Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
Útek - Marek Vadas, Daniela Olejníková (ilustrátor), BRAK, 2016

12,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Útek - Marek Vadas, Daniela Olejníková (ilustrátor), BRAK, 2016
Útek - Marek Vadas, Daniela Olejníková (ilustrátor), BRAK, 2016

Útek

Najnovšia kniha spisovateľa Mareka Vadasa je správou o fantastickej ceste malého chlapca a jeho psa Alana naprieč mestami, krajinami a kontinentmi, na ktorých sa... Čítať viac

Vydavateľstvo
BRAK, 2016
48 strán
40 minút čítania

Najnovšia kniha spisovateľa Mareka Vadasa je správou o fantastickej ceste malého chlapca a jeho psa Alana naprieč mestami, krajinami a kontinentmi, na ktorých sa hrdinovia príbehu stretávajú s priateľstvom i odmietaním. Obyvatelia miest sú... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

12,90 €

U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 4 – 5 dní

Dostupné v 13 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania (2)
Útek - Marek Vadas, BRAK, 2016
Pevná väzba
Slovenčina, 2016
Vypredané

Na útěku - Marek Vadas, Labyrint, 2017
Pevná väzba
Čeština, 2017
Do 3 – 7 dní
-18 %

13,31 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac z kolekcie

Téma šikany v detských knihách

Viac z kolekcie

Téma vojny v detských knihách

Zobraziť viac kolekcií
Útek - Marek Vadas, Daniela Olejníková (ilustrátor), BRAK, 2016
12,90 €

Viac o knihe

Dotlač 2018.

Najnovšia kniha spisovateľa Mareka Vadasa je správou o fantastickej ceste malého chlapca a jeho psa Alana naprieč mestami, krajinami a kontinentmi, na ktorých sa hrdinovia príbehu stretávajú s priateľstvom i odmietaním. Obyvatelia miest sú zosobnením vlastností, ktoré vedú k predsudkom, k odmietaniu čohokoľvek cudzieho a k pohodlnému ospravedlneniu svojho nezáujmu o osudy iného človeka. Dobrodružný príbeh je však aj príležitosťou nazrieť do sveta ľudí, pre ktorých je putovanie cez rozsiahle územia životnou nevyhnutnosťou, a to zvlášť v čase, kedy sa civilizačné pohyby stali témou číslo jeden aj u nás. Vďaka spojeniu imaginatívneho textu Mareka Vadasa a ilustrácií Daniely Olejníkovej sa tak pred nami odkrývajú zdanlivo ďaleké, exotické krajiny a ich ľudia, ktorí sú však v skutočnosti omnoho bližšie, ako sme si mysleli.
Čítať viac
Naše katalógové číslo
443451
Počet strán
48
Väzba
pevná väzba
Rozmer
235×210 mm
Hmotnosť
572 g
ISBN
9788089921171
Rok vydania
2016
Edícia
Alma
Ilustrácie
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
BRAK
Ostatné
Krajina čitateľov
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Útek - Marek Vadas, Daniela Olejníková (ilustrátor), BRAK, 2016
Léčitel - Marek Vadas, Koloman Kertész Bagala, 2014
26,48 €

Hodnotenia

4,6 / 5

7 hodnotení

5
1
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

22.6.2024
Krásna kniha pre každého
Táto nádherná knižka je vhodná naozaj pre úplne všetky vekové kategórie - dvojročný si v nej rád pozerá obrázky, šesťročný si ju vypočuje ako rozprávku, ale nad mnohými vecami už premýšľa, jedenásťročný dokáže navnímať metafory, ktorymi je kniha pretkaná a my, dospelí sme úplne očarení príbehom chlapca, jeho vytrvalosťou a odvahou.
Autor sa prostredníctvom jednoduchého príbehu dotkne duše každého, núti premýšľať nad témou migrácie ale aj nad vlastným životom.
Kniha môže byť určite pekným darčekom alebo je vhodná aj na čítanie na pokračovanie, napríklad pre učiteľov ZŠ v škole.
Čítať viac
41

Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

Beáta Kiselová Bileková
Overený zákazník
11.5.2022
Veľmi pekná kniha
V tejto krásne ilustrovanej knihe sa nachádza 20 na seba nadväzujúcich príbehov. Malý chlapec sa naučí rýchlo behať a so svojím psom Alanom trénuje každý deň. Raz sa mu to možno zíde, veď i otec mu vravel, že pre dieťa je to najdôležitejšie. Až jedného dňa ozaj s Alanom a otcom vyštartovali a navštívili viaceré mestá i krajiny. Ku koncu svojej cesty sa ale otec stratil a či ho chlapec našiel a ako skončila jeho cesta behu, to si už prečítajte sami.
Príbehy malého chlapca môžu deti čítať ako niečo magické a plné fantázie. Možno im nebudú úplne rozumieť, ale určite si chlapca obľúbia. Táto kniha je aj pre dospelých a práve oni môžu svojim deťom pomôcť pochopiť dej, prípadne jeho témy. Tou hlavnou je migrácia očami malého chlapca, ktorý sa na rôznych miestach stretáva s rozličnými ľuďmi a ich rôznymi postojmi, názormi a hlavne predsudkami. Sen o lepšej budúcnosti ho rýchlo, spolu s otcom a psom, ženie vpred a oni musia čeliť aj rôznym nástrahám. Autor sa príjemnou formou dotkol ťažšej témy a poukazuje zjednodušenou formou útrapy niektorých migrantov. Knihu by som odporúčala deťom od 10 rokov a taktiež všetkým dospelým.
V knihe Útek sa spája zaujímavý autorov štýl písania s krásnymi ilustráciami Daniely Olejníkovej. Neviem si predstaviť lepšiu kombináciu. Dajte knihe šancu.
Čítať viac
13
Zlá štvrť - Marek Vadas, Daniela Olejníková, 2018
Práve čítam
Zlá štvrť

Aktuálne recenzujem, "oprašujem" a revidujem po veľmi dlhej dobe svoju knižnicu.

Marek Ščamba
Overený zákazník
19.2.2022
Ako som sa naučil utekať
Ako som sa naučil utekať.

To je názov prvého príbehu detskej knižky od Mareka Vadasa a Daniely Olejníkovej. Titul som zadovážil omnoho skôr a myslel som pri tom na budúcnosť. V čase kúpy, keby som ju prečítal môjmu malému synovi, nepochopil by ju. Teraz je však školák a objavuje okolitý svet tak, ako sme ho v detstve našimi zvedavými očami a ušami objavovali aj my. Kniha sa vypredala a musela byť urobená dotlač. A aj tá dotlač zmizla z pultov kníhkupectiev. Teraz som však po rokoch tento malý klenot vytiahol z mojej knižnice a podujal som sa knižný príbeh po večeroch prečítať môjmu dieťaťu. Útek však nie je len útekom. Je to aj beh, zmiznutie, zdupkanie, vyhnutie sa zlým situáciám, ukrytie sa pred nebezpečenstvom. Je to ja o postavení sa strachu, o hľadaní milovaného človeka, putovaní, súdržnosti, priateľstve, otcovskej láske a nádeji. A nádej je to čo poháňa hlavného hrdinu dopredu. Od začiatku až do konca mu držíme palce, či to dobre dopadne. Na knihe sa mi veľmi páči to, že osloví aj dospelého čitateľa a aj dieťa. A to hneď dvoma smermi. Už po prvých troch príbehoch je zrejmé, že dej osloví dospelého svojou osobitou atmosférou. Takou, že nechce hneď povedať dieťaťu prečo je to vo svete tak, ako to naozaj je. Dospelý čitateľ je konfrontovaný denne so skutočnými udalosťami vo svete, ktorý nie je úplne ružový. Dieťa má však svoju líniu príbehu a nenadarmo z neho vyplývajú otázky, na ktoré musí dospelák reagovať a odpovedať. A v tom vidím veľký klad tejto knihy. A aj u mňa vyvolala emóciu. Aj radosť, či smútok a zovretie na hrudi, čo podtrhla aj posledná ilustrácia pri strome. Je úžasné ako sa dá len niekoľkými farbami a kresbou vyvolať silný dojem z príbehu. Symbióza príbehu a ilustrácie je môj dôvod pomyselnej poklony Daniele Olejníkovej, za jej originálne kresby ku knihe. Myslím si, že kniha má u mňa miesto a nebudem sa otáľať po nej siahnuť aj v budúcnosti.
Čítať viac
16.8.2019
O utečencoch počúvame dennodenne v médiach. Vieme však o ich životoch všetko, alebo ich berieme komplexne? Knihu odporúčam nielen deťom, ale hlavne aj pre rodičov a najlepšie by bolo ak by ste si ju čítali spolu. Čo príbeh, to jedna ľudská vlastnosť, vlastnosť ktorou ospravedlňujeme svoje chyby a svoju nevšímavosť voči iným a odlišným ľuďom. Ale každý z nás je jedinečný a niesme rovnaký. A o tom je táto kniha. Čítať viac

Marek Vadas

Čítať viac
Kúpte spolu
Útek - Marek Vadas, Daniela Olejníková (ilustrátor), BRAK, 2016
Léčitel - Marek Vadas, Koloman Kertész Bagala, 2014
26,48 €

„Nasledovala dramatická odmlka – jedna z tých chvíľ, keď človeka oveje nový vietor, beh času sa zmení a život naberie celkom iný smer.“

Zbohom, klamstvá - Cora Carmack, 2015
Zbohom, klamstvá
Cora Carmack