Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
Uspořádání světa - Henry Kissinger, Prostor, 2023

31,44 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Uspořádání světa - Henry Kissinger, Prostor, 2023
Uspořádání světa - Henry Kissinger, Prostor, 2023

Uspořádání světa

Státní zájmy, konflikty a mocenská rovnováha

Třetí vydání zásadní práce vlivného politologa, historika a bývalého ministra zahraničí Spojených států amerických z roku 2014, ve které autor předkládá mnohostranný,... Čítať viac

Vydavateľstvo
Prostor, 2023
Počet strán
432

Třetí vydání zásadní práce vlivného politologa, historika a bývalého ministra zahraničí Spojených států amerických z roku 2014, ve které autor předkládá mnohostranný, historickými a politickými souvislostmi podložený pohled na... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Čeština

31,44 €

U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 4 – 6 dní

Dostupné v dvoch knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania (4)
Uspořádání světa - Henry Kissinger, Prostor, 2021
Brožovaná väzba
Čeština, 2021
Vypredané

Uspořádání světa - Henry Kissinger, Prostor, 2016
Brožovaná väzba
Čeština, 2016
Vypredané

World Order - Henry Kissinger, Penguin Books, 2015
Brožovaná väzba
Angličtina, 2015
Na sklade 3 ks

14,95 €


World Order - Henry Kissinger, Penguin Books, 2014
Pevná väzba
Angličtina, 2014
Vypredané

Ďalšie knižné vydania

Naši škriatkovia odporúčajú

Čik - Wolfgang Herrndorf, Absynt, 2024

Viac o knihe

Třetí vydání zásadní práce vlivného politologa, historika a bývalého ministra zahraničí Spojených států amerických z roku 2014, ve které autor předkládá mnohostranný, historickými a politickými souvislostmi podložený pohled na řád světa.
Ukazuje, že kořeny současného uspořádání mezinárodních vztahů byly poprvé zformulovány v západní Evropě téměř před čtyřmi staletími na mírové konferenci v německém Vestfálsku. Mír po třicetileté válce tehdy odrážel pragmatické vyrovnání s realitou a byl založen na společenství suverénních států, které kontrolují své vzájemné ambice prostřednictvím všeobecné mocenské rovnováhy. Vestfálský systém se postupně rozšířil po celé zeměkouli a pojal do sebe řadu odlišných civilizací a regionů. Autor sleduje, jakými proměnami prošel tento systém rovnováhy po Francouzské revoluci a napoleonských válkách na vídeňském kongresu a jak se s jeho stavebními kameny vyrovnávaly jiné části světa v souvislosti se svou historickou, politickou a kulturní odlišností. Autor věnuje svůj analytický pohled také otázkám Středního východu (a speciálně Íránu), odlišným koncepcím mocenské rovnováhy v Evropě a Asii, zvláště čínské "harmonii pod nebesy". Pozornost zaměřuje také na americké politické vize, které se přestaly opírat pouze o systém vyvažování a začaly usilovat o dosažení míru šířením demokratických principů. Kissingerovy úvahy ústí v současnosti a hledají perspektivu světového řádu pro naši dobu tváří v tvář takovým výzvám, jako je islamismus, šíření jaderných zbraní a globalizace.
Čítať viac
Naše katalógové číslo
1880013
Originálny názov
World Order
Počet strán
432
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
140×215 mm
Hmotnosť
533 g
ISBN
9788072605613
Rok vydania
2023
Vydanie
3
Jazyk
čeština
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
Prostor
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

9 hodnotení

7
2
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

25
V korunách stromov - Richard Powers, 2020
Práve čítam
V korunách stromov

Nadšená knihomoľka, ktorá píše o knihách aj na Instagrame → @citam_citas.

Lea Vasková
Overený zákazník
22.11.2022
Kissinger vie, o čom hovorí...
Henry Kissinger je meno, ktoré ste už určite počuli - hlavne, ak sa aspoň trochu orientujete vo svetovej politike. Tento, rokmi a skúsenosťami opradený, diplomat získal v roku 1973 Nobelovu cenu za mier. Po rokoch na vplyvných miestach a v “centre svetového diania” prináša publikáciu, ktorá je analytickým prehľadom spoločenského a politického stavu sveta.

