American Dirt

'Breathtaking... I haven't been so entirely consumed by a book for years' Telegraph'I couldn't put it down. I'll never stop thinking about it' Ann PatchettAn extraordinary... Čítať viac

4,6 59 hodnotení
Vydavateľstvo
Headline Book, 2020
Počet strán
0

'Breathtaking... I haven't been so entirely consumed by a book for years' Telegraph'I couldn't put it down. I'll never stop thinking about it' Ann PatchettAn extraordinary story of the lengths a mother will go to to save her son, AMERICAN DIR... Čítať viac

  • EPUB (Adobe DRM)
  • Angličtina

5,99 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania (2)
Americká zem - Jeanine Cummins
PDF EPUB MOBI
Slovenčina, 2020
Ihneď na stiahnutie

10,65 €


V prachu cest - Jeanine Cummins
PDF EPUB MOBI
Čeština, 2020
Ihneď na stiahnutie

13,64 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

'Breathtaking... I haven't been so entirely consumed by a book for years' Telegraph'I couldn't put it down. I'll never stop thinking about it' Ann PatchettAn extraordinary story of the lengths a mother will go to to save her son, AMERICAN DIRT has sold over 2 million copies worldwide. It's time to read what you've been missing.Lydia Perez owns a bookshop in Acapulco, Mexico, and is married to a fearless journalist. Luca, their eight-year-old son, completes the picture. But it only takes a bullet to rip them apart.In a city in the grip of a drug cartel, friends become enemies overnight, and Lydia has no choice but to flee with Luca at her side. North for the border... whatever it takes to stay alive. The journey is dangerous - not only for them, but for those they encounter along the way. Who can be trusted? And what sacrifices is Lydia prepared to make.
Čítať viac
Rok vydania
2020
ISBN EPUB
9781472261380
Naše katalógové číslo
1082697
Jazyk
angličtina
Vydavateľstvo
Headline Book
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

59 hodnotení

42
12
4
1
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Veľmi silný a zaujímavý príbeh o migrantoch zo Strednej a Južnej Ameriky do USA. Nikdy predtým som v knihách nenarazila na takúto tému, i keď sa o migráciu aktívne zaujímam. Americká zem je príbeh rodiny Lydie a jej syna Lucu ale nie je len o nich. Je aj o ľuďoch, ktorých po ceste stretnú, niktorí im pomôžu, iní sa im snažia uškodiť. Je to napínavý príbeh a do konca netušíme, či sa im cesta z Mexika do USA podarí. Miestami je tento príbeh drsný, niekedy dojemný, niekedy úsmevný. I keď téma je to zložitá, stále by som povedala, že ide o oddychovú knihu. Kniha dobrá, určite odporúčam, ale na 5 hviezd to nie je.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

18
Vylúčení - Artur Domosławski
Práve čítam
Vylúčení

Nadšená knihomoľka, ktorá píše o knihách aj na Instagrame → @citam_citas.

Lea Vasková
Overený zákazník
31.8.2022
Jeanine Cummins nám v knihe ponúka príbeh, ktorý možno nie je skutočný, ale určite sa nájdu tisíce podobných. Prostredníctvom fiktívnych postáv spoznávame príbehy reálnych ľudí, ktorých často vnímame iba ako číslo - množstvo, ktoré nelegálne prekročilo (aj naše) hranice. To hlavné, na čo však zabúdame, sú dôvody, prečo sa ľudia presúvajú zo svojich domovov do neznámeho sveta, kde sa na nich bude nahliadať, možno aj po zvyšok ich životov, ako na neželaných prišelcov.
Neľahká problematika migrácie a nebezpečenstvo, ktoré na ľudí počas takýchto presunov striehne, sa vám dostane pod kožu.
Americká zem však nie je len o migrácii - je o sklamaní, nebezpečenstve, smrti, ale hlavne, je o nádeji, láske a priateľstvách, ktoré sa zrodia v zlých situáciách, ale môžu vydržať navždy...
Čítať viac
11
Tomáš Jáger
Overený zákazník
18.7.2022
5/5
5/5 - suverenne. Dalsia kniha, ktoru som si zadovazil na zaklade odporucania od jednej znamej, ktora ma rada dobre knihy. Po krimi a fantasy som si povedal, ze skusim aj z ineho sudka a absolutne nesklamalo. Presne tento typ knih mam rad - zaciatok knihy ako z akcneho filmu, cely cas sa clovek citil, akokeby tam naozaj bol a cestoval s Lydiou a jej synom celu tu cestu. Ziadne hluche miesta, ziadne zbytocne kecy okolo, ale naopak. Putavy roman s krasnym pribehom a dat menej ako 5/5 nie je mozne. Odporucam. Čítať viac
16
27.3.2022
Americká zem od spisovateľky Jeanine Cummins sa stala bestsellerovm rebríčka New York Times, ale vyvolala aj veľkú kontroverziu a v súčasnosti je vnímaná skôr so zmiešanými pocitmi ako výhradne pozitívne. Je kritizovaná najmä preto, lebo nepresne a trochu stereotypne vykresľuje Mexiko a Mexičanov.

Kniha začína, keď ozbrojení muži trh u na rodinnú oslavu a spustia paľbu. Cieľom je investigatívny novinár Sebastian Perez a jeho rodina. Na mieste je 16 mŕtvych, vrátane Sebastiana. Streľbu prežije len jeho žena Lýdia a ich syn, osemročný Luca. Obaja utekajú cez celé Mexiko pre drgovoým kartelom na sever v snahe dostať sa do USA. Po ceste narážajú na známych, ktorí nevedia ako sa postaviť k tragédii a boja sa o svoj život, rôznych iných migrantov, nielen mexických, ale aj takých, ktorí cez Mexiko len prechádzajú, rôznych ľudí, ktorí sa im snažia pomôcť, ale aj takích, tkrí ich odmietajú.

V knihe sa stretávame s príbehy utečencov, strachom o život, ľudskými tragédiami a zúfalstvom, ale aj altruizmom a nádejou na lepší život. Obzvlášť šialený opis je, keď sa Lýdia a Luca snažia naskočiť na idúci nákladný vlak.

Je cítiť, že autorka je Američanka, lebo hlavná postava Lydia sa občas správa ako turistka, ktorá v živote nevidela mexickú realitu. Mňa hlavne zaujal opis spôsobov, ako sa migranti snažia nelegálne dostať cez hranicu do USA. Ak si knihu budete čítať, tak odporúčam trochu si držať odstup.
Čítať viac
11
Kruh - Bernard Minier
Práve čítam
Kruh

Milujem knihy...sú mojimi priateľmi, mojimi učiteľmi, mojím svetom :)

Natália Šupolová
Overený zákazník
14.1.2022
Pri čítaní tejto knihy som sa nesmiala. Pri čítaní tejto knihy som len ťažko zadržiavala slzy, najmä ku koncu. Je to kniha o sile ducha, nádeji, viere, nezlomnosti a snoch. Ako píše autorka:
También de este lado hay sue?os - Aj na tejto strane hranice máme svoje sny.
Čítať viac
16
21.11.2021
Balík chipsov :)
Strhujúce čítanie, ktoré mi nedalo vydýchnuť ani na sekundu. 5 hviezd nedostala kniha odo mňa za unikátny rukopis autorky, filozofické úvahy, nečakané rozuzlenie alebo výnimočnosť témy, ale za to, že si ma podmanila každou jednou vetou. Jednotlivé mestá som si hádzala do Google maps a sledovala koľko ešte to má sakra Lýdia s Lucom k mexicko-americkej hranici, aby som sa nenazdajky s nimi ocitla v cieli, kde vo mne zostal pocit blaha ako keď dostanete dávku obľúbenéj čokolády - u mňa teda skôr balíka chipsov ;) Čítať viac
10
Americká zem - Jeanine Cummins
Práve čítam
Americká zem

Pracujúci dôchodca so záujmami - knihy, dobré filmy, chalupárčenie, horský bicykel

