Extrémne vlastníctvo – strhujúce rozprávanie s presvedčivou inštruktážou a možnosťou priamej aplikácie núka priam prevratne nový spôsob vedenia podnikov a súčasne vyzýva vedúcich pracovníkov na všetkých postoch, aby naplnili svoje poslanie: viedli a víťazili.
Dvaja v bojoch ostrieľaní dôstojníci z tímov U. S. NAVY SEAL, ktorí počas vojny v Iraku viedli tými najvyššími vyznamenaniami dekorovanú špeciálnu bojovú jednotku, ukazujú, ako sa princípy vodcovstva uplatňované v tímoch SEAL dajú vhodne aplikovať v podnikaní a aj v bežnom živote.
Špeciálna bojová jednotka SEAL, ktorej velili Jocko Willing a Leif Babin, bola vyslaná do najbrutálnejšej a najnebezpečnejšej bojovej zóny v Iraku, aby tam splnila zdanlivo nesplniteľnú úlohu: poskytla pomoc americkým ozbrojeným silám a spolu s nimi nastolila bezpečnosť v Ramádí, v meste považovanom za „stratené". Vo chvíľach hrdinstva, tragických strát a ťažko vybojovaných víťazstiev špeciálnej bojovej jednotky Bruiser zo SEAL tímu 3, opísaných veľmi živo a verne, dospeli k poznaniu, že vodca – na každej úrovni – je tým najdôležitejším faktorom rozhodujúcim o tom, či tím, ktorý vedie, uspeje alebo zlyhá.
Autori sa po návrate z misie v Iraku začali v tímoch SEAL venovať budovaniu výcviku zameranému na vodcovstvo, pomáhali formovať novú generáciu veliteľov v tímoch SEAL. Keď odišli z tímov SEAL, založili spoločnosť Echelon Front a pod jej hlavičkou učia vedúcich pracovníkov v podnikovej sfére aj v rôznych organizáciách, pričom používajú rovnaké princípy, aké sa uplatňujú v tímoch SEAL. K ich klientom patria sľubné začínajúce spoločnosti, ale aj spoločnosti zo zoznamu 500 najväčších amerických spoločností podľa každoročného výberu magazínu Fortune. Babin a Willink pomohli celému radu klientov z najrôznejších odvetví vybudovať špičkové výkonné tímy, ktoré na svojich bojiskách dominujú.
Autori podrobne opisujú spôsoby myslenia aj princípy, ktoré jednotkám SEAL umožňujú plniť tie najťažšie bojové úlohy, ale aj to, ako sa tie isté princípy a spôsoby myslenia dajú aplikovať vo všetkých tímoch či organizáciách. Každá kapitola je venovaná inej téme, napríklad ako sa kryť a pritom postupovať vpred, ako uplatňovať decentralizované velenie či ako viesť zdola nahor v reťazci vedenia, vysvetľuje daný princíp, prečo je dôležitý aj ako ho zaviesť do praxe v ľubovoľnom prostredí, v ktorom treba ľudí viesť.
Na knihe sa odborne podielal Rotmajster Michal Ščepko (jediný slovenský absolvent výcviku špeciálnych jednotiek amerického námorníctva – NAVY SEALs)