Knihu som si zvolila preto, lebo o autorovi som dosť počula v inej knihe (Vůdcové, myslitelé, hrdinové…) a chcela som si potvrdiť niektoré dojmy z nej. Musím uznať, že Kissinger sa vo svete veru nestratí (a vy po prečítaní knihy už tiež nie).
Jeho poznanie súvislostí a vzťahov je neuveriteľné.
Už na začiatku som zistila, že knihe budem musieť venovať stopercentnú pozornosť - odmenou mi boli poznatky, nad ktorými som len krútila hlavou. Nezostalo však len pri politike, kniha ma previedla kultúrami, ukázala mi mentalitu iných národov, a hlavne, pohľad na našu kultúru z druhého brehu. A to všetko popri historickom okienku, ktoré sa sústredilo nielen na 20. storočie, ale aj na hlbší a skorší vývoj udalostí a ich priebeh.

Výhodou je, že Kissinger nevolí odborné slová, pri ktorých musíte byť neustále v strehu. Práve naopak, príjemnou formou, vhodnou i pre “jednoduchšieho” poslucháča, či nováčika vo svete politiky, vysvetľuje, poukazuje a učí to, čo považuje za dôležité pri dnešnej podobe Zeme.

Ak poznáte niekoho, kto by si rád zlepšil poznatky o geopolitike a iných odboroch, či sami túžite po vedomostiach a informáciách od niekoho skúseného, určite siahnite po Usporiadaní sveta.
Táto kniha vás nesklame.
Čítať viac
Jozef Belaň
Overený nákup
17.3.2022
Usporiadenie sveta
Kniha nabitá informáciami...potrebujete odstup a neodporúčam čítať v tomto období krízy na Ukrajine ...autor sa neustále vracia do histórie čo do istej miery robí knihu neprehľadnou ale da sa nato zvyknúť Čítať viac
Peter Brhlovič
Overený nákup
21.1.2022
Usporiadanie sveta
S H. Kissingerom som sa stretol po prvý raz v roku 1968 počas prázdninového pobytu v NSR. Býval som u korešpondenčého kamaráta a na nočnom stolíku som si tam našiel brožované vydanie habilitačnej práce H. Kissingera. Počas prvých dní ruskej okupácie ČSSR to bola pre mňa akási barlička, ktorú som si každý večer na dobrú noc otváral na náhodných miestach a vždy som zaspával ako majiteľ novej pravdy. Kisssinger, hoci to napísal vo veku nie príliš vyššom od môjho aktuálneho, mi ukazoval, že slobodný človek nazerá na svet úplne, ale úplne ináč ako človek indoktrinovaný tzv. vedeckým svetonázorom.
Neskôr som si s nemenšou zvedavosťou prečítal v nemčine dva hrubé zväzky Kissingerových pamätí a teraz, už ako penzista, siahol som po jeho azda najkomplexnejšom diele. Prečítal som za dva dni a mal som pôžitok z myslenia. Ťažko čosi dodávať...
Čítať viac
Verka
Neoverený nákup
27.1.2021
Vrelo odporúčam !
Kissinger je majstrom v poznaní diplomacie a medzinárodných vzťahov. Podarilo sa mu vystihnúť problematiku geopolitiky nielen v 20. storočí (i keď to je v knihe nosnou témou), ale aj na začiatku novoveku. Jeho dielo prináša pestrú paletu poznatkov, ktoré vám značne rozšíria obzory historické, politické, spoločensko-kultúrne... Čítať viac

Vydavateľstvo Prostor

Čítať viac

„Literatúra už existuje. Úlohou spisovateľa je vymyslieť realitu.“

Kniha, ktorá sa stane - Daniel Hevier, 2009
Kniha, ktorá sa stane
Daniel Hevier