YA.
Čítať viac
Hanka Pauleová
1.6.2022
Jedna z tých lepších kníh, od ktorej nebudete vedieť odtrhnúť zrak, ma v sebe klišé momenty, dosť veľa opisov ktoré som si však ja veľmi rada prečítala, taktiež oceňujem nezvycajnost záveru knihy a prepletenost dejových liniek Čítať viac
Martina Detvajová
22.5.2022
Nezabudnuteľný príbeh
Toto je jedna z mála kníh, ktorá mi silno utkvela v pamäti. Ktorá nebola len chvíľkovým potešením a uniknutím z reality. Túto knižku som si pomaličky vychutnávala a neustále sa zamýšľala nad slovami autorky. Dokonca aj jej opis prostredia bol ako poézia, ktorá ukrývala skryté myšlienky. Hlavná hrdinka totiž nemusela myslieť na budúcnosť, kariéru, peniaze či vzťahy. Nezaujímali ju hmotné veci, ale krásy sveta okolo. Maličkosti, nad ktorými sa skoro nikto nepozastavuje. Práve preto bolo zaujímavé vidieť svet jej očami a zamyslieť sa nad tým, ako na ten svoj hľadíme my.
Dej nestagnoval na jednom mieste a čase - hlavnú hrdinku sme mohli sprevádzať naprieč storočiami, krajinami a historickými udalosťami. Autorka nemá talent iba na opis prostredia, ale aj pocitov postáv. Viete sa do nich vcítiť a prežívať ich emócie spolu s nimi bez zpochybňovania ich rozhodnutí či činov. Zároveň si ich viete obľúbiť, a tak sa tešiť na každú kapitolu.
Táto kniha bola skutočne pohľadením po duši. Hrdo môžem povedať, že som si užila každú stránku a nie na jednej skončila slzička. Addie si nikto nepamätal, no túto knihu, si bude pamätať každý.
Čítať viac
Jana Ladikova
2.5.2022
Slovo, ktoré ma napadlo ako prvé, keď som dočitala Neviditeľný život Addie LaRue bolo UNBELIEVABLE. Kniha sa mi čítala veľmi dobre. Niekoľkokrát som si myslela, že už viem, ako to skonči a vždy som sa mýlila. Aj keď je to román, ponúka niekoľko momentov na zamyslenie. A tiež, je to veľmi pekný príbeh. Odporúčam. Čítať viac
11
4.4.2022
Na začiatok chcem povedať, že som nebola z knižky tak odvarená a unesená ako mnoho čitateľov predo mnou. Nebol to príbeh, od ktorého by som sa nebola schopná odtrhnúť alebo nad ktorým by som nonstop premýšľala. Nie, bol to jednoducho príbeh, ktorý bol originálny a čítal sa príjemne a ktorý si zapamätám. Ale to je tak všetko. Nemám chuť si ho niekedy v budúcnosti znovu prečítať a nemám ani nutkanie vlastniť knižku.
Addie je postava, ktorá mi bola sympatická a ktorej príbeh som si užila. Autorka ju vykreslila reálne a súcitila som s jej problémami.
Henry je naopak postava, ktorá ma až tak neohúrila. Prišla mi trošku.. plochá? Alebo skôr nie až tak zaujímavá. Čo sa týka Luca, tak ten mi prišiel asi najzaujímavejší z hlavných postáv a je mi ľúto, že nedostal viac priestoru. Ako záporná postava bol dokonalý a za mňa celý ten dej oživoval on. Pretože kniha bola dosť dlhá a miestami pomalá. Ale myslím, že to vyvážili krásne myšlienky a autorkina perfektná hra so slovami vďaka čomu som mala nutkanie podčiarkovať snáď skoro každú stranu.
Koniec som čiastočne uhádla a čiastočne som bola riadne prekvapená a práve to ako to dopadlo sa mi nesmierne páčilo. Takže ak by som to mala zhrnúť tak to bol určite príjemne strávený čas, ale nie je to dokonalé. Objavili sa veci, ktoré mi buď nesadli alebo mi tam niečo chýbalo.
Čítať viac
Nikola Vavrová
4.4.2022
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Pre množstvo čitateľov sa Addie stala nezabudnuteľnou. Je to zvláštne, pretože zo začiatku ma ani len nenapadlo, že by práve Addie mohla vo mne zanechať stopu.

Ako čas plynul, kráčala stále ďalej. Či už cez radosti alebo strasti, nevzdala to. Nepoddala sa.
Zatratil ju sám diabol. Najtemnejšie božstvo kŕmiace sa dušami nevinných smrteľníkov. Rok čo rok jej ukazoval, že nie je nádeje na šťastný zajtrajšok.
Dni už nebudú iné, budú rovnaké. Ona bude rovnaká. Zabudnuteľná.
Väčšina ľudí by to vzdala. Ona nie. Dupla si nohou a Temného privádzala do šialenstva. Až kým sa nezbláznil úplne. Prevŕtala sa mu do najskazenejších útrob. Zmiatla ho. Kto by to bol povedal, že tá vystrašená dievčina spred 50 strán zneistí samotného pána temnoty.

S Lucom som sa najskôr nestotožnila. Nemala som ho rada. No Addie ma prinútili jeho majetnícku podstatu napokon prijať. Prestala som cítiť nenávisť. Priam som bažila po jeho prítomnosti, pretože niečím, a doteraz neviem čím, si ma získal (mám podozrenie, že to začalo na cintoríne, keď Estele prišla o svoj nádherný strom). Je to celkom paradox, keď vezmem do úvahy, čo bol zač.
A náš prekliaty Henry. Ach. Teraz ma asi väčšina fanúšikov znenávidí, ale do Henryho som sa nezamilovala. Bol slabý, ovplyvniteľný a príliš som v pohode (nie, nebol v pohode).
V porovnaní s Addie bol malým strateným chlapcom. Nebojoval. Vôbec. Zmena prišla až s ňou. To ona ho postavila na nohy. Uvedomil si, že aj keď sa život niekedy zdá príliš dlhý, napokon prejde naozaj rýchlo a nechcete stratiť ani chvíľu.
Ako povedal Henry - Addie bola neuveriteľná, silná, tvrdohlavá a úžasná, ale určite nie normálna. Aj v tomto prípade sa mi potvrdilo, že normálnosť je niekedy zbytočne preceňovaná.

Autorka pustila do sveta neskutočné množstvo krásnych postrehov. Som jej za to vďačná.
Priznám sa, že podobné knihy moc nečítam. No Addie mi prišla na fikciu príliš realistická. Podarilo sa jej zanechať stopu.
Čítať viac
4

"Good book is a pleasant way to escape from the real World" Knihy sú neoddeliteľnou súčasťou môjho života. Mojim jednoznačne najobľúbenejším autorom je Dominik Dán. Okrem neho mám rada aj Dana Browna, Jozefa Banáša, Daniela Silvu či Steve Berryho. Mám rada knihy o histórií, starovekom Egypte, Templárskych rytieroch či histórií Slovenska, raz za čas poteší aj ľahší komediálny a mierne romantický žáner :-)

Beata Petrová
19.3.2022
Nikdy sa nevzdávaj
Krásny príbeh, ktorý vás upúta svojím dejom a donúti zamyslieť sa.
Vďaka nemu môžete ujsť z reálneho sveta, a súčasne Vám dá novú motiváciu a silu do vlastného života.
Čítať viac

Čítať viac

„Masakre sa stali v Sýrii každodennou záležitosťou. Bombardovanie, raketové útoky i zbrane všetkého možného druhu rozsievajú smrť. Neutíchajúci hukot lietadiel prekazí akýkoľvek náznak dobrej nálady. Všetko krváca a umiera. Všetko okrem režimu.“