Knihy
E-knihy

Stromy

DAJAMA, 2008
Okamžitý download
PDF
Vydavateľstvo
DAJAMA, 2008

Súčasťou edície Prírodné Krásy Slovenska je aj kniha Stromy. Slovensko je nadpriemerne lesnatou krajinou v európskom kontexte a krajinou bohatou na množstvo stromov. Sú typickým znakom slovenskej krajiny a jednou z jej najvýznamnejších prír

Čítaj viac

8,45 €

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Súčasťou edície Prírodné Krásy Slovenska je aj kniha Stromy. Slovensko je nadpriemerne lesnatou krajinou v európskom kontexte a krajinou bohatou na množstvo stromov. Sú typickým znakom slovenskej krajiny a jednou z jej najvýznamnejších prírodných hodnôt. Ich početnosť a častý výskyt dodáva Slovensku prirodzené čaro a pôvab. Viaceré stromy sú symbolom jednotlivých lokalít Slovenska a patria k výletným cieľom. Z tohto dôvodu sa zostavovatelia podujali vybrať tie, ktoré zaujmú predovšetkým z vizuálno-estetického hľadiska a majú zaujímavé parametre. Nevybrali však len chránené stromy, ale aj stromy, ktoré v posledných rokoch zaujali ľudí na Slovensku až tak, že sa stali finalistami súťaže Strom roka. Strom však nemusí mať štatút chráneného, aby zaujal človeka alebo aby mu poskytol to, čo v prírode hľadá. Publikácia Stromy je knihou o pokladoch prírodného fondu, ktorý máme ukrytý v slovenských stromoch, a je určená nielen pre ochrancov a milovníkov prírody, ale aj pre širokú verejnosť.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Stromy - Pavol Hanzel, Kliment Ondrejka
Búrlivák a netýkavka - Sarah MacLean
18,15 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
128
Vydavateľstvo
DAJAMA
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
108865
Rok vydania
2008

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,9 / 5

8 hodnotení

7
1
0
0
0

O autoroch

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Stromy - Pavol Hanzel, Kliment Ondrejka
Búrlivák a netýkavka - Sarah MacLean
18,15 €

„Nijaká z kníh naozajstného spisovateľa nie je založená na výmysloch, okrem pamätí.“

Brudziňski