Knihy
E-knihy

Sváko Ragan I.

  Réžia

  V excelentnej hereckej kreácii neopakovatel'ného majstra Jozefa Kronera v postave Sváka Ragana obrátili scenárista Bedřich Voděrka s režisérom Martinom Ťapákom pohl'ad aj na časť svákovho života, keď má už dospelého syna Ščevána...

  Čítaj viac

  9,42 €

  Bežná cena Bežne 9,92 €

  Ušetríte 5%

  Vypredané

  Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude film dostupný.

  Odporúčané tituly a kolekcie

  Viac o titule

  V excelentnej hereckej kreácii neopakovatel'ného majstra Jozefa Kronera v postave Sváka Ragana obrátili scenárista Bedřich Voděrka s režisérom Martinom Ťapákom pohl'ad aj na časť svákovho života, keď má už dospelého syna Ščevána a jeho dcéra Juda je pomaly zrelá na vydaj.

  Herecký koncert a veľmi pekne vykreslené charaktery postáv, jedovaté slovenské neresti, bohatý naturel a prekáračky sú skvosty, ku ktorým sa radi vraciame.


  Bonusy: Autorské interpretácie vlastných poviedok Jozefa Kronera.
  Komentárova stopa: Juraj Čurný a Zoro Laurinc

  **Sváko Ragan 1: (dvd1)
  Úsmevný príbeh zo života garbiarov na Myjavských kopaniciach
  **Sváko Ragan 2: (dvd2)
  Druhá časť televízneho filmu, príbehy zo života sváka Ragana z Brezovej. V podaní Jozefa Kronera sa postava sváka Ragana, prefíkaného obchodníka a figliara, stala ikonou slovenskej filmovej tvorby z rýdzoveho ľudového prostredia. Režisérovi majstrovi Martinovi Ťapákovi sa podarilo aj v tejto druhej časti vystihnúť v každom momente „to pravé – orechové“ nielen vďaka absolútnym Kronerovým výkonom, celý rad ďalších vynikajúcich výkonov hercov Ivana Krajíčka, Dušana Blažkoviča, Dušana Tarageľa, Miša Dočolonaského, Zora Laurinca a mnohých iných bezprostredne a identicky stvárnili postavy a zhostili sa svojich úloh, ako keby ich nehrali, ale ich žili.
  Pozrime sa na druhú časť Sváka Ragana a nechajme sa uniesť do myjavskej lokality, vychutnajme si ďalšie veselé príbehy v miestnom dialekte.
  **Sváko Ragan 3: (dvd3)
  Posledná časť 3-dielneho televízneho filmu. Úsmevný príbeh podľa predlohy Ela Šándora zo života garbiarov na myjavských kopaniciach v miestnom brezovskom a myjavskom dialekte.
  Sváko Ragan si už pri svojom prvom uvedení pred tridsiatimi rokmi okamžite získal priazeň divákov. Priniesol nielen dobrú zábavu a vtipne využívaný dialekt, ale aj príťažlivý pohl'ad na svet myjavskej lokality s mnohými rázovitými zvykmi. Tretia časť Sváka Ragana, dokonalá kopaničiarska zábava, v ktorej nenájdete ani jedného omylom obsadeného herca.
  Čítaj viac
  Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
  Dajte nám o tom vedieť.

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Recenzie

  Ako sa vám páčil film?

  „Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

  Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
  Klub nenapraviteľných optimistov
  Jean-Michel Guenassia