Pavol Čomaj
Overený zákazník
25.8.2021
Jeanine Cummins : Americká zem (2020)
Domnieval som sa, že v tomto žánri ma už nemôže nič vážnejšie prekvapiť, lebo som fanúškom takých kníh a filmov ako Sicario: Nájomný vrah (2015), Sicario : Soltado (2018), Táto krajina nie je pre starých (2008), Traffic : Nadvláda gangov (2000) a pod. A teraz k tomuto minizoznamu priradím i Americkú zem, taká skvelá je táto kniha. Desivý príbeh ženy, po ktorej tvrdo ide drogový kartel, pretože jej manžel – novinár zariskoval, vypol si autocenzúru a do týždňa bol mŕtvy nielen on, ale i ďalších 15 členov rodiny.
Hoci knihu viacerí literárni kritici označili za následníka knihy Ovocie hnevu, ja to vidím inak : Absolútne primárne ide o román, ktorý ktorý dáva vizitku celej spoločnosti pri (ne)riešení imigrácie, uprchlíctva. Toky uprchlíkov sú čoraz silnejšie a nebude to dlho trvať, keď uprchlíctvo bude vážnym globálnym problémom (ktorý samozrejme žiadny štát nebude skutočne riešiť). Román však nemá žiadnu ambíciu riešiť tento problém, skôr detailne popisuje „život“ uprchlíkov na trasách Strednej Ameriky a Mexika. Takmer bežnou vecou sú tu skupinové znásilnenia maloletých dievčat a žien, lúpeže a krádeže....
A teraz trikrát, čo je desivé :
1. Desivé je to, že tieto vážne trestné činy nepáchajú uprchlíci, ale vojaci, policajti rôzne „milície“ a ozbrojené skupiny.
2. Desivá je skutočnosť, že v týchto krajinách takmer neexistuje právo, spravodlivosť a výkon práva
3. Desivá je skutočnosť, že takmer všetci policajti, sudcovia, prokurátori sú skorumpovaní a výšku úplatkov dostávajú podľa ich pozícií v štátnej správe.
To, že sa žene podarí prežiť, je iba náhoda a kus šťastia. Mnohí uprchlíci zahynú na strechách vlakov, alebo v koľajiskách, zomierajú vyčerpaní, hladní , smädní, chorí.
Veľký román s veľkou témou.
Čítať viac
20

Knihomol, ktorý často kupuje knihy podľa obalu. Ale! Zato to málokedy ľutuje. Plus svoje dojmy píše okrem Martinus.sk aj na bookstagram @gabikas_books.

Gabriela Bariczová
Overený zákazník
2.6.2021
Vnútorná sila a prekonanie sa
Slová, ktoré vystihujú celú knihu. Výborný, ale silný príbeh. Kniha sa čítala dobre, v istých chvíľach mi bolo ťažko spolu s hrdinami, v istých som však mala pocit, že sa mi tam tie situácie nehodia a ja by som ich vynechala. Napriek tomu hodnotím knihu veľmi kladne a postavy obdivujem, aj napriek tomu, že to nie sú skutočné osoby - avšak viem, že niekde takíto osudom trestaní ľudia určite sú. Lýdiu, Lucu, Soledad, Rebecu aj zvyšných migrantov - všetkých ich obdivujem. Celý príbeh mal šťavu a grády, aj napriek tomu, že spisovateľka nespisovala vlastnú skúsenosť. Knihu môžem len odporúčať, avšak treba sa naozaj pripraviť nato, že následne si musí človek prečítať nejakú oddychovku, pretože nad Americkou Zemou sa bude ešte dlho zamýšľať. Čítať viac
avi
Neoverený nákup
30.5.2021
Väčšia reklama ako obsah
Bez ohľadu na dôležitosť problematiky a zámer autorky kniha je cca od siedmej strany veľmi nudná (resp. pozri tiež hodnotenia čitateľov s ***) a až do konca sa deju nepodarí prekonať dobre napísaný úvod. Určite má väčšiu reklamu ako obsah a pre mňa je veľkým sklamaním, pretože som od nej mal zrejme veľké očakávania. Záujemcom o problematiku odporúčam radšej film: Sin Nombre (Mexiko/USA, 2009). Čítať viac

„Rodný kraj má korene, ktoré prerastú dušu človeka tak, že nikdy nezabudne, kde sa cítil prvýkrát milovaný.“

Pustovník: Slzy zeme - Vladimír Štefanič
Pustovník: Slzy zeme
Vladimír Štefanič