Harriet Beecher Stowe: Chalúpka strýčka Toma. Ikar, 2023.
Lovci, zberači, rodičia - Michaeleen Doucleff, Eastone Books, 2021

13,24 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Lovci, zberači, rodičia

Čo nás môžu dávne kultúry naučiť o stratenom umení výchovy šťastných a vyrovnaných detí

Kým v západnej kultúre sa výchovné odporúčania menia s módnymi vlnami, najstaršie kultúry sveta sú už stáročia majstrami vo výchove šťastných a vyrovnaných detí. Čo sa od nich... Čítať viac

Vydavateľstvo
Eastone Books, 2021
Počet strán
320

Kým v západnej kultúre sa výchovné odporúčania menia s módnymi vlnami, najstaršie kultúry sveta sú už stáročia majstrami vo výchove šťastných a vyrovnaných detí. Čo sa od nich môžeme naučiť?... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
14,99 €

13,24 €

-12 %
Na sklade, objednávajte však rýchlo
Kniha je dostupná v 13 knižniciach. Pozrieť dostupnosť v knižniciach

Naši škriatkovia odporúčajú

Zátišie - Sarah Winman, Tatran, 2023

Viac o knihe

Kým v západnej kultúre sa výchovné odporúčania menia s módnymi vlnami, najstaršie kultúry sveta sú už stáročia majstrami vo výchove šťastných a vyrovnaných detí. Čo sa od nich môžeme naučiť?

Keď sa Michaeleen Doucleff stane matkou dcéry s problematickým správaním a žiadne moderné výchovné metódy, ktoré vyskúša, neprinesú želateľný výsledok, rozhodne sa overiť si, aké výskumy stoja v pozadí súčasných prístupov k výchove detí. Nemilo ju prekvapí zistenie, že mnohé metódy nie sú ničím podložené, a často vychádzajú skôr z domnienok, ako z praxe. Pri návšteve mayskej dediny náhodne spozná úplne iný spôsob výchovy, ktorého výsledkom sú mimoriadne láskavé a veľkorysé deti, ochotné pomáhať bez toho, aby na ne rodičia museli kričať, nútiť ich, dohovárať im, robiť rozvrhy domácich prác, či im platiť. A tak sa aj so svojou malou dcérou vydá spoznávať výchovné stratégie rodičov z troch tradičných svetových komunít – mexických Mayov, Inuitov spoza polárneho kruhu a tanzánskeho kmeňa Hadzov.

Kniha prináša praktické rady na okamžité využitie a predstavuje univerzálne prístupy k rodičovstvu s ohľadom na život v našej západnej kultúre.
Čítať viac
Počet strán
320
Väzba
pevná väzba
Rozmer
140×210 mm
Hmotnosť
507 g
ISBN
9788081094248
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
1035651
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
Eastone Books
Originálny názov
Hunt, Gather, Parent: What Ancient Cultures Can Teach Us About the Lost Art of Raising Happy, Helpful Little Humans
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Lovci, zberači, rodičia - Michaeleen Doucleff, Eastone Books, 2021
Sapiens - Yuval Noah Harari, Aktuell, 2018
37,83 €
Ušetríte 2,06 €

Hodnotenia

4,8 / 5

5 hodnotení

4
1
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Tamara Mackov
Overený zákazník
13.9.2023
Za 5 rokov materstva som dočítala do konca len dve knihy o výchove a rodičovstve. Buď ma nudili a neprinášali nič nové, alebo ma vytáčala dokonalá všeobjímajúca láskavosť a trpezlivosť, ktorú ako rodič mám mať a výsledok sa raz, možno objaví. Táto kniha vychádza zo skúseností a tradície kmeňov, ktoré žijú úplne iným spôsobom života ako my a autorka sa zvedavo pýta, čo robia inak ako my, keď to u nich funguje. Žiadne odmeny, pečiatky, nálepky za každý umytý zub, alebo ustlanú posteľ. Deti berú ako právoplatných členov domácnosti a zapájajú ich automaticky do všetkých činností. Pre mňa bola táto kniha prelomová a otvorila mi oči. Čítať viac
16

Odmala horlivá čitateľka, ktorá sa snaží aj teraz žiť občas vo svete kníh.

Lucia Orosová
Overený zákazník
6.10.2022
Výborná knižka
Nemám veľmi rada knihy o výchove, ale táto bola úžasná. Aj pre nerodičov je tam dosť veľa zaujímavostí celkovo o psychike, zmene životného štýlu kedysi a dnes a podobné veci. Páčilo sa mi, že autorka sa opierala často u štúdie, ktoré ale podala zaujímavo, nie nudne. Veľmi sa mi páčilo aj to, že kniha nedáva nejaký jasný striktný návod na to, ako postupovať, skôr vysvetľuje, hľadá dôvody, príčiny, prepája rôzne poznatky. Sú síce zhrnuté aj niektoré praktické rady, ale vlastne keď to človek pochopí, riadi sa tým prirodzene. Takisto kniha berie ohľad na to, že sa síce nemôžme vrátiť do doby kamennej a v našich podmienkach nemôžme vychovávať rovnako ako v nejakej džungli. Ale môžeme sa tým veľmi inšpirovať, hlavne keď pochopíme niektoré veci. Myslím, že kniha obohatí všetkých rodičov.
Vrelo ju odporúčam všetkým, ktorý nad kúpou váhajú. Aj keď sa človek hoci nestotožní s niektorými radami či návodmi, aj tak ho to obohatí a môže sa vo výchove ale aj celkovo vo fungovaní vlastnej rodiny inšpirovať z knihy svojim vlastným spôsobom.
Čítať viac
Vera
Neoverený nákup
17.12.2021
Určite odporúčam
Toto je kniha, ktorá dokázala urobiť z mojich cholerickych reakcií reakcie pokojné. To doteraz nedokázala žiadna výchovná kniha ci nevýchova a podobne. A na deťoch to okamžite vidno.
Je to najlepšia výchovná kniha akú som prečítala. Aj keď voči niektorým metódam mam výhrady, a niektoré je ťažko aplikovať úplne, ešte stále v knihe prevazili spôsoby ktorými si rodič výdatne pomôže. V určitom zmysle ta kniha zložila ťarchu výchovy z pliec. A deti sú spokojnejšie, kooperativnejsie, a vládne tu viac rešpektu.
Čítať viac

Vydavateľstvo Eastone Books

Čítať viac
Kúpte spolu
Lovci, zberači, rodičia - Michaeleen Doucleff, Eastone Books, 2021
Sapiens - Yuval Noah Harari, Aktuell, 2018
37,83 €
Ušetríte 2,06 €

„Niekedy je všetko čo máme okamih. Neexistujú žiadne opakovania. Všetko, čo sa niekedy stalo, robí život životom.“