Kroniky Západného pobrežia (Komplet) - Ursula K. Le Guin
Kroniky Západného pobrežia (Komplet)
24,24 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy
24,24 €

Bežná cena Bežne 29,82 €

Ušetríte 19%

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Dary

Po rozsiahlom cykle Zememoria prichádza autorka s prvým dielom Kroník Západného pobrežia. Chlapec Orrek a dievča Gry patria k obyvateľom vrchoviny. Orrekov aj Gryin rod majú dary - schopnosti, ktoré sa vymykajú bežným ľudským schopnostiam. Takýto dar majú iba niektorí členovia rodu - a tí sa stávajú jeho ochrancom. Dary totiž slúžia na obranu pred útokmi ostatných rodov. Orrek aj Gry sa však postupne dostanú na okraj svojich rodov a svoje dary, ktoré sa stanú nástrojom skazy. Na rozdiel od cyklu o Zememoriach je román Dary určený pre vekovo starších čiateľov. Ďalšie dve pokračovania dobrodružnej trilógie Hlasy a Sily, by mali výjsť v roku 2008.


Hlasy

Mesto Ansul bolo mestom slobodných ľudí, sídlila v ňom univerzita i vychýrená knižnica. Nájazd Aldov, národa púšte v Asudare, sa prehnal ponad kopce Ansulu ako skazonosná smršť. Ich armáda vtrhla do ulíc, vraždila a lúpila. Dekalo Galvovú, správkyňu Veľradcu Ansulu, aldskí vojaci znásilnili, keď plienili a pálili, čo im prišlo pod ruky. Veľradcu po rokoch väzenia a mučenia nahého vyhodili na ulicu.
Veľradca sa vrátil domov, do Domu veštby, do Galvamandu. Hoci bol dokaličený, nestrácal zmysel života. Po smrti Dekalo sa staral o jej dcéru Memer, ktorej v žilách koluje aj aldská krv. Memer bola dcérou Galvamandu, dcérou jeho srdca. Aldovia milovali vojnu, knihy nečítali, podľa nich sa písmenami prihovárali démoni. Všetky knižnice v meste, všetky vedomosti nahromadené vekmi zničili, okrem tých, ktoré Veľradca ukrýval v tajnej skrýši. Ale časy sa zmenili. Do mesta prišli Gry Barreová z Roddmantu a Orrek Kaspro z Kaspromantu. Orrek je básnik, najznámejší zo všetkých, ktorý má dar rozprávať príbehy. Jeho žena Gry má zasa dar privolávania.
Hlasy sú príbehom Memer. Gry a Orreka, sú príbehom poníženého národa túžiaceho po slobode.

Román Hlasy je druhá časť trilógie Kroniky Západného pobrežia a je pokračovaním románu Dary. Tretia časť dobrodružnej trilógie Sily vyjde v druhom polroku 2008. Na rozdiel od cyklu o Zememoriach sú Kroniky Západného pobrežia určený pre vekovo starších čiateľov.


Sily

Záverečná časť kroník Západného pobrežia. V knihe Sily sa príbeh zo Západného pobrežia uzavrie. Hlavnú úlohu zohrá Gavir, chlapec-otrok, ktorý má schopnosť vidieť do budúcnosti. Napriek tomu, že s ním jeho „majiteľ“ zaobchádza slušne, Gavirovi sa podarí ujsť, pretože sloboda má väčšiu cenu, než čokoľvek na svete.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Kroniky Západného pobrežia (Komplet) - Ursula K. Le Guin
Dary - Ursula K. Le Guin
33,93 €
Ušetríte 5,84 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Rozmer
130×190 mm
Vydavateľstvo
Slovart
Hmotnosť
1125 g
Naše katalógové číslo
106164

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,8 / 5

11 hodnotení

3
3
5
0
0

29.8.2014
Názor čitateľa
Trochu priveľa mien, ale inak veľmi pekné.
Prostredníctvom fantázie zobrazená podstata človeka.
No a dobré konce, všetko dobré...
Čítaj viac
Martin
1.8.2013
Komplet západných Kroník
Tri príbehy, tri miesta, tri časové pásma a jeden spoločný menovateľ. Na začiatku je vždy potrebné sa viac sústrediť, aby sa čitateľ zoznámil s prostredím a postavami. Postupne sa dej aj čítanie zrýchľuje a ani sa nenazdáme a je koniec.
Jediná vec, ktorá kazí dojem z kníh je trošku problém s prekladom a hlavne jazykovou a štylistickou korektúrou, pretože na niektorých miestach to doslova zadrháva dej a občas núti prečítať vetu alebo celý odstavec ešte raz na správne pochopenie.
Čítaj viac
LJuraj@azet.sk
15.11.2012
Názor čitateľa
Nieje to zlé ako volné čítanie fantazy. Prýbehy dost zaujímavé. Odporúčam. Čítaj viac
Slavka Grexová
5.11.2013
Názor čitateľa
nedá mi nereagovať na teba, mal by si viac čítať, tá hrúbka a gramatika je desivá Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Kroniky Západného pobrežia (Komplet) - Ursula K. Le Guin
Dary - Ursula K. Le Guin
33,93 €
Ušetríte 5,84 €

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev