Z archívu mojej pamäti - Gabriela Rothmayerová
Z archívu mojej pamäti
12,00 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Petra Colotku dlho priatelia nabádali napísať pamäti. Jeho život je obrazom Slovenska, ako sa postupne vymanilo zo zaostalej agrárnej krajiny, prechádzalo svojimi drámami, vrcholmi aj pádmi... Čítať viac

12,00 €
Posielame do dvoch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Petra Colotku dlho priatelia nabádali napísať pamäti. Jeho život je obrazom Slovenska, ako sa postupne vymanilo zo zaostalej agrárnej krajiny, prechádzalo svojimi drámami, vrcholmi aj pádmi. Peter Colotka bol chlapcom zo Sedliackej Dubovej na Orave, získal právnické vzdelanie a mal sa stať sudcom Medzinárodného súdneho dvora v Haagu. Osud chcel inak, z právnika sa stal politik a celý svoj život napokon strávil na tých najvyšších postoch. Po Novembri 1989 dával o sebe vedieť veľmi zriedka, médiám sa vyhýbal, pretože s nimi nemal dobré skúsenosti. Autorke poskytol rozhovor pre Nové slovo, a potom raz jej zazvonil telefón a výsledkom sú stránky knihy Z archívu mojej pamäti. Sú to nedokončené rozhovory, Peter Colotka vydal napokon vlastné pamäti, v ktorých použil aj nahrané prepísané časti z týchto stretnutí, ale nie celé. Autorka sa rozhodla doplniť ich týmto originálom. Spomienky vznikali počas rozhovorov s bývalým predsedom vlády Slovenskej socialistickej republiky v marci a apríli 2010 v jeho panelákovom byte v Bratislave.
Čítať viac
208 strán
3 hodiny čítania
Väzba
pevná väzba
Rozmer
160×210 mm
Hmotnosť
408 g
ISBN
9788089166510
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
1025021
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
CCW

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti? Dajte nám o tom vedieť.

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

Ako sa vám páčila kniha?

„Je to naivné no...niekedy je nádej jedinou alternatívou lebo realita je priťažká.“