Hviezdy pre teba

Miroslava Varáčková

žije a tvorí v Trnave. Je vydatá a má dve malé deti. Píše príbehy pre young aldults (mladých dospelých) a väčšina jej kníh sa radí do žánru fantasy. Je verná novým, originálnym témam. Vo voľnom čase sa venuje svojej rodine, s ktorou často chodí do hôr. Miluje svoje deti, manžela, knihy,...

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
3 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Slovart, 2021

Ďalšie formáty

Kniha
12,34 €

Nový román jednej z najpredávanejších YA slovenských autoriek Mirky Varáčkovej zavedie čitateľov do sveta, kde aj čierne mačky nosia šťastie a staré, zdanlivo nepotrebné veci prebúdza fantázia k novému životu...

Čítaj viac

Nový román jednej z najpredávanejších YA slovenských autoriek Mirky Varáčkovej zavedie čitateľov do sveta, kde aj čierne mačky nosia šťastie a staré, zdanlivo nepotrebné veci prebúdza fantázia k novému životu...

Čítaj viac

Ďalšie formáty

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Volá ju Jednička a jeden pre druhého znamenajú všetko. Spájajú ich staré pesničky, neštandardná vášeň a zmysel pre humor. Keď sa práve nedoťahujú, Žela zachraňuje svet, tvorí umenie a chodí s kamarátmi na tajné výpravy. Partia svojských tínedžerov drží spolu v dobrom i zlom a v opustenom dome si vytvorila útočisko, kde to žije. Veria na druhé šance, nesmrteľnosť korytnačky a silu priateľstva. Hľadajú zmysel aj tam, kde už často nie je. Až kým nepohasnú hviezdy.

Nový román jednej z najpredávanejších YA slovenských autoriek Mirky Varáčkovej zavedie čitateľov do sveta, kde aj čierne mačky nosia šťastie a staré, zdanlivo nepotrebné veci prebúdza fantázia k novému životu.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Posielame do troch dní
12,34 €
-5 %

E-knihy a audioknihy

E-kniha
Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
PDF
EPUB
MOBI
8,99 €
Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
2163 hodiny čítania
Rok vydania
2021
ISBN MOBI
978-80-556-5278-8
ISBN EPUB
978-80-556-5276-5
ISBN PDF
978-80-556-5276-4
Naše katalógové číslo
1001215
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Slovart
Kategorizácia

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,8 / 5

11 hodnotení

9
2
0
0
0

Zdenka
pred tromi dňami
Zdenka
Dostala som túto knihu od kamarátky na narodeniny a nemyslela som si, že ma až takto bude baviť. Nemohla som sa od nej odtrhnuť, kým som ju neprečítala. Potrebovala som vedieť, ako sa to skončí. Strašne sa mi páčila Žela a ako sa správala. Môžem ju len odporučiť každému, aby si ju prečítal. Zdenka. Čítaj viac
Nikol
pred piatimi dňami
*Hviezdy pre teba* som neprečítala v rekordnom čase, ale druhom rekordnom čase. Moja prvá kniha (určite NIE posledná) od autorky, ktorá vpísala do kníhy všetky možné emócie. Želu som mala rada, sama sebou a to už v takom mladom veku. Obdivovala som zanietenost ich partie. Pred učiteľom skláňam klobúk, Pán pedagóg. Dominik... Pri nom som myslela na "VŠETKÝCH Dominikov", buďte silní, vždy je tu niekto kto vás má rád a kto vás potrebuje! Veľmi aktuálne témy. Zaradila by som knihu ako povinné čítanie, či odporúčanú literatúru.
Ďakujem za perfektne napísanú knihu.
Nikol
Čítaj viac
Daniela
pred piatimi dňami
Hviezdy pre teba
Pekná kniha. Nemám jej čo vytknúť. Bavila ma od začiatku po koniec a zaujímalo ma ako dopadnú hrdinovia. Želu som si oblúbila a myslím si, že sa s ňou stotožní veľa čitateliek. Páčil sa mi aj Dominik a situácie s ním. Až na poslednú. Pri tej mi bolo smutno. Knihu by som chcela odporučiť, lebo si myslím že sa zaoberá aktuálnymi témami, ktoré sú vážne ale podané peknou formou. Teraz sa teším na novú knihu Zamilovaná od tejto autorky. Čítaj viac
7.11.2021
Skvelé dielko
Túto knihu som prečítala za dva dni a stále som tak trochu očarená.
Tento príbeh bol ozaj geniálny, stále sa niečo dialo, hoci sa dej príliš neposúval. Romantická línia bola prekrásna (až na to, že jej ctiteľ sa volal Igor - to ma trochu iritovalo), sila priateľstva a vzťahu dedka s vnučkou srší celou knihou. Miroslava Varáčková je výborná YA autorka a aj táto kniha sa jej vydarila.
Čítaj viac
15
16.9.2021
Výborné!
Posledná kniha z pera talentovanej slovenskej spisovateľky. Autorka opäť zabrdla do vážnej témy a zvládla to výborne! Kniha ma naozaj bavila, čítalo sa to rýchlo, bolo to svieže, vtipné, romantické, silné a dokonca som musela potláčať veľkú hrču v hrdle..
Žela, hrdinka príbehu - nedalo sa ju nemilovať!!! Úžasné dievča s neskutočným dobrým srdcom, bola vtipná, veľmi rozumná a skrývala v sebe extrémnu lásku a silu! Ich konverzáciu s dedušom som milovala! Trhalo mi kútikmi ako si oni dvaja bačovali, ako sa doťahovali, ako spolu zvládali každú nástrahu života a nevzdala sa ani keď bola na pokraji síl psychických či fyzických.. Do jej života sa dostáva Igor ktorý si ju pomaličky získava, no je Žela pripravená na niečo viac? Musí sa predsa postarať o domácnosť, o deduša, učiť sa..
V príbehu sa stretávame aj s kamarátmi ktorý príbeh dokonale dotvárajú a dávajú čitateľovi aj pridanú hodnotu. Spomína sa tam ekológia,vplyv sociálnych sietí a na to aké je dôležité pocítiť rodičovskú lásku … Každého osobný príbeh má niečo do seba, no ten Dominikov ma zasiahol viac ako sa zdalo- spätne si prehrávam čo sa stalo a tak veľmi by som chcela skočiť do knihy a pomôcť! Autorka túto pasáž zvládla výborne, strany boli nabité emóciami ktoré zanechajú stopu… Ak by mala kniha ešte o 100 strán navyše, vôbec by som sa nenahnevala - chcela by som vedieť viac! Viac o dedušovi, rodičoch a hlavne o kurati! :D
Na záver hodnotím knihu veľmi veľmi pozitívne!!! Krásna kniha nabitá emóciami všehochuti, odporúčam všetkým vekovým kategóriám, pretože každý si v tej knihe nájde svoje….
Čítaj viac
7
1.9.2021
"Hej, pochopia. Keď uhynie posledné voľne žijúce zviera, keď sa nebudú mať kde počas dovolenky kúpať, lebo moria budú plné odpadu, keď..."

Hviezdy pre teba od @miroslava.varackova ma v dobrom veľmi prekvapila. Podľa obálky knihy som si myslela, že pôjde o romantiku pre násťročných, ale v tejto útlej knižôčke sa toho skrývalo tak veľa krásnych myšlienok a autorka sa popri tom nenápadne dotkla čoraz viac aktuálnej témy ako je ekológia, ochrana životného prostredia a necitlivosť ľudí voči prírode, ktorá nám najmä v posledných dňoch ukazuje, že by sa ľudstvo nad sebou malo čo najskôr zamyslieť.

No nie je to kniha zameraná len na vzťah k prírode, ale aj vzťahy rodinné, priateľské, či začínajúce lásky. Je pre mňa obdivuhodné, ako autorka zakomponovala toľko tém a postáv bez toho, aby to bolo plytké a čitateľ sa stihol vžiť a precítiť to, čo zažívajú postavy. Hlavná hrdinka Žela (ozaj nápadité meno) bola skvelá. Tak svojská a vyspelá na svoj vek, s krásnou dušou, ktorá myslí na prírodu, deduška, či priateľov. No na druhej strane teenegerka, ktorá rada rebeluje a je ešte neokresané dieťa, ktoré rado sníva. Igor bol chlapec snov, ktorý ju skvelo dopĺňal a bol jej akýmsi protikladom. Knihovník, ktorý ma prehľad v dielach a snaží sa aj Želu priviesť k čítaniu a ukázať jej knihomoľský svet. To všetko popretkávané vtipom a zároveň ťažkými témami, s ktorými sa aj mladí ľudia musia častokrát popasovať.
Konkrétne to tu nebudem rozoberať, aby ste neprišli o "prekvapenia", ale rozhodne po tejto knihe odporúčam siahnuť. Je jednoducho písaná, obohatíte sa o skvelé myšlienky, nad ktorými sa snáď zamyslíte a vrátite sa späť, do teenegerských čias a koniec koncov, podporíte domácu tvorbu.
Čítaj viac
15

"Čo ma vie dostať je kniha, ktorú keď dočítate, tak si želáte, aby jej autor bol vaším najlepším priateľom, ktorému môžete zavolať, keď by ste chceli." (J. D. Salinger)

Mária Morosková
17.8.2021
Odkedy bola kniha vydaná, pokukovala som po nej. Mám rada YA knihy, keďže si pri nich dokážem dobre oddýchnuť.
Od knihy som čakala oddychové čítanie. Čakala som veľa humoru. A dočkala som sa. A nie len toho. Dostal sa mi do rúk vynikajúci príbeh, ktorý však nerozoberal len život „teen“ ľudí ale autorka sa povŕtala aj v dôležitých, smutných aj úsmevných témach.
Samotné postavy mi boli sympatické už od samého začiatku. Žela, ktorá žila len so svojím dedušom, jej kamoši Alica, Mišo a Dominik s ktorými sa snažili zachrániť svoju umeleckú školu pred zatvorením. A nemôžeme zabudnúť na Igora, ktorý si moje srdce zachytil hneď na začiatku. No kto by nemiloval chalana, ktorý veľa číta.
Vzťah Žely a deduša bol výnimočný a krásny. A keď deda začali skúšať zdravotné problémy, trápilo to aj mňa.
Veľmi sa mi páčilo zakomponovanie témy o ochrane životného prostredia. Bola som zvedavá ako nakoniec dopadne korytnačka, ktorú stavali z odpadu, ktorý našli na čiernych skládkach.
Poplakala som si nad osudom Dominika, ktorý v sebe niesol veľa smútku.
V knihe nájdete všetko. Lásku, priateľstvo, súdržnosť, humor, ale aj bezmocnosť, smútok, hnev a sklamanie.
Na niektorých častiach a hlavne hláškach som sa schuti zasmiala, ale nájdete tam aj pasáže, pri ktorých vyplačete slzy ako hrachy.
Nájdete tu viacero krásnych myšlienok ktoré vám budú dlhšie rezonovať v hlave.
Čítaj viac
Michaela
2.8.2021
Odporúčam
Vzťah Žely a jej deda bol veľmi krásny. Páči sa mi ako bolo poukázané na dôležitosť ochrany životného prostredia. Každá postava bola pekne opísaná a mala charakter. Žela mi bola sympatická od úplného začiatku. Mišo vyzeral ako fajn chalan, no s niektorými vecami to až preháňal. Alica mi na začiatku veľmi nesadla, no po čase sa ukázala ako super baba. Dominika som si veľmi obľúbila, preto ma mrzí ako to s ním skončilo :(. Niektoré časti knihy boli smutné (hlavne to s Dominikom), no nad niektorými som sa až musela zasmiať. V knihe je taktiež veľa pekných myšlienok, nad ktorými treba porozmýšľať. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Kniha je zrkadlo, ak sa doňho díva opica, neodrazí sa v ňom tvár apoštola.“

Georg K. Lichtenberg