The Hating Game

A Novel

USA Today Bestseller!Debut author Sally Thorne bursts on the scene with a hilarious and sexy workplace comedy all about that thin, fine line between hate and love.Nemesis (n.)... Čítať viac

4,4 74 hodnotení
Vydavateľstvo
HarperCollins, 2016
384 strán
5-6 hodín čítania

USA Today Bestseller!Debut author Sally Thorne bursts on the scene with a hilarious and sexy workplace comedy all about that thin, fine line between hate and love.Nemesis (n.) 1) An opponent or rival whom a person cannot best or overcome. 2) A perso... Čítať viac

  • EPUB (Adobe DRM)
  • Angličtina

8,99 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania (2)
Hra na lásku a nenávisť - Sally Thorne
PDF EPUB MOBI
Slovenčina, 2022
Ihneď na stiahnutie

10,40 €


Má mě rád, nemá mě rád - Sally Thorne
EPUB MOBI
Čeština, 2022
Ihneď na stiahnutie

10,38 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

USA Today Bestseller!Debut author Sally Thorne bursts on the scene with a hilarious and sexy workplace comedy all about that thin, fine line between hate and love.Nemesis (n.) 1) An opponent or rival whom a person cannot best or overcome. 2) A persons undoing 3) Joshua TemplemanLucy Hutton and Joshua Templeman hate each other. Not dislike. Not begrudgingly tolerate. Hate. And they have no problem displaying their feelings through a series of ritualistic passive aggressive maneuvers as they sit across from each other, executive assistants to co-CEOs of a publishing company. Lucy cant understand Joshuas joyless, uptight, meticulous approach to his job. Joshua is clearly baffled by Lucys overly bright clothes, quirkiness, and Pollyanna attitude.Now up for the same promotion, their battle of wills has come to a head and Lucy refuses to back down when their latest game could cost her her dream jobBut the tension between Lucy and Joshua has also reached its boiling point, and Lucy is discovering that maybe she doesnt hate Joshua. And maybe, he doesnt hate her either. Or maybe this is just another game.
Čítať viac
Počet strán
384
Rok vydania
2016
ISBN EPUB
9780062439604
Naše katalógové číslo
1088219
Jazyk
angličtina
Vydavateľstvo
HarperCollins
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

74 hodnotení

49
13
7
2
3

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Martinus
11
Cinder - Marissa Meyer
Práve čítam
Cinder

Knihomoľ, ktorý prostredníctvom kníh prežil niekoľko životov ;)

Veronika Salášková
zamestnanec
6. júla 2021

Kniha, ktorá ma vcucla späť ku čítaniu romantiky.

Lucy je asistentka jedného z riaditeľov vydavateľstva a štýlom pripomína milú malú knihovníčku, ktorú majú všetci radi. Josh, asistent druhého riaditeľa, je naopak neprimerane vysoký, prísny a neústupčivý. S Lucy zdieľajú spoločnú kanceláriu, sú nepriatelia na život a na smrť a medzi sebou hrajú naozaj divné hry, napríklad kto skôr odvráti zrak. Všetko sa zmení, keď im obom ponúknu vyššiu pracovnú pozíciu vo vydavateľstve. Práve v tom momente sa medzi našimi protagonistami začína úplne nová hra, ktorá nemusí byť práve nenávistná.

Kniha sa čítala naozaj rýchlo. Dej knihy nie je romanticko-melancholický alebo presladený, skôr je táto kniha zábavná. Nemohla som od nej odtrhnúť oči a prečítala som ju na dve posedenia. Na záver musím dodať, že sa zaradila medzi najlepšie knihy, aké som čítala :).

