Knihy
E-knihy
12,31 €

Bežná cena Bežne 12,50 €

Ušetríte 2%

Posielame do 10 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Ročne sa produkujú tony nebezpečných odpadov, hlavným dôvodom ich spracovávania by mala byť snaha o ochranu ľudského zdravia, životného prostredia, šetrenie primárnych zdrojov alebo minimalizáciu množstva odpadov. Avšak v súčasnosti je pre zavádzanie a zdokonaľovanie spracovateľských technológií hnacím motorom hlavne ekonomická stránka.

Technológie spracovania určitých komodít, ako sú napr. olovené akumulátory alebo opotrebované oleje sú prepracované do takej miery, že spracovávaná komodita sa po recyklácii vracia do obehu v kvalite pôvodného výrobku alebo sa získa 100 % separovanej látky. Avšak nie všetky odpady je možné spracovať s takou účinnosťou. Vo väčšine prípadov alebo neexistujú technológie na získanie požadovaných látok alebo je ich získanie resp. spracovanie ekonomicky veľmi náročné. V takom prípade sa nebezpečný odpad buď spaľuje alebo ukladá na skládky.

V súčasnosti sa vyvíjajú nové, moderné technológie, pomocou ktorých je možne odpad, ktorý nie je perspektívnym zdrojom surovín, zneškodniť do takej miery, že vznikne minimálne množstvo inertného odpadu. Publikácia popisuje niektoré technológie zneškodňovania nebezpečných odpadov (chemická redukcia v plynnej fáze, pyrolýza, cementárenske pece, chemická úprava a iné).
Čítaj viac
Kúpte spolu
Spracovanie nebezpečných odpadov - Oksana Velgosová
Homo Deus - Yuval Noah Harari
27,49 €
Ušetríte 3,91 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
170
Hmotnosť
240 g
Rok vydania
2011
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
UnitedPartners
Rozmer
148×210 mm
ISBN
9788097023522
Naše katalógové číslo
107143

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Spracovanie nebezpečných odpadov - Oksana Velgosová
Homo Deus - Yuval Noah Harari
27,49 €
Ušetríte 3,91 €

„Dom bez kníh je ako telo bez duše.“

Julius Zeyer