Veľký Gatsby - Francis Scott Fitzgerald
Audiokniha
Veľký Gatsby - Francis Scott Fitzgerald
Audiokniha

Veľký Gatsby

Veľký Gatsby je najslávnejším románom F. S. Fitzgeralda. Dej príbehu je situovaný do 20. rokov 20. storočia, z obdobia prohibície a tzv. džezového veku v USA. Mladý... Čítať viac

Vydavateľstvo
Publixing, Slovart, 2021
Interpret
Dĺžka
5:24

Veľký Gatsby je najslávnejším románom F. S. Fitzgeralda. Dej príbehu je situovaný do 20. rokov 20. storočia, z obdobia prohibície a tzv. džezového veku v USA. Mladý zbohatlík James Gatz, prezývaný aj Veľký Gatsby, a krásna Daisy Čítať viac

  • MP3 na stiahnutie
  • Slovenčina

7,90 €

Ihneď na stiahnutie
Ďalšie audioknižné vydania (6)
Velký Gatsby - Francis Scott Fitzgerald
MP3 na CD
Čeština, 2013
Do šiestich dní
-5 %

10,80 €


Šíleně smutné povídky - Tereza Boučková
MP3 na CD
Čeština, 2013
Do šiestich dní
-5 %

9,93 €


Velký Gatsby - Francis Scott Fitzgerald
MP3 na stiahnutie
Čeština, 2021
Ihneď na stiahnutie

10,95 €


Šíleně smutné povídky  - Tereza Boučková
MP3 na stiahnutie
Čeština, 2016
Ihneď na stiahnutie

9,12 €


Velký Gatsby - Francis Scott Fitzgerald
MP3 na stiahnutie
Čeština, 2016
Ihneď na stiahnutie

8,39 €


The Great Gatsby (EN) - Francis Scott Fitzgerald
MP3 na stiahnutie
Angličtina, 2016
Ihneď na stiahnutie

5,46 €


Ďalšie audioknižné vydania

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o audioknihe

Veľký Gatsby je najslávnejším románom F. S. Fitzgeralda.Dej príbehu je situovaný do 20. rokov 20. storočia, z obdobia prohibície a tzv. džezového veku v USA. Mladý zbohatlík James Gatz, prezývaný aj Veľký Gatsby, a krásna Daisy Buchananová prenikli do sfér lepšej spoločnosti každý po svojom a podobne sa vyrovnávajú aj s novým životným štýlom.Gatsby rozprávkovo zbohatne na ilegálnom obchode s alkoholom, do novej spoločností však nikdy nezapadne, lebo preňho majú ešte stále najvyššie hodnoty medziľudské vzťahy.
Čítať viac
Dĺžka
5:24
Naše katalógové číslo
1001613
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Publixing, Slovart
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,5 / 5

2 hodnotenia

0
1
1
0
0

Ako sa páčila audiokniha vám?

Recenzie čitateľov

7
Ten můj font - Simon Garfield
Práve čítam
Ten můj font

Študovala som a milujem literatúru. Knihy, čo dýchajú, rozháňajú prach a sú mäkkou, tajomnou skrýšou, ako napísal môj obľúbený básnik. Zároveň mi knihy pomáhajú posvietiť si v neprehľadnosti reality. V súčasnosti čítam najviac detské knihy - mojim dcéram a deťom v škole. Čítam knihy s manželom, aby sme mali veľa spoločných známych :) A čítam knihy do tretice pre seba, najmä odbornú literatúru a poéziu, ale rozhodne nie len tie..

Zuzana Jediná
Overený nákup
21.4.2022
Klasika
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Vhľad do života americkej smotánky v roku . Jazz, alkohol, bujará zábava, nevera, sklony k ľahostajnosti a povrchnosti. Príbeh je jednoduchý, Jay Gatsby sa snaží získať svoju životnú lásku. Láska menom Daisy je rozmaznaná krasotinka, nejednoznačná v konaní, mne osobne nesympatická ženská postava. Dielo, ktoré som (opäť raz) čítala viac z povinnosti ako z chuti, ale považujem jeho prečítanie za nevyhnutné.
Pokiaľ ide o túto konkrétnu zvukovú nahrávku, načítanie na mňa pôsobí trochu amatérsky, ale zvykla som si.
Čítať viac
Petr Čapek
Overený zákazník
10.5.2014
Názor zákazníka
Autor rozjíždí svůj příběh velmi pozvolna a vyžívá se v popisných částech. Díky knize tak seznamuje čtenáře s mladou povrchní generací zbohatlíků a jejich způsobem života. Úžasný kontrast zde získáváme právě v osobě skromného Nicka, který mezi ostatními naprosto vyčnívá. V lecčems je toto dílo stále aktuální, stačilo by jej přizpůsobit dnešní době. Chování a manýry bohatých dětiček se dost často nemění, ani více než po 80 letech od napsání této knihy.

Nejnovější vydání audioknihy je navíc zpracováno více dramatickým způsobem. Posluchači se tak mohou těšit i na nějakou tu hudební vložku a herecký výkon Filipa Čapky, který se svého úkolu zhostil více než důstojně. Díky tomu si tak můžeme vychutnat Fitzgeraldův příběh s plnou parádou a nechat se unášet na vlnách zlatých dvacátých let minulého století.

Pro milovníky klasických děl je Velký Gatsby jistě skvělou volbou a i přes svoji délku, která je cca 5 a půl hodiny, což na audioknihu není zase tolik, si mohou vychutnat několik příjemných chvil s tímto již legendárním a stále oblíbenějším dílkem.
Čítať viac

Čítať viac

„Všetko vždy funguje, keď si naplno uvedomuješ, čo chceš dosiahnuť.“