Čítať viac

Recenzie čitateľov

11
6.6.2022
Vtipná slaďárna :)
Toto je jeden z mála prípadov kedy som najskôr videla film a následne ma lákalo si prečítať aj knihu. Film ma bavil. Kniha ma bavila tiež! Nebola som sklamaná, nenudila som sa, práve naopak. Bolo to milé a vtipné čítanie, slovné prestrelky medzi Lucy a Joshom mi vždy dvihli náladu. Chémia medzi nimi bola napísaná skvelo.
Príbeh je síce predvídateľný a miestami až moc sladký, ale tak to sa dá od takéhoto typu knižky čakať.
Ja som si to užila a odporúčam ako príjemnú (nielen) letnú oddychovku :)
Čítať viac
17
17.2.2022
Viem si predstaviť čítať túto knihy počas letnej dovolenky pri mori. Je to vynikajúca romantická oddychovka, pri ktorej netreba veľmi premýšlať. A po dočítaní by som ju nechala v hotelovej knižnici, keďže ju už asi nebudem potrebovať čítať znova. Postavy sa mi zo začiatku veľmi páčili. Boli úplne rozdielne, každý deň vymýšlali nový spôsob ako tomu druhému znepríjemniť život a bolo to miestami veľmi vtipné. Časom mi však Lucy začala liezť na nervy svojím správaním. Na to ako bola sebavedomá a bojovná, sa z nej veľmi rýchlo stala ohlúpnutá zamilovaná trinástka, ktorá doslova slintala nad Joshovými svalmi. Koniec bol milý, sladký a dokonale nereálny. Určite to nebolo zlé čítanie, len som trochu dúfala v nie taký prvoplánové zakončenie. Čítať viac
Janyella
Neoverený nákup
2.2.2022
Lucy a Josh stoja jednoznačne za prečítanie.
Takže. Vôbec sa nečudujem, že kniha je neustále vypredaná. Knihu som si kúpila na základe recenzií a musím napísať, že to bola fakt skvelá kúpa. Námet knihy je klasické klišé. Ale tak nádherné klišé. Kniha ma bavila od prvých riadkov. Bože toľko som sa fakt už dávno nenasmiala. Príbeh ma namotal a omotal hneď od prvej kapitoly. A ja som v ňom uverila všetko.
Príbeh dvoch kolegov Lucy a Josha, ktorý sa neznášajú, robia si napriek, ale medzi nimi je taká neuveriteľná chémia a šľahajú neskutočné plameňomety. Niektoré scény ako vo výťahu, alebo farba steny v Joshovej spálni ... Páni tak to bolo niečo. A tie ich hádky a hry čo spolu navzájom hrali. Boli geniálne. Sledovať ich vzťah bolo skutočne zážitkom.
P.S1: Nedajte sa odradiť obálkou knihy. Aj tu platí: Nesúď knihu podľa obalu.
P.S2: ja som si hneď po dočítaní knihy pozrela film, síce z titulkami, ale nevadí. Fakt som sa skvelo zabavila.
Za mňa plný počet hviezd. Ku knihe ako aj k samotnému filmu sa určite ešte neraz vrátim.
Skvelé. Skvelé. Skvelé.
Čítať viac
12
25.1.2022
Priznám sa, na knihu som sa nechala zlákať ukážkami na film, no dopomohli k tomu aj účty na bookstagrame, ktoré práve túto knihu odporúčali a jednoznačne mali veľkú pravdu. No jedna rada... Nesúďte knihu podľa obalu, tak ako som to pri tejto knihe urobila ja, pretože táto knihu je úžasná, teda aspoň pre mňa bola.

Celý námet nenávisti medzi kolegami, ktorí zdieľali jedno pracovisko mi hneď zaimponoval a zároveň som bola rada, že autorka ich nenávisť poňala vtipným spôsobom. Lucy a Josh sú postavy, ktoré som si musela hneď zamilovať, pretože títo dvaja mi neskutočne sadli. Veľmi sa mi páčilo ich hry, ktorým dokonca vymysleli názvy a aj ich doberanie, teda stálo za to. Počas celého čítania som sa usmievala, keďže inak to ani nešlo, pretože, keď príde na Lucy a Josha, tak vám úsmev z tváre len tak ľahko nezíde. Od začiatku po koniec to medzi nimi krásne iskrí, aj keď na ten skutočný vrchol som si musela počkať, ale tu mi to vôbec nevadilo, keďže rozohrali medzi sebou skvelú hru, ktorú som si užívala.

Autorka spravila z Josha a Lucy protiklady. Ale, keď prišlo na humor rozhodne ten mali rovnaký. Páčila sa mi opis bláznivej retro Lucy, ktorá je veľmi milá na všetkých, ale povedzme si pravdu aj milý človek musí vedieť povedať nie. Čo sa týka Josha, na niekoho môže pôsobiť, že nikoho k životu nepotrebuje, ale za tou jeho maskou sa skrývalo, predsa čosi viac. Jeho zapisovanie do diára bolo pre mňa milým prekvapením na záver, počas čítania som nevedela prísť na to, čo si tam zapisuje, no o to krajšie bolo, keď všetko vyšlo najavo.

