Knihy
E-knihy

Vyberá Jana Šlinská

Ani toto leto sa nezaobíde bez dobrej knihy! A nielen jednej :) Vybrali sme pre vás pár tipov na letné čítanie - z každého rožka troška. Veríme, že si niečo dobré vyberiete a strávite krásny čas ponorení do niektorého príbehu.

Akciové tituly

Zvolila som si lásku - Scarlett Lewis
Ušetríte 5,90 €
  • Scarlett Lewis
-60%
4,00 €

Scarlett Lewis prišla o syna počas krvavého masakru v základnej škole Sandy Hook v decembri 2012. Deň, ktorý sa začal tak ako všetky ostatné, navždy zmenil jej život... Čítať viac 

Vyberá Jana Šlinská

Už zopár rokov sa snažím vždy v decembri pripraviť výber toho najlepšieho čítania a kníh, ktoré sa mi v danom roku páčili najviac. Je to čisto subjektívny výber, ktorý neovplyvňujú žiadne rebríčky ani vydavateľstvá. Tu sú moje naj knihy za rok 2019.

Obľúbené knižné série

Časodejovia

Najpredávanejšie z ponuky

Novinky v čitateľských profiloch

20

Kniha poukazuje na nevýhody multikultúrnej spoločnosti a tiež na to, aké oklieštené sú právomoci policajtov v Nemecku. Pri pohľade na obal a názov sa môže zdať, že ide o nenáročné čítanie, opak je však pravdou. Autorka neustále zdôrazňuje problémy týkajúce sa prisťahovalcov a ich neúspešnej asimilácie v tejto krajine. Žiadne dynamické opisy policajných zásahov sa v knihe nevyskytujú. Všetko je to len úmorná práca, pri ktorej je nemecká polícia doslova štvanou zverou.

Ak ste mali iné očakávania, radšej siahnite po niečom inom, lebo kniha vás začne veľmi rýchlo nudiť. To ale môže byť autorke ukradnuté, keďže jej cieľom určite nebolo zaujať čitateľov kdesi na Slovensku. Ten skutočný účel plní kniha dokonale. Mne osobne sa páčila a veľmi.

Čítaj viac

11

Moja dcéra má rada knihy a hoci je kniha vizuálne pekná, je pre ňu ako 1 ročnú už nezaujímavá. Čiže skôr možno vhodné pre menšie deti alebo také, ktoré nepozerajú knihy každý deň.

Čítaj viac

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“