Dvere v kúte sveta - Barbora Vanická
Dvere v kúte sveta
12,90 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Ďalšie formáty

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

„Asi by si mal vedieť, že si sa dostal do… do Stromorohu,“ zašepkalo zelenovlasé dievčatko a vážne pokývalo hlavou. Vystrašený a špinavý Adam, ktorý vôbec nemal dobrý deň, myslel, že vybuchne. Za svoj dvanásťročný život sa už musel vyrovnať s panovačnou sestrou, jej uchichotanými kamarátkami aj desivou učiteľkou matematiky. Zatiaľ sa mu podarilo získať si takmer jedného kamaráta.
Práve dnes prvýkrát v živote zablúdil. Pri pokuse dostať sa domov otvoril nesprávne dvere a našiel sa v inom svete – Stromorohu, ktorý sa rozprestiera okolo obrovského umierajúceho Stromu Anat – prvého a najväčšieho stromu, aký kedy vznikol.
Chránia ho správcovia mágie, zázračné bytosti rôznych tvarov a farieb, ktoré sú príchodom Adama rovnako ohromené ako on.
Spolu s Evou, jeho panovačnou dvojičkou, veselým Tomim, vážnou, tichou Petrou a so zvláštnym Samom, ktorý hovorí len „kúsok po kúsku vytvoríme celok“, musia prekonať nástrahy, ktorými sa Stromoroh len tak hemží. Adam sa nachádza pred neľahkou úlohou, ako prežiť medzi toľkými rôznorodými ľuďmi a nezblázniť sa.
Dokážu zachrániť Strom Anat? Je to ich úloha, o ktorej všetci hovoria? A prečo mu nikto neodpovedá na otázky?
A niečo mu hovorí, že nie sú prvými deťmi, ktoré sa tam dostali…
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha
12,90 €

Posielame do dvoch dní

E-knihy a audioknihy

PDF
EPUB
MOBI
9,00 €

Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Ďalšie
Kúpte spolu
22,80 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
3285-6 hodín čítania
Väzba
pevná väzba
Rozmer
125×200 mm
Hmotnosť
382 g
ISBN
9788055168487
Rok vydania
2019
Naše katalógové číslo
643935
Téma
fantázia, deti, mágia
Štýl
mysteriózny, cestopisný, napínavý, dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Ikar
Pre koho
new adult

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

4 hodnotenia

4
0
0
0
0

Lucia
29.7.2020
Domáca tvorba
Napriek tomu, že už nepatrím do cieľovej skupiny, knihu som prečítala na jeden dych. Veľmi príjemne napísaná, pútavý dej a slovenská autorka. Čítaj viac
5
11.5.2020
Skvelé!
Ďalší krásny príbeh pri ktorom vám fantázia pracuje na plné obrátky.
Veľmi sa mi páči ako autorka opisuje kúzelný svet, jeho pravidlá a bytosti ktoré v ňom žijú. Tu sa naozaj môžete pohrať so svojou predstavivosťou a zrazu zistíte, že ste v nádhernom čarovnom svete ktorý je tomu nášmu bližší, akoby sa zdalo.
Aj napriek tomu že ide o young adult fantasy by som s čistým srdcom odporučila knihu všetkým - bez ohľadu na vek - ktorí majú radi tento žáner. Veľmi pekný príbeh plný priateľstva, mágie a niekoľkokrát som sa aj dobre zasmiala.
Čítaj viac
19
31.3.2020
Mladá talentovaná autorka
Naozaj veľmi veľmi knižku odporúčam a ešte o niečo viac práve v týchto ťažkých časoch. No a čo, že je určená mladším čitateľom? No a čo, že hlavné postavy sú deti? Zabaví vás!

Ja som sa pri nej dokázala výborne odreagovať. Je mi len ľúto, že autorka túto knižku nenapísala pred desiatimi rokmi, keď som bola v ideálnom veku na jej čítanie, určite by som si celý príbeh užila viac.

Čo mi ale na knižke chýbalo, boli ilustrácie. Predsa len ide o detskú knižku, tým pádom by tam mali nejaké byť.

S potešením som čítala čarovný príbeh detí spoznávajúcich zázračnú krajinu a zázračný strom. Nemôžem povedať, že by som nepredvídala záver, ale príbeh ma aj tak dokázal dostatočne pobaviť a vzbudiť vo mne určité emócie.

Dúfam, že toto nebola autorkina posledná knižka, pretože má naozaj veľký talent.
Čítaj viac
13

Ďalšie knižné recenzie nájdete aj na mojom instagramovom profile - @knizny.svet :)

Knižný Svet
13.3.2020
Každe ide o autorkinu prvotinu, musím sa priznať, že celkový dojem po prečítaní knihy je pozitívny. Autorka vytvorila naozaj veľmi krásny fantasy svet Stromoroh, ktorý bol až rozprávkový.
Tento príbeh vás naučí niečo o medziľudských vzťahoch, tolerancii, prírode, prekonávaní prekážok, predsudkoch,...
Kniha sa mi čítala jednoducho, keďže je písaná dosť oddychovým a dobrodružným štýlom popretkávaná jednoduchými ilustráciami.
Práve preto, by som knihu odporučila skôr mladším čitateľom, ktorí by si knihu vychutnali plnými dúškami. Dokonca aj postavy vyskytujúce sa v príbehu boli deťmi. Stretnúť tu môžete aj rôznych elfov, trpaslíkov, škriatkov, vodné a vzdušné sily. Keďže sa tu nachádza veľké množstvo postáv, tak na konci knihy sa nachádza ich zoznam pre lepšie zorganizovanie.
Dej bol po celý čas napísaný a veľmi ma to bavilo. Knihu by som rada odporučila všetkým mladším čitateľom.
Čítaj viac
Neliss
20.9.2019
Aj slovenské deti sa môžu ocitnúť v skrytej čarovnej krajine...
Super voľba pre cieľovku – teda mladších čitateľov. Ide o milé, dobrodružné čítanie, ktoré má čo naučiť o prírode, medziľudských vzťahoch, tolerancii a predsudkoch. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
22,80 €

„Najprv sa treba naučiť to, o čom píšeš, potom sa treba naučiť písať. Na jedno aj druhé padne celý život.“

Ernest Hemingway