Knihu môžem jednoznačne odporučiť. Síce je to skôr, taká vtipná oddychovka, ale mňa očarila.
Čítať viac
7
23.1.2022
Palec dole
Po tejto knižke som siahla z dôvodu mnohých pozitívnych, ba až ospevných recenzií. Nuž, asi sa vymykám štandardom bežného čitateľa, pretože dočítať túto knižku bolo pre mňa utrpením. Mala som nespočetne veľa “dnf” momentov, no, bohužiaľ, som typ čitateľa, ktorý takmer vždy dočíta, čo začal (koniec stále môže byť prekvapivý a dobrý). Príbeh bol podľa môjho názoru nudný, zápletka tuctová, postavy stereotypné a koniec predvídateľný. Za mňa veľké sklamanie, ale samozrejme, sto ľudí, sto chutí a pre tých, ktorí obľubujú typické romantické, mierne erotické romány, môže byť táto knižka príjemným čítaním. Ja som však očakávala o mnoho viac. Čítať viac
11
15.1.2022
Recenzia
Má mě rád, nemá mě rád je romantická komédia, ktorú som si už chcela dlhšie prečítať, ale napokon ma presvedčil film, do ktorého som sa nechcela púšťať bez prečítania. Táto knižka je milá oddychovka, pri ktorej sa neraz zasmejete. Hlavnou postavou je Lucy Huttonová, malinká osôbka, ktorá pracuje vo vydavateľstve B&G. Okamžite som si ju obľúbila, bola energická, jej poznávacím znakom bol červený rúž, ktorý nosila neustále, a takisto sa mi páčila jej závislosť na Šmolkoch. Jedna vec, alebo skôr osoba, jej pila nervy - Joshua Templeman, kolega, ktorý pracuje na takej istej pozícii, odkedy sa ich vydavateľstvá spojili do jedného a teraz mali navyše ešte aj súperiť o rovnakú pozíciu. Navzájom si robili zle, čo ma dosť bavilo, pretekali sa, kto bude mať skôr hotové úlohy a hrali rôzne hry. Hra na pohľady, zrkadlo a mnohé ďalšie, ktoré ozvláštnili dej. Bavilo ma sledovať túto ich hru na nenávisť, pretože hranica medzi ňou a láskou je naozaj veľmi tenká. Bolo tu veľa úsmevných momentov, takisto aj veľa smutných. Udalosti, ktoré postupne odhaľovali pravý charakter postáv, ktoré sa dokázali aj normálne porozprávať. Joshova rodina sa mi teda vôbec nepáčila, jedine jeho matka bola super. Otec ma sklamal, bolo smutné, ako to bral, nie každý musí ísť v stopách rodiča a bolo vidieť, ako to Joshovi ublížilo. A jeho brat sa mi tiež veľmi nepáčil, pretože to, čo spravil, podľa mňa vôbec nebolo správne a neviem si predstaviť, že by som to spravila vlastnej rodine. Koniec sa mi páčil, pretože takto to malo byť a aspoň bola nejaká zmena od klasických romantických príbehov a zamilovaných hrdiniek. A na konci ma tešilo, že autorka nechala priestor aj na ďalšie možné doťahovačky a hry medzi Lucy a Joshom. Čítať viac
16
Dracula - Bram Stoker
Práve čítam
Dracula

Na knihách považujem za absolútne fascinujúce to, že ku každému človeku prehovárajú inak. Je len na nás, čo si z nej odnesieme. Sme rozdielny, máme rôzne preferencie a názory, preto je absolútne v poriadku, že čo sa páči jednému, nemusí sa páčiť niekomu inému. A práve to je to, čo robí knihy takými fantastickými. Každá kniha si nájde svojho čitateľa, a každý čitateľ si nájde svoju knihu, ktorú bude milovať. Môj systém hodnotenia nemá žiadnu hlbšiu logiku :D Prečítané knihy hodnotím iba na základe pocitov, ktoré vo mne zanechali. 5* - Absolútne fantastické! Rozhodne odporúčam. 4* - Veľká spokojnosť, aj keď niečo by som vytkla. 3* - V podstave OK. 2* - Trošku slabšie/ nie moja šálka kávy. 1* - Chcem naspäť svoj čas!!

Eva Svítková
Overený zákazník
30.9.2021
The Hating Game
“I have a theory. Hating someone feels disturbingly similar to being in love with them.
Love and hate are visceral.”

Lucy Hutton a Joshua Templeman sa po prvý raz stretli v deň, keď sa vydavateľstvá Gamin Publishing a Bexley Books zlúčili, aby sa vyhli finančným problémom. Už vtedy vedeli, že sa neznášajú. Obaja pracujú ako asistenti pre výkonných riaditeľov a zabezpečujú tak hladký chod podniku, a to všetko popri tom, ako zdieľajú spoločnú kanceláriu. Situácia je zlá, ale po tom, čo sa dozvedia, že jeden z nich má šancu dočkať sa povýšenia, BOY, OH BOY!

Konečne sa mi po dlhom čase dostala do ruky kniha, ktorá ma úplne nadchla. Zakaždým, keď som knihu odkladala a aj po tom, čo som ju dočítala, som nemohla myslieť na nič iné, stále som sa k nej v myšlienkach vracala. Bola napísaná neskutočne dobre, dej bol tak-akurát svižný, dialógy vtipné, chémia medzi postavami bola neodškriepiteľná a ani nachvíľočku som sa nenudila.
A že je to tak trochu klišé? Možno. Ale pre mňa táto kniha zafungovala na milión percent.
Čítať viac
14
23.8.2021
Skvelá oddychovka
Nič som od tejto knižky neočakávala, a naservírovala mi príbeh, ktorý ma pobavil. Hlavný hrdinovia - dvojica muž a žena, ktorý sa spočiatku strašne nenávidia, súperia v práci, sedia v spoločnej kancelárií, sú úplne rozdielny. Veľmi som sa pobavila, príbeh odsýpal, a bola som zvedavá čo ešte autorka vymyslela a hlavne na ten prerod k láske. Odporúčam ako oddychovku, napr. na letné dni, k vode. Čítať viac

Čítať viac

„Život nie je film. Nikdy nevieš, ktorý dátum bude pamätný, ktorý deň nezabudnuteľný. Proste len žiješ. Ráno vstaneš, niečo sa cez deň stane a večer ideš spať. To je pravda. “

Loviť alebo nebyť - Iva Kučerová
Loviť alebo nebyť
Iva Kučerová