Naše kníhkupectvá sú otvorené :-)
A v nich najlepšie knižné darčeky pre všetkých. Viac info
Xmas

Vyberá Jana Šlinská

Vybrali sme pre vás tipy na knihy, ktoré by mohli potešiť mamu, otca, babku či dedka. Jednoducho, knižné tipy pre dospelých čitateľov.

Akciové tituly

Snehová kráľovná - Hans Christian Andersen, Manuela Andreani (ilustrácie)
Ušetríte 4,90 €
  • Hans Christian Andersen
-38%
8,00 €

Všetko kúzlo jednej z najobľúbenejších rozprávok Hansa Christiana Andersena ožilo na týchto stránkach prekrásnymi ilustráciami Manuely Andreani... Čítať viac 

Vyberá Jana Šlinská

Každý máme iný čitateľský vkus. Kým si niekto najradšej oddychuje pri nenáročnom čítaní, sú čitatelia, ktorí hľadajú knihy, o ktorých môžu rozmýšľať aj dlho po prečítaní. Ak máte radi knihy pre náročnejšieho čitateľa, tu nájdete to pravé.

Najpredávanejšie z ponuky

Novinky v čitateľských profiloch

3

Novinari pripravujuci noviny, co nikdy nemaju vyjst, len maju sluzit vydavatelovi na vydieranie potencialnych protivnikov a spojencov. Paranoidny redaktor odhaluje a rozvija konspiracne teorie o Mussollinim, Vatikane a talianskej mafii, potvrdzuje najhorsie predsudky o uplatnej tlaci a zaostalych citateloch. Koniec trochu uponahlany, hoci stale z toho citit, ako sa Eco hra s citatelskou obcou. Meno ruze ani Foucaultovo kyvadlo (zohnala som ho zrovna v antikvariate a coskoro si ho zopakujem!!) to nie je, skor lahsie citanie na dve popoludnia na plazi alebo jedno v statnej karantene:)

Čítaj viac

6
6

Závislák do poslednej bunky. Ukážte mi knihu, ktorú som nečítala a ja si ju prečítam ;)

Diana Kováčová napísala recenziu

02.12.2020 10:55

Tento víkend som ju dočítala a už pocitujem, že ma chytá čitateľská kríza. Ako vždy, keď niečo fakt dobre prečítam a potrebujem to spracovať.

Milujem dystopické knižky a práve v tomto diele sa najviac ukazuje táto stránka. Je tu neúrekom odkazov na našu dobu a vždy som sa nad tým pousmiala (Nazvať svoje deti Ford Anglia a Saab je môj osobný favorit z týchto odkazov).

Viete, čo ma vždy nadchne pri knihách? Práve tie časti kedy cestujú, teda presúvajú sa z miesta na miesto. Čo je super, všetky postavy v tomto diele niekam idú (viac-menej rovnakým smerom) a každá inak cestuje. Krása!

Čo kvitujem autorovi je, že aj keď sa pohne v deji a má novú tému príbehu, nikdy nezabudne vysvetliť v súčasnej knihe, čo sa stalo s ľuďmi/mestami/vecami z minulých príbehov. Teda vždy všetkému dá i také zákulisné, "čo sa stalo potom".

Hrozne sa mi páči ako je rámcovaná celá táto séria - začala v Londýne a vlastne sa tu začína i končiť. Neviem sa dočkať na druhú časť posledného dielu - už aby bol január!

#spolupraca

Čítaj viac

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia