Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
Temná veža 2: Osudová trojka - Stephen King, Ikar, 2017

14,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Temná veža 2: Osudová trojka

Roland Deschain z Gileadu, posledný pištoľník v Stredsvete, samotár putujúci po ceste dobra a zla, ktorý stopuje tajuplného mága známeho iba ako muž v čiernom, sa ocitne... Čítať viac

4,6 79 hodnotení
2. diel série
Temná veža
Vydavateľstvo
Ikar, 2017
488 strán
7-8 hodín čítania

Roland Deschain z Gileadu, posledný pištoľník v Stredsvete, samotár putujúci po ceste dobra a zla, ktorý stopuje tajuplného mága známeho iba ako muž v čiernom, sa ocitne vyčerpaný na brehu Západného mora. Po boji s netvormi podobnými obrovským krabom... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

14,90 €

Na sklade 2 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 45 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania (2)
Tři vyvolení - Stephen King, BETA - Dobrovský, 2020
Pevná väzba s prebalom
Čeština, 2020
Do 4 – 6 dní
-18 %

15,79 €


Tři vyvolení - Stephen King, BETA - Dobrovský, 2010
Pevná väzba s prebalom
Čeština, 2010
Vypredané

Naši škriatkovia odporúčajú

Vina, ktorú nesieš - Hans Rosenfeldt, Michael Hjorth, Ikar, 2024

Viac o knihe

Dostupné aj v kolekcii.

Roland Deschain z Gileadu, posledný pištoľník v Stredsvete, samotár putujúci po ceste dobra a zla, ktorý stopuje tajuplného mága známeho iba ako muž v čiernom, sa ocitne vyčerpaný na brehu Západného mora. Po boji s netvormi podobnými obrovským krabom sa zranený a v delíriu vyvolanom otravou vlečie po pláži, kde postupne nachádza troje dverí do rôznych časových období nášho sveta.

Prvé dvere ho privedú do osemdesiatych rokov minulého storočia, aby sa spojil s tvrdohlavým Eddiem Deanom, mladíkom závislým od heroínu.
Za druhými dverami nájde v roku 1964 rozpoltenú osobnosť Odettu Holmesovú/Dettu Walkerovú, černošskú bojovníčku za občianske práva.
Tretie dvere ho prenesú do druhej polovice sedemdesiatych rokov a do mysle psychopatického vraha Jacka Morta, ktorého život je podľa všetkého spojený s Odettou Holmesovou aj s Jakom Chambersom, chlapcom z opustenej zastávky pre dostavníky v púšti.

Ak chce Roland pokračovať vo svojej púti k Temnej veži, musí sa vyliečiť z otravy a pritiahnuť do svojho sveta troch ľudí, ktorých mu na Golgote prostredníctvom tarotových kariet a muža v čiernom pridelil osud.
Čítať viac
Naše katalógové číslo
269576
Originálny názov
The Dark Tower: The Drawing of the Three
Počet strán
488
Väzba
pevná väzba
Rozmer
206×136 mm
Hmotnosť
540 g
ISBN
9788055156880
Rok vydania
2017
Štýl
mysteriózny, napínavý, dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Preklad
2. diel série
Temná veža
Vydavateľstvo
Ikar
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Temná veža 2: Osudová trojka - Stephen King, Ikar, 2017
Temná veža: Pištoľník - Stephen King, Ikar, 2017
28,80 €

Hodnotenia

4,6 / 5

79 hodnotení

53
22
3
1
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

21
Rozprávka - Stephen King, 2023
Práve čítam
Rozprávka

Som nenapraviteľný knihomoľ, ktorý miluje knihy a snažim sa k tomu inšpirovať iných.

Michal Horoščák
Overený zákazník
29.2.2024
Skvelé
"Temná veža 2: Osudová trojka" pokračuje v fascinujúcom dobrodružstve Rolandu Deschaina, posledného pištoľníka v Stredsvete, na jeho ceste za Tajomnou vežou. Stephen King nás opäť zavedie do záhadného sveta, kde sa stretávajú prvky fantastiky, napätia a nečakaných zvratov.

Po udalostiach prvého dielu sa Roland ocitá vyčerpaný a zranený na brehu Západného mora, obklopený tajomstvom a nebezpečím. Jeho cesta ku Temnej veži pokračuje cez troje dvere, ktoré ho prenesú do rôznych časových období nášho sveta. Prvými dverami sa dostáva do osemdesiatych rokov, kde stretne Eddia Deana, mladíka závislého od heroínu. Druhé dvere ho spájajú s Odettou Holmesovou, černošskou bojovníčkou za občianske práva v roku 1964. Tretie dvere ho zavádzajú do mysle psychopatického vraha Jacka Morta, čím odhaľuje prepojenie medzi Osudovou trojkou.

Rolandov úkol je jasný: musí sa vyliečiť a získať spojencov, ktorých mu osud určil, aby mohol pokračovať v boji za Temnou vežou. Tento úkol ho zavádza do zložitých situácií a konfrontuje ho so skrytými hrozbami, ktoré sa skrývajú v jeho vlastnej minulosti aj v minulosti jeho spoločníkov.

Kingov jazyk je opäť pútavý a sugestívny, čo umožňuje čitateľom úplne sa pohltiť do rozprávania a dobrodružstva. Príbeh je plný napätia, zvratov a emocionálnych momentov, ktoré čitateľov držia na pokraji sedadla až do poslednej stránky.

"Temná veža 2: Osudová trojka" je dôkazom Kingovho majstrovstva v stvárňovaní komplexných príbehov a postáv, ktoré oslovujú nielen fanúšikov, ale aj nových čitateľov. Je to dielo, ktoré vás vtiahne do sveta Stredsveta a neopustí, a ktoré vás bude sprevádzať aj po dočítaní poslednej stránky.
Čítať viac
11.4.2023
Druhá časť bola omnoho lepšia ako prvá.Od začiatku podľa názvu knihy vieme, čo Roland v tejto časti hľadá.Hľadá troch vyvolených.Tri dvere troch ľudí každý svojim spôsobom iný bojujúc s vlastnými démonmi.Samozrejme, že to pre Rolanda nieje také jednoduché.Pri ich hľadaní zažije všelijaké situácie a bude čeliť aj rozličným dilemám.Ale, keď ich nájde ti ľudia západnú do skladačky za jeho cestou k Veži. Čítať viac
Števo
Neoverený nákup
14.6.2022
Najprv som si kupil 1. diel, bol taky zvlastny, ale povedal som si, ze dam tomu este sancu, tak som si kupil aj 2. diel. Spociatku som si hovoril, ze no asi nim koncim.
A potom sa to rozbehlo. Autorovi skladam poklonu. Uzasne napady, uzasna kniha.
Čítať viac
1.5.2022
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Po prvej knihe zo série Temná veža som veľmi dúfala, že druhá kniha bude oveľa lepšia. A ona bola! Bola skvelá! Aj keď som začiatok nejako nepochopila - dobre, chápala som, že ide niekam na sever po pláži, má horúčku a začínajúcu infekciu, ale niektoré pasáže boli také celé divné - no keď Roland našiel prvé dvere, naskočila som na vlnu príbehu a tie dôležité veci som začala chápať... (Ešte jedno také mini vytknutie - stále nechápem prečo Pištoľník hľadá Vežu :D). Osud Pištoľníka sa vyvíja podľa predpovede tarotovými kartami Muža v čiernom. Za prvými dverami nachádza feťáka VÄZŇA Eddieho, niekedy v 80-tych rokoch. Prežijú spolu zásadné dobrodružstvo a Roland zoberie Eddieho so sebou na pláž do iného sveta. V druhých dverách, situovaných v šesťdesiatych rokoch, stretnú Oddetu Holmesovú, milú vzdelanú slečnu, ktorá je občas aj Detta Walkerová DÁMA Z TIEŇOV, neuveriteľne zlomyseľná, vulgárna, pomstychtivá a paranoidná ženská, dostane sa tiež na pláž, a teda, dosť si s ňou vytrpia. V týchto miestach nastávajú rôzne situácie, ktoré som chcela vedieť ako sa dajú vyriešiť a to ma nútilo, čítať ďalej, hlad po poznaní, ako dočerta sa dá TOTO vyriešiť?! Posledné dvere skrývajú Jacka Norta POSTRKÁVAČA, tento zohral úlohu aj v živote Odetty a čo bolo dosť zaujímavé, aj v živote Jakea známeho z prvej časti. Táto kniha ma pobavila aj z hľadiska nových slov, ktoré si autor vedel vymyslieť (homárnosti, popkin - týmto skláňam klobúk aj nad prekladateľom) a tiež opisy ako moderný svet vyzerá v očiach Rolanda, ktorý pochádza z úplne iného sveta. Čítať viac
18

“Niektoré knihy stačí ochutnať, iné prehltnúť, iba niekoľko málo je hodných prežutia a trávenia. Pri niektorých knihách si stačí pozrieť iba jej časť, niektoré stačí preletieť, a niekoľko málo treba prečítať starostlivo s plnou pozornosťou.” “Naše životy sú ako domy. Niekedy spadnú a majú prečo, inokedy spadnú úplne bezdôvodne.” Stephen King

Lujza S.
Overený zákazník
26.11.2021
The Drawing of the Three - Osudová trojka
Po prečítaní prvej časti som sa pustila rovno do druhej časti.
Napriek tomu, že stále nevieme toho až tak veľa o pištoľníkovi a jeho svete - iba to, že je posledný a jeho cieľom je dostať sa k veži aj cez mŕtvoly, kniha nestagnovala, nemala veľa hluchých a nudných miest, lebo dej doplnili ďalšie zaujímavé postavy z nášho sveta ale iných časov.
Eddie - sympatická postava, ktorú som si obľúbila počas čítania, má dobrú dynamiku s hlavnou postavou a ich dialógy boli zaujímavé rovnako ako Eddieho príbeh.
Ďalšia postava Odetta/ Detta je rozpoltená a nikdy nevedno, čo od nej čakať. Posledný Jack Mort je kapitola sama o sebe. Osudy všetkých postáv z prvej a druhej časti sú nenápadne prepojené čo sa mi páči. Tretia kniha je už na ceste, som rada že som sérií dala šancu lebo ma zatiaľ baví aj keď stále nie je veľa vecí objasnených.
Čítať viac
21.6.2021
Osudová trojka
Toto som zhltol za deň. Výrazné premostenie od prvej časti do úplne iného žánru s tým, že tu stále sú určité pravidlá ktoré King dodržiava a postupne rozvíja. Prvýkrát sa naplno ukazuje potenciál sveta, ktorý tu vytvára. Logicky zmotivované zvraty, zaujímavo vykreslené postavy a konečne naplno načrtnutá expozícia. Osudová trojka chytí a nepustí. A namiesto toho, aby sa určité nespojiteľné veci bili ( Sjuzn na vozíku v post apo svete) tu spolu krásne koexistujú. Čo robí samotné dielo svieže a zapamätateľné. Čítať viac
RisoHer
Neoverený nákup
6.3.2021
Veža
Táto kniha je proste skvelá o moc lepšia ako 1 a 3 dokopy. ( ďalej som sa ešte nedostal ) príbeh je zaujímavý , skvelo napísaný. Ja normálne knihu čítam tak "pomaly aby som si ju vychutnal ale túto som prečítal asi za 4-5 dní lebo to nešlo prestať čítať
Ak ste prečítali 1 diel a neviete či si chcete kúpiť ďalší tak si ho kúpte
P.s. Eddieho mám najradšej
Čítať viac
Ladislav Smolka
Overený zákazník
20.12.2020
Stephen King
Vlastním veľkú väčšinu kníh od Stephen Kinga. Napriek tomu, že knižky sú hrubšieho formátu a len ťažko sa čítajú poležiačky :), diela sú od prvej strany pútavé, desivé až do poslednej strany ma držia v napätí. Vrelo odporúčam pre tých, ktorí sa radi boja :).
Rozhodol som sa tento rok doplniť knižnicu o všetkých sedem dielov Temná veža. Pred Vianocami som zakúpil prvé tri časti ako darček manželke:) ( vlk sýty a koza celá) a rodinu som poprosil o knižný dar ďalších častí.
Knižky som zatiaľ nečítal, ale verím, že budú v intenciách hodnotenia v úvode.
.
Čítať viac

Stephen King

Čítať viac

Vydavateľstvo Ikar

Čítať viac
Kúpte spolu
Temná veža 2: Osudová trojka - Stephen King, Ikar, 2017
Temná veža: Pištoľník - Stephen King, Ikar, 2017
28,80 €

„„Čím chceš byť, keď vyrastieš?“ „Chcem byť láskavý,“ povedal chlapec.“