Knihy
E-knihy

Vyberá Jana Šlinská

Ani toto leto sa nezaobíde bez dobrej knihy! A nielen jednej :) Vybrali sme pre vás pár tipov na letné čítanie - z každého rožka troška. Veríme, že si niečo dobré vyberiete a strávite krásny čas ponorení do niektorého príbehu.

Akciové tituly

Malá doba ľadová - Tamara Šimončíková Heribanová
Ušetríte 5,90 €
  • Tamara Šimončíková Heribanová
-60%
4,00 €

Tamara Heribanová sa v knižke Malá doba ľadová s nevšedným espritom, sviežim humorom a ľahkou bezprostrednosťou vyjadruje k pálčivým problémom mladej generácie. V centre jej rozprávania sa ocitla láska ako niečo, čo korunuje celé bytie človeka... Čítať viac 

Vyberá Jana Šlinská

Už zopár rokov sa snažím vždy v decembri pripraviť výber toho najlepšieho čítania a kníh, ktoré sa mi v danom roku páčili najviac. Je to čisto subjektívny výber, ktorý neovplyvňujú žiadne rebríčky ani vydavateľstvá. Tu sú moje naj knihy za rok 2019.

Obľúbené knižné série

Časodejovia

Najpredávanejšie z ponuky

Novinky v čitateľských profiloch

8

Kniha je ideálna na oddychové letné čítanie. Ak máte chuť na niečo naozaj nenáročné, ale zároveň nechcete čítať úplný brak, "Fáma" bude pre vás správnou voľbou. Príbeh sa vám bude pravdepodobne páčiť aj v prípade, že ste fanúšikom knihy alebo seriálu "Veľké malé klamstvá". Kniha od Liane Moriarty a najmä jej seriálové spracovanie sú podľa mňa skvelé. Nemajte však príliš veľké očakávania. Napriek spoločným prvkom "Fáma" viditeľne zaostáva.
V malom mestečku Flinstead na anglickom predmestí sa pretriasa nová klebeta. Matky školákov či ženy v čitateľskom klube, všetci ju už počuli. V ich meste vraj žije detská vrahyňa, ktorá má novú identitu. Je možné, že malé dievčatko, ktoré kedysi zabilo svojho kamaráta, teraz žije normálny život, a to priamo v ich susedstve? Každý podozrieva každého a fáma sa šíri rýchlosťou svetla.
Príbeh o tom, ako v podstate nevinná poznámka rozpúta peklo a ovplyvní život mnohých obyvateľov Flinsteadu.
To, že hlavná postava miluje svoje dieťa jej nikto neberie ale tie opisy mi prišli naozaj zbytočné. Vzťah s otcom jej dieťa, tiež podľa mňa príliš analyzovala a hľadala problém tam, kde žiadny nebol.
Za mňa bol dej trochu rozťahaný, takmer bez napätia a momentu prekvapenia. Záver bol našťastie trochu dramatickejší, a tak vo mne kniha nezanechala až taký zlý pocit. Jednoducho oddychovka, na ktorú si pravdepodobne budúci rok spomeniete len veľmi matne.

Čítaj viac

7
7

Clint - Richard Schickel, Clint Eastwood
Práve čítam
Clint

Som mladý, sčítaný, cieľavedomý, energický a väčšinou pozitívne naľadený človek so záujmom pre film a literatúru (umenie).

Marek Dian napísal recenziu

15.08.2020 12:48

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Svetoznámu herečku Marlene Dietrich poznám najmä prostredníctvom jej filmových zárezov, ktoré sa už snáď navždy zapísali do dejín kinematografie, s tým určite súhlasím, to je tvár herečky pred kamerou, ale čo trebárs - spoznať ju z pozície: „za kamerou, zo zákulisia, zo súkromia” , tak ako ju vykresľuje jej jediná dcéra Mária Riva ? Chcete vôbec čítať pravdu o tom, aká bola v skutočnosti ? To je odvrátená strana osobnosti, ktorú si v knižke nájdete, akonáhle ňou budete postupne listovať, bude sa vám čoraz viac hnusiť ? Mne osobne, áno ! Jednoznačne ju rešpektujem, ako veľkú Herečku 20. storočia, ale ako obyčajného človeka, to sa ani vonkoncom nedá. Niekedy ani nechcite spoznať významnú osobnosť z jej reálnej stránky, to by sme mohli byť potom extrémne sklamaní.

Čítaj viac

Čitateľské kolekcie

„Knihy sú mŕtvym materiálom, dokiaľ v nás nezasejú niečo, čo v nás vyklíči a prinesie úžitok nášmu okoliu.“

Mahen