Harriet Beecher Stowe: Chalúpka strýčka Toma. Ikar, 2023.
Tajný vejár - Lisa See, Trio Publishing, 2011

11,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Tajný vejár

Sugestívne rozprávanie osemdesiatročnej Ľalie, ktorá na sklonku svojho života rozpráva príbeh, ktorý v sebe dusila, kým hlavní aktéri jej rozprávania – v zmysle čínskych... Čítať viac

Vydavateľstvo
Trio Publishing, 2011
320 strán
4-5 hodín čítania

Sugestívne rozprávanie osemdesiatročnej Ľalie, ktorá na sklonku svojho života rozpráva príbeh, ktorý v sebe dusila, kým hlavní aktéri jej rozprávania – v zmysle čínskych tradícií - neodídu z radov živých... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina

11,90 €

Posielame do šiestich dní
Kniha je dostupná v 37 knižniciach. Pozrieť dostupnosť v knižniciach

Naši škriatkovia odporúčajú

Ako byť zdravý? - Veronika Folentová, N Press, 2023

Viac o knihe

Sugestívne rozprávanie osemdesiatročnej Ľalie, ktorá na sklonku svojho života rozpráva príbeh, ktorý v sebe dusila, kým hlavní aktéri jej rozprávania – v zmysle čínskych tradícií - neodídu z radov živých. A tak pred čitateľom defiluje život čínskych žien, kruto zošnurovaný tradíciou. Zoznamujeme sa so šesťročnou Ľaliou, druhou dcérou chudobného roľníka, ktorú v živote vzhľadom na chudobu svojich rodičov nečakajú ružové vyhliadky. A predsa: vďaka fyzickým danostiam - anatómii svojej nohy, ktorá sľubuje nádej na najmenšiu možnú nôžku, sa jej perspektíva radikálne zmení. Dohadzovačka jej dohodí laotchung, dvojníčku z bohatej rodiny, o akej Ľalia mohla len snívať. Dievčatá spolu prežívajú obväzovanie nôh, hraničiace takmer s rozsudkom smrti, každodenné radosti i starosti dospievania i výber ženíchov. Svoje osudy prežívajú v ženskej izbe, vykázané zo sveta mužov nielen psychicky, ale aj fyzicky. Ich zmrzačené nohy nevládajú niesť záťaž spojenú s chôdzou, z izby vychádzajú, len aby dozerali na domácnosť a ich obzor sa nevyhnutne zužuje a obracia do vnútorného sveta plného legiend... Život Ľalie a Snežnej Ruže sa pomaly, ale iste začína meniť. Lenže kým u Ľalie k lepšiemu, s jej laotchung Snežnou Ružou si osud zahrá krutú hru... Aké má možnosti žena bez vena, bez praktických skúseností z vedenia domácnosti, s krutou svokrou, ktorej je vystavená napospas, a drsným manželom? Ako to dievčatá zvládnu, vydrží ich vzťah, ktorý je podľa čínskych tradícií silnejší ako vzťah k manželovi? Ako sa Ľalia zhostí svojej roly váženej manželky a naopak, ku komu sa bude Snežná Ruža utiekať vo chvíľach, keď jej bude ťažko...? Lisa See napísala plnokrvný román plný drámy, ktorý sa číta jedným dychom.
Čítať viac
Počet strán
320
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
130×196 mm
Hmotnosť
462 g
ISBN
9788096944477
Rok vydania
2011
Naše katalógové číslo
103319
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Trio Publishing
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

17 hodnotení

12
4
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Bernadeta Jámborová
Overený nákup
8.3.2023
Krásne napísané, ale...
Autorka používala veľmi krásny poetický jazyk, pekné metafory a celkové vykreslenie celej kultúry je veľmi živé.
Aj keď druhá vec je, že v modernej dobe sa veľmi ťažko číta o kultúre, kde sa ženy bez slov podriaďujú svojim mužom.
A tu tak trochu končí pre mňa tá pridaná hodnota knihy, lebo postavy sú pre mňa trochu nedostatočne vykreslené a nedokázala som sa s nimi stotožniť tak ako by som sa mala.
Nedokázala som sa vžiť ani do jednej a ani jedna ma emotívne nejak nezasiahla.
Je to veľká škoda, lebo tento príbeh by si to zaslúžil.
Okrem toho postavy prechádzajú premenou, ktorá je tiež ťažkopádne uchopená a prejde bez nejakého hlbšieho vplyvu na čitateľa.
Možno je to tým, že je to autorkina prvotina a vôbec to nie je zlá kniha, ale na to aby ma emocionálne rozložila a stala sa úplne nezabudnuteľnou, takou teda nie je.
Určite ale stojí za prečítanie.
Čítať viac
22.7.2022
Táto kniha bola mojou prvou z oblasti čínskych tradícií a už podľa recenzií som videla, že pôjde o silný príbeh. Mala som z popisovaného príbehu slzy v očiach, najmä z krutého procesu obväzovania nôh dievčatiek a následného nepredstaviteľného spôsobu života v tradičnej čínskej kultúre.
Knihu určite odporúčam ďalším čitateľom.
Čítať viac
29

Prečítam všetko čo si ku mne nájde cestu. :-) Okrem kníh sa vo voľnom čase sa venujem bylinkám a prírodnej terapii.

Silvia Jágriková
Overený zákazník
1.1.2022
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Nejedná sa o žiadnu novinku, no je to naozaj kvalitný literárny kúsok, dovolím si napísať, že veľmi pútavý aj pre náročných čitateľov. Cez túto knihu sa čitateľovi dostáva hĺbka čínskej kultúry v 19. storočí, zvláštne zvyky, spoločenská hierarchia a tradície, ktoré sú ozaj drsné a pre nás mnohokrát nepochopiteľné. Verne zobrazuje nelichotivé postavenie žien a ich "bezvýznamnosť" tej doby. Pestovaný hlúpy tovar na práce a plodenie synov. Ženy tej doby boli síce negramotné, ale na toľko múdre, že si vymysleli vlastné tajné písmo, ktoré si vzájomne vymieňali na svojich ručných prácach. Písmo nu-šu hrá v tomto fiktívnom príbehu dôležitú úlohu. Pre mňa však kniha bola predovšetkým dosiaľ najkrajším zobrazením priateľstva a nepretrhnuteľného puta, ktoré môže vzniknúť medzi dvoma ženami. Toto významné puto lao-tchung, malo trvať celý život.
V dojemnom a realistickom rozprávaní spomienok starej dámy, nostalgicky ožíva celý jej život od malého dievčatka až po jeseň jej života. Celý jej život je popretkávaný vernou priateľkou Snežný kvietok (alebo v slovenskom vydaní Snežnou ružou) a jej neľahkým osudom. Famózny a silný zážitok, ktorý v čitateľovi vyvolá všetky druhy emócií. Fascinujúce, obohacujúce a naozaj kvalitne napísané. Veľmi sa mi páčilo aj rozdelenie knihy do kapitol pomenovaných podľa fáz života žien.
Dôležitosť a múdrosť tohto príbehu zostane vrytá v mojej pamäti na celý život.
Čítať viac
Zuzana
Neoverený nákup
27.5.2021
Nádherná kniha
Táto kniha vás pohltí hneď od začiatku. Milujem knihy, ktoré rozprávajú príbehy z úplne iného prostredia a inej kultúry. Príbeh Ľalie a Snežnej Ruže je tak iný a výnimočný, že vás nepustí, až kým ho nedočítate.
Obväzovanie nôh, aby ich ženy mali maličké, svadobné obrady v starej Číne, dohodovanie manželstva, výchova detí, to všetko kniha popisuje pútavo a pritom uveriteľne. Autorka urobila kus práce pri jej písaní cestovaním po odľahlej čínskej provincii, aby spoznala jej zvyky a tradície.
Čítať viac
15.11.2020
Jedno prenádherné dielo
Knižku som si kúpila, lebo som chcela zmenu od krimi- thrillerových diel.
Teraz som veľmi rada, že som sa rozhodla práve pre túto knižku. Nevedela som sa od nej odtrhnúť.
Tajný vejár je JEDNO PRENÁDHERNÉ DIELO, plné priateľstvá, očakávaní, lásky, sklamaní a bolesti. Okamžite ma zaujala a preniesla do starej Číny. Všetko som prežívala s dievčatami a sama som sa prichytila, že som uvažovala čo by som ja v danej situácii spravila a ako sa zachovala. Musím priznať, že som si aj statočne poplakala.
Knižku radím medzi NAJKRAJŠIE a NAJLEPŠIE knižky aké som doteraz prečítala.
Čítať viac
30.5.2020
Veľmi pútavá kniha, ktorá človeka vtiahne do deja, doby a kultúry v ktorej ženy boli len matky ktoré musia rodiť synov. Pasáž o obväzovaní nôh bola vážne ťažká a predstava, že sa také niečo dialo je šokujúce... "Žena musí pre krásu trpieť" veta ktorá platí až do dnes... Určite odporúčam prečítať, človeku to určite rozšíri obzory. Čítať viac
Viki
Neoverený nákup
10.2.2019
Vrelo odporucam!
Podla obalu knihy a nazvu som ocakavala, ze pojde o romanticky pribeh s roznymi lubostnymi zapletkami z cinskeho prostredia... preto som sa tej knihe kus branila. o to vacsie a prijemnejsie bolo moje prekvapenie.... kniha je strhujuca, vychadzajuca z historickych realii cinskeho prostredia, naplnena tradiciami a inym sposobom myslenia. Kniha bola jednoducho uzasna a obohacujuca. Vrelo odporucam! Čítať viac
Veronika Kissová
Neoverený nákup
22.7.2014
Mrazivá
Nádherný a mrazivý príbeh života v čínskej provincii. Je založený na tradíciách a obyčajoch daného prostredia. Údajne autorka románu podnikala v spomínanej oblasti vlastný "výskum", na základe ktorého vzniklo toto dielo. Ak teda túžite spoznávať čaro odlišných kultúr, potom si musíte túto knihu prečítať. Čítať viac

Lisa See

Čítať viac

Vydavateľstvo Trio Publishing

Čítať viac

„Nikdy nezapomeň, kdo jsi, protože svět na to nezapomene určitě. Udělej to svou předností a nedopusť, aby to bylo tvou slabostí. Obrň se proti tomu a nikdy to nebude použito k tomu, aby ti to ublížilo.“

Hra o trůny - 1 - George R.R. Martin, 2011
Hra o trůny - 1
George R.R. Martin