Proč Bůh? - Timothy Keller
Proč Bůh?
10,87 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Proč Bůh?

Rozumové důvody pro víru v Boha ve věku skepticismu

Timothy Keller

sa narodil a vyrástol v Pennsylvánii. Študoval na Bucknell University, Cordon-Conwell Theological Seminary a Westminster Theological Seminary. Začal ako pastor v meste v Hopewell vo Virgínii. V roku 1989 spolu s manželkou Kathy a ich tromi synmi založil Redeemer Presbyterian Church na Manhattane....

Vydavateľstvo
Triton, 2011

Kellerova kniha je dílem výjimečného, přemýšlivého kazatele... Čítať viac

Kellerova kniha je dílem výjimečného, přemýšlivého kazatele... Čítať viac

10,87 €
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Je to pozoruhodná publikace, ne náhodou jmenovaná Knihou roku 2008 časopisem World Magazine, která se posléze vyšplhala až na sedmou příčku žebříčku bestsellerů literatury faktu časopisu New York Times a autor se dokonce na čas stal nejprodávanějším spisovatelem). Kritika označila Kellera za „C. S. Lewise pro 21. století“ nikoliv náhodou: u nás dobře známý britský spisovatel a obránce křesťanské víry C. S. Lewis se totiž stal jedním z Kellerových vzorů.

Timothy Keller využívá bohatého literárního materiálu z oblasti beletristické klasiky, filosofie, křesťanské apologetiky, teologie, evoluční biologie a celé řady dalších oborů, aby odpověděl na spoustu otázek, jež si kladou lidé, kteří hledají Boha. Systematicky otázky rozebírá, žádnou nevynechává, nebojí se ani nejchoulostivějších témat. Proč existuje na světě utrpení? Jak může milující Bůh posílat lidi do pekla? Proč není křesťanství přístupnější všem? Existuje jen jedno pravé náboženství? Musí se brát Bible doslovně? Neměl by být křesťanský Bůh bohem lásky? Má vůbec smysl něčemu věřit? Vyvrátila věda platnost křesťanské víry? Proč se ve jménu Božím vedlo tolik válek?

Nechci zde shromažďovat důkazy, proč nejspíš Bůh existuje. Chci naopak demonstrovat, že už dávno sami víme, že Bůh existuje. Rád bych zde ozřejmil, že ať už na základě rozumu tvrdíme cokoli, víra v Boha představuje nevyhnutelné „základní“ přesvědčení, jež je sice neprokazatelné, ale o jehož pravdivosti zároveň nemůžeme nevědět. My víme, že Bůh existuje. Proto i když nám naše mysli říkají, že život nemá smysl a význam, nejsme schopni podle toho žít. Víme, že je to jinak.
Čítať viac
320 strán
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
140×207 mm
Hmotnosť
418 g
ISBN
9788073874346
Rok vydania
2011
Naše katalógové číslo
105238
Jazyk
čeština
Vydavateľstvo
Triton

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti? Dajte nám o tom vedieť.

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

3 hodnotenia

2
1
0
0
0

Ako sa vám páčila kniha?

Recenzie čitateľov

Eva
3.6.2016
Chci naopak demonstrovat, že už dávno sami víme, že Bůh existuje.
Toto je naj pozitívum tejto knihy. Logika ( presne tak, ako ani matematika :) ) jednoducho nepustí. A ak si sami niečo nahovárame, alebo veríme niečomu, čo je síce zdanlivo jednoduchšie a pohodlnejšie, potom sa nečudujme, že to má následky. Prečo Boh? Lebo Boh je Pravda. A objektívna pravda existuje, preto nie je rozumné ju ignorovať. Ona sa kvôli nám nezmení.
Odporcom kresťanstva, ktorí by sa ale radi dopátrali pravdy odporúčam. Preto, aby zistili, že veriaci ľudia "neveria len tak hocičomu" a majú pre svoju vieru dobré dôvody.
Niektorí neveriaci naopak veria čomukoľvek a dôvod je jednoducho v tom, že popierajú realitu.
Čítať viac
m
14.3.2015
Pretože
Prečo Boh? A prečo práve táto kniha? Pretože preto. Timothy Keller ako majster slova, v tejto knihe dokáže miestami jednoducho inými miestami zložitejšie, objasniť odpovede na otázky, ktoré trápia väčšinu populácie a k ním pribaľuje nejeden životný príklad. Odporúčam pre každého, kto pachtí po odpovediach, rád rozmýšľa a nestačí sa mu len zamýšľať nad nesmrteľnosťou chrústa. Čítať viac

Čítať viac
Čítať viac

„Čas je podvratný hráč, nepodpisuje sa na tvárach tých najmilovanejší­ch, berie nám ich pomaly, nenápadne, tak, že si to ani nevšimneme. Je rafinovanejší­ než smrť sama. “