Myšlienky - Blaise Pascal
Myšlienky
17,51 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
17,51 €

Bežná cena Bežne 18,00 €

Ušetríte 3 %

Posielame do 10 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Univerzálny génius Blaise Pascal (1623 1662) je jedným z najvýznamnejších matematikov a fyzikov v histórii ľudstva a zároveň patrí medzi najpoprednejšie postavy dejín filozofie.

V Myšlienkach sa zrkadlí mnohovrstvové myslenie jeho veľkého ducha. Zaoberá sa v nich ľudským vnímaním, poznávaním, vedomím, dušou, mysľou, pocitmi, vierou, ale aj politikou. Zvažuje, analyzuje, reflektuje a kladie otázky. Niečo vysvetlí, iné ostáva len načrtnuté

Tiež sa v nich dozvieme na čo Pascal na prahu novoveku prišiel a čo dôkladne premyslel: Človek je viac ako poznanie, moc, majetok áno, viac ako všetko na svete. Pascal vie, že v ľudskom srdci je stopa, ktorú sledovať je nanajvýš rozumné.... A tak čítanie Pascalových Myšlienok umožní aj takému čitateľovi, ktorý sa nezaujíma o otáz­ky náboženstva a teológie, inšpirovať sa jeho múdrosťou, hľadaním zmyslu života a láskou k blížnemu.

Dielo Myšlienky boli ucelene vydané až po Pascalovej smrti. A od prvého vydania v roku 1670 vo Francúzsku patrí toto dielo ku klenotom svetovej literatúry. Na Slovensku vychádza v treťom vydaní.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
404
Väzba
pevná väzba
Rozmer
145×205 mm
Hmotnosť
692 g
ISBN
9788081791604
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
1092773
Téma
životná filozofia, filozofické smery, filozofické myšlienky
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Vydavateľstvo
Lúč

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

David
pred týždňom
Pascal
Veľké myšlienku veľkého ducha. Ak sa rozhodnete obohatiť o tento poklad múdrosti, žiadna mena nie je dosť drahá. Čítaj viac

Čítaj viac

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth