Knihy
E-knihy

Vládca vlkov

Artis Omnis, 2009
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
3-4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Artis Omnis, 2009
1. diel série
Černokňažník

Takmer desať rokov bojoval vo vojnách, ktoré rozvrátili ríšu Avarov na rovinách medzi Dunajom a Tisou. Jazdil s družinami slovanských kniežat, bol žoldnierom Karola Veľkého, slúžil vo vojsku bulharského chána Kruma...

Čítaj viac

4,90 €

Bežná cena Bežne 11,00 €

Ušetríte 55%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Takmer desať rokov bojoval vo vojnách, ktoré rozvrátili ríšu Avarov na rovinách medzi Dunajom a Tisou. Jazdil s družinami slovanských kniežat, bol žoldnierom Karola Veľkého, slúžil vo vojsku bulharského chána Kruma. Čierny Rogan. Chýrečný lukostrelec, nemilosrdný avarobijca. Každý vojvodca si prial mať ho po svojom boku. On však teraz na vlastnú päsť putuje do temných, duchmi a démonmi obývaných lesov za Hronom. Je na stope Krvavých psov, najukrutnejších avarských hrdlorezov. Vďaka stretnutiu s vedmou Mirenou a vládcom vlkov Černobohom však čoskoro zistí, že jeho osudom nie je iba pomsta za dávno mŕtvych blízkych. Aby zistil, aké sily driemu v jeho vnútri a aké poslanie zdedil po svojich neznámych predkoch, bude sa musieť vydať až do ríše Moreny, bohyne smrti.

Epos, v ktorom na pozadí skutočných historických udalostí ožíva svet slovanských hrdinov, kniežat a čarodejníkov, ale aj mágie, vrtošivých bohov a krvilačných besov. „Černokňažník“, ktorým sa Červenák presadil na poli domácej fantasy a za ktorého získal Cenu Akadémie sci-fi, fantasy a hororu v kategórii „Najlepšia česká a slovenská kniha roku“, konečne vychádza v slovenčine, navyše v novej, upravenej podobe.

Autor o knihe: Čo vôbec dodať? Všetci ho poznáte. V češtine už je dávno vypredaný. Teraz k vám však prichádza v „pôvodnom znení“ a o niečo luxusnejšej vnútornej i exteriérovej úprave (mala by hrať s Bohatierom). Text bude upravený podľa „súčasných štandardov“. No a samozrejme kniha dostane novú obálku Miša Ivana.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Vládca vlkov - Juraj Červenák, Michal Ivan (ilustrátor)
Radhostov meč - Juraj Červenák, Michal Ivan (ilustrátor)
9,80 €
Ušetríte 12,20 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
244
Vydavateľstvo
Artis Omnis
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
106734
Rok vydania
2009
Ilustrácie

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,7 / 5

188 hodnotení

142
34
10
1
1

Najužitočnejšie recenzie

Milan
5
17.11.2015
Fakt ohromné prekvapenie. Trh je už preplnený filmami a knihmi, ktoré sú stále na jedno kopyto, koho stále baví dookola čítať o troloch, trpaslíkoch, drakoch, elfoch atď. nech túto knihu nečíta, pretože tam žiadne z uvedených potvor nie sú ... Zato sa čitateľ dozvie čo to o Avaroch, Slovanoch, slovanskej kultúre a božstvách, besoch a démonoch. A to všetko v slovenských reáliách, so skvelým príbehom o slovanskom "Konanovi". A podotýkam, že kniha nie žiaden brak, ale hodnotný literárny príspevok.
Čítaj viac
Vladimir Racko
Vladimir Racko
1
18.11.2013
Nebudem sa vyjadrovať k obsahu, kto má rád akčné fantasy, príde si na svoje.
Čo ma však zaráža, je vyslovene odfláknutá forma e-knihy. Čo stránka, to minimálne 2 typografické chyby - medzi spojkami a nasledujúcimi slovami nie sú medzery, poprípade sú medzery na zlom mieste (avarským zlato ma striebrom), jednotlivé repliky nie sú zalomené do odstavcov, takže je problém zistiť, kto hovorí. Neviem, či je to len odfláknutá práca editora, alebo forma fingerprintu na identifikáciu kupujúceho, každopádne to pôsobí veľmi rušivo.
E-knihu nekupovať!
Čítaj viac
Perun
8.2.2018
obstojne, ale nepresne fakty
bohyna Chors neexistuje, to bol slovansky boh Chors, a nie bohyna ako ju autor v knihach stvarnuje. Chcelo by to lepsie nastudovat Slovansku mytologiu u autora a neprekrucat fakty, lebo potom z jeho fantasy knih vznikne dalsia mytologia. Ale inak kniha dobra
Čítaj viac
Morena
30.6.2018
Chors ako bohyňa existuje,preštuduj si knihu : Bohovia starých Slovanov.
Čítaj viac
Jakub
18.11.2017
Horúco odporúčam!
Kniha je to, čo som potreboval na odtrhnutie od ošialu fantasy, ktoré nám ponúka zahraničie. Tu sme doma, udomácnovanie sa v deji, kde sú vynikajúce postavy, nám blízke no zároveň ďaleké náboženstvo, zvraty, akcia o ktorej sa sníva aj Hollywoodu. Som nadšený a teším sa na ďalšie diely a celkovo tvorbu.
Horúco odporúčam. :)
Čítaj viac
Andrea Bilková
Andrea Bilková
14.11.2017
Som už pár rokov fanúšikom série Kapitán Stein a notár Barbarič. Ale keďže som prečítala posledný vydaný diel, rozhodla som sa, že skúsim aj trošku iný žáner od Juraja Červenáka. Už si nepamätám, kedy naposledy som bola schopná tak rýchlo nejakú knihu zhltnúť. Momentálne Čierny Rogan a Gorja sú moji top hrdinovia, postavy perfektne zasadené do slovanského prostredia, zo slovanskou mytológiou, o ktorej sa u nás tak žalostne málo píše a vie. Už mám stiahnuté všetky diely zo serie Černokňažník a neuveriteľne rýchlo sa "míňajú" :)
Čítaj viac
Dušan Belák
3.8.2017
TOP
Pre mňa len nedávno objavené dielo od Juraja Červenáka. Priznávam, že aj prvé fantasy dielo od slovenského autora. Knižku som však doslova zhltol na posedenie. Dej je pútavý a dynamický a nedá sa od neho odtrhnúť. Rogana si človek len ťažko neobľúbi o Gorjovi ani nehovoriac. Celkovo sú postavy v príbehu veľmi dobre spracované. Musím uznať, že autor mi doslova otvoril nepoznané dvere do sveta slovanskej mytológie. Odporúčam každému, nielen fanúšikom fantasy. Človek sa naozaj podozvedá veľa z čias dávno minulých a pevne spätých s našou rodnou krajinou a jej okolím.
Čítaj viac
Beata
11.4.2017
Názor čitateľa
Čítali sme všetky knihy, ja a aj môj starší brat, okrem tej z prostredia Banskej Štiavnice. Tú si dám ako bonbónik, ale to preto , že naša rodina mám špeciálny vzťah k tomuto mestu. Veľmi sa nám páčili všetky. Naozaj, fantasy vsadené do slovenskej histórie...vďaka pán Červenák
Čítaj viac
Peter Bučko
Peter Bučko
6.2.2017
Forma e-knihy - katastrofa
Dej knihy je samozrejme super, ale tiež musím ohodnotiť formu e-knihy - je to proste katastrofa. Pospájané spojky so slovami. medzery pred čiarkami, zalomenie a pod. Desiatky a desiatky chýb v každej kapitole.
Normálne uvažujem nad tým, že to v Martinuse budem reklamovať. Nerozumiem, ako môžu predávať takýto nedorobok. Mali by vydavateľovi dať podmienku, že kým neopravia formu e-kníh, nebudú ich vo svojom obchode predávať.
Čítaj viac
martin_aston
7.12.2016
Výborné čítanie
Výborná, chytľavá kniha. V niektorých veciach autor nezakryje inšpiráciu Zaklínačom, čo je u mňa plus :). Fantasy vsadené do slove(a)nských reálií, slovanské božstvá a nadprirodzené bytosti.
Klobúk dole, fantastická kniha. Teším sa na ďalšie časti!
Čítaj viac
Janka Paulíková
Janka Paulíková
17.11.2016
Super
Knihu som prečítala veľmi ľahko. Nečakala som, že bude až taká výborná. Je to niečo nové a zároveň sa dozviem mnoho vecí z minulosti. Knihu odporúčam všetkým, ktorí radi čítajú fantasy a zároveň ich zaujíma aj história.
Čítaj viac
Zdeno Jašek
Zdeno Jašek
24.7.2016
Super
Nie som nadšencom fantasy a neberie ma veľmi ani "Hra o tróny". Ale toto bolo fakt dobré. Poviedka má strhujúci dej, zasadenie do prostredia Slovanov je originálne. Áno, trochu pripomína barbara Conana. Ale nenudil som sa. Odporúčam.
Čítaj viac
Filip Gális
Filip Gális
19.4.2016
Perfektná kniha
Tak toto bola veľmi chrumkavá kniha. Perfektný dej, samá akcia, mágia, boj, božstvá, sympatické postavy a ešte lepšie dialógy a čo sa mi najviac páčilo, že to bolo vsadené do našej – slovanskej histórie. Postavy sa vyvíjajú, a riešia nie len „fantasy“ situácie a problémy ale aj veci s ktorými sa lopotí i bežný človek. Reč a štýl vyjadrovania je tiež prispôsobená tej dobe, a toto niekedy chýba zahraničným autorom (alebo je to možno len chyba prekladov). Jednoducho mi toto dielo prišlo veľmi originálne, kvalitne napísané a čítalo sa samo. I knižka je perfektne spracovaná a je okrasou mojej knižnice. Vrelo odporúčam všetkým priaznivcom tohto žánru a teším sa na ďalšiu časť.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Vládca vlkov - Juraj Červenák, Michal Ivan (ilustrátor)
Radhostov meč - Juraj Červenák, Michal Ivan (ilustrátor)
9,80 €
Ušetríte 12,20 €

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia