Vianoce
Knihy sú ten najobľúbenejší vianočný darček - Martinus, 2023
Mimika - Sebastian Fitzek, Tatran, 2023

20,87 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Mimika

Stačí jej drobný zášklb v kútiku úst, nepatrná zmena v zreničke, aby prečítala myšlienky obvineného. Hanna Herbstová je najskúsenejšia odborníčka na mimickú rezonanciu, ktorá sa... Čítať viac

4,7 46 hodnotení
Vydavateľstvo
Tatran, 2023
296 strán
4 hodiny čítania

Stačí jej drobný zášklb v kútiku úst, nepatrná zmena v zreničke, aby prečítala myšlienky obvineného. Hanna Herbstová je najskúsenejšia odborníčka na mimickú rezonanciu, ktorá sa špecializuje na tajné signály ľudského tela... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
21,90 €

20,87 €

-5 %
Na sklade, posielame ihneď
Stíhame do Vianoc

Dostupné v 31 knižniciach. Požičať v knižnici

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Ako Francúzi vymysleli lásku - Marilyn Yalom, mamaš, 2023

Viac o knihe

Stačí jej drobný zášklb v kútiku úst, nepatrná zmena v zreničke, aby prečítala myšlienky obvineného. Hanna Herbstová je najskúsenejšia odborníčka na mimickú rezonanciu, ktorá sa špecializuje na tajné signály ľudského tela. Ako policajná poradkyňa už pomohla usvedčiť množstvo násilných zločincov.

Hanna stojí pred ťažkou úlohou - musí rýchlo analyzovať video, v ktorom sa priznáva, že vyvraždila svoju rodinu. Video natočila pred operáciou, lebo vedela, že anestetiká u nej vyvolajú dočasnú stratu pamäti. Netuší, prečo sa k vražde priznala, ale chce zistiť pravdu. Krok za krokom odhaľuje celý rozsah katastrofy a získané poznatky konfrontuje so svojimi spomienkami, ktoré sa jej postupne vynárajú z vracajúcej sa pamäti. Z priateľa sa vykľuje nepriateľ, ale u Fitzeka nikdy netušíme, ako je to v skutočnosti.

Tento triler je osviežujúcim spôsobom iný. Rýchly dej sa odohráva v priebehu niekoľkých hodín a má viacero paralelných línií. Zaujímavé exkurzie do problematiky mimickej rezonancie sú šikovne votkané do deja a vôbec nenarúšajú napätie príbehu. Čitateľ sa ľahko vcíti do Hanninej situácie a zdieľa jej priepastné zúfalstvo a bezmocnosť.
Čítať viac
Originálny názov
Der Mimik
Počet strán
296
Väzba
pevná väzba
Rozmer
135×215 mm
Hmotnosť
450 g
ISBN
9788022213929
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
1890453
Štýl
psychologický, napínavý, mysteriózny
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Nemecko
Vydavateľstvo
Tatran
Pre koho
pre dospelých
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

46 hodnotení

37
6
3
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

12.10.2023
Fitzek -Mimika
Obsahovo super spracovaný dej o Hane Herbstovej súdnej pracovníčke v oblasti mimiky; ktorá hľadá pravdu či zabila svoju rodinu. Zápletka parádna ; koniec opäť prekvapivý. Tentokrát som tipovala čiastočne dobre. Všetky mená spojiť do správnej línie aby všetko do seba zapadlo. Pomaly sa zlepšujem v riešení záhad ale Sebastian ma vždy prekvapí svojím geniálnym písaním . Za mňa super pohodové čítanie na večer pred spaním. Čítať viac
24.9.2023
Fitzek je pán psychotrillerov. o tom niet žiadnych pochýb a preto sa na každú jeho knihu teším ako malé dieťa na Vianoce. pri každej knihe už idem na istotu, viem, že dostanem kvalitne napísaný príbeh, ktorý ponamáha moje šedé bunky mozgové.

a rovnako tomu bolo aj pri Mimike. páči sa mi ako sa Fitzek v jeho knihách zameriava na špecifické povolania, ktoré majú hlavné postavy. tentoraz je stredobodom pozornosti Hanna, ktorá je špecialistka na mimiku a odhalí vo vás z pohľadu všetko.

jeho knihy sú prudko čitateľne. takže sa môže ľahko stať, že keď si k nej raz sadnete, tak ju na to posedenie aj prečítate. prípadne za dva večery. prispievajú k tomu aj krátke kapitoly, ktoré sú plné zvratov, odhalení a vždy končia v tom naj.. momente, takže proste musíte čítať ďalej, aby ste zistili ako budú veci pokračovať.
čo Fitzek vie, je vyskladať príbeh tak aby vás donútil poriadne sa nad všetkým zamyslieť. veci nie sú také aké sa na prvý pohľad zdajú. alebo sú? s čitateľom hrá hru, v ktorej mu občas dovolí myslieť si, že na to prišiel, len preto aby za pár strán jeho dohady zvrátil a aby ho ešte viac zmiatol. a potom príde koniec. a zvrat, ktorý som teda ani nečakala. teda aspoň nie v tejto podobe. normálne mi padla sánka. ale čo sa čudujem, pri Fitzekových knihách to už tak proste býva.
Čítať viac
20
Overený zákazník
23.9.2023
Fúúha,tak toto bola bomba!Sebastian prekonal neprekonateľné.Jeho knihy úplne žeriem a táto bude patriť medzi TOP.Neuveriteľná kniha!Napínavá,bol problém sa od nej odtrhnúť a ten záver?Ten ma úplne dostal.Skláňam sa pred Vami,majstre :-) Čítať viac
Adra
Neoverený nákup
5.9.2023
Ďalšia kniha môjho milovaného spisovateľa práve vyšla v slovenčine a ja som sa jej nemohla už dočkať. A znovu sa mi potvrdilo, že Fitzek je prosto neskutočný.

Tentokrát nám autor pripravil príbeh, v ktorom opisuje “superschopnosť” v oblasti rezonancie mimiky, alebo laicky povedané v čítaní z tváre a z vašich gest. A teda dámy a páni, títo ľudia z vás vyčítajú fakt všetko. Keďže si nikdy pred čítaním daného príbehu nečítam jeho anotáciu, tak som si najskôr myslela, že to bude niečo podobné ako Auris a teda túto schopnosť budeme spoznávať pri vyšetrovaní. V podstate to bolo, ale zároveň aj nebolo tak. Hlavná postava, Hanna, ktorá túto schopnosť má, totiž stratila pamäť a snaží sa zistiť, čo sa stalo jej rodine a ako sa ocitla v situácií, v ktorej momentálne je.

Celé to bolo klasicky Fitzekovské. Napínavé, svižné, s krátkymi kapitolami a neskutočne zamotané. No pre mňa to aj tak bolo tentokrát iné. Prvýkrát sa mi totiž podarilo aspoň trošku odhaliť záver, aj keď ma teda autor skoro presvedčil o inej teórii. Ale tá konečná zápletka mi doslova vyrazila dych, no čo iné sa dá pri “Fitzekovine” čakať.

Ako inak, odporúčam všetkými desiatimi.
Čítať viac
3.9.2023
Pri Sebastianovi Fitzekovi idem takmer na istotu. Nemám síce prečítanú celú jeho tvorbu, zatiaľ som čítala naozaj je len pár kníh, ale ani pri jednej nemôžem povedať, že by ma sklamala. Mimika má pár spoločných prvkov s inými knihami. Takže takmer hneď viete, že máte v ruke Fitzeka. Aj keď totiž netušíte, čo sa dialo a súvislosti sa dozvedáte pomaly, dej bol pre mňa napínavý už od prvej strany.

Hanna sa zobudí na neznámom mieste. A nič si nepamätá. Ani blízku ani vzdialenú minulosť, ako sa volá, kde je a kto je. Okamžite je jasné, že sa nachádza v nebezpečnej situácii, keďže jediný jej spoločník je šialený zločinec. Ešte horšie sa však cíti, keď si pozrie video, v ktorom sa sama priznala k vražde celej svojej rodiny. Naozaj by bola schopná niečo také spáchať? Ako môže dokázať, že je nevinná? Hanna je nadaná odborníčka na mimiku a práve vďaka najmenším náznakom vie odhadnúť, kto klame a kto nie. Aj napriek tomu nevie, komu veriť, kto jej chce pomôcť a kto ublížiť. Môže sa vôbec spoľahnúť na svoj vlastný rozum, keď jej chýbajú spomienky?

Ak sa plánujete pustiť do čítania Mimiky, odporúčam vyhradiť si dostatočne veľa času. Lebo keď raz začnete, knihu len tak neodložíte.
Kratšie kapitoly a najmä to ako ich autor zvykne zakončiť, vás rozhodne budú udržiavať v napätí a budete nútení čítať ďalej. A rovnako ako hlavná postava som nevedela odhadnúť, čo je pravda a čo nie. Síce som si z podaných informácii odvodila určité závery, ale neprekvapujúco, často som sa mýlila. To nehovorím o konci - že ma posledných pár strán nesmierne prekvapilo je asi slabé slovo. A to, že som bola z knihy nadšená, je asi tiež slabé slovo.
Čítať viac
21.8.2023
Jeden z najlepších koncov, aké som kedy čítala
Fitzek zase raz dosiahol napísanie napínavého príbehu, ktorý proste musíte dať na jednu šupu. Toto sa mu síce podarilo, no kvôli jednému “plot twistu” som bola z príbehu veľmi otrávená, bolo to príliš bombastické a za mňa úplne nereálne konanie zo strany postáv. Avšak… úplný koniec ma rozsekal a odrovnal, takže ak som si od tretiny knihy myslela, že kniha je taká akurát 3hviezdičková, pán Fitzek ma na konci presvedčil a musela som pridať ešte jednu hviezdičku :) Čítať viac
Zoltán Szabó
Overený zákazník
6.8.2023
Jedinečná
Výborný román, perfektne sa číta, nie je až tak napínavý ale to rozuzlenie na konci je fenomenálne. Pri M.Connellym a Ch. Carterom je môj tretí najobľúbenejší spisovateľ. Čítať viac
16
Overený zákazník
4.8.2023
Vau! Toto bola paráda!
Už som prečítala niekoľko kníh od autora, ktoré ma buď úplne dostali, alebo by som im dala nižšie hodnotenie, najmä preto, že som si u autora všimla určitý vzor zápletky. Mimiku by som však zaradila k doposiaľ najlepším knihám, ktoré som od neho čítala.

Psychológia v príbehu je to, čo vnímam za najväčšie pozitívum, pretože je kvalitne prepracovaná. Vďaka nej sa v deji vytvára viac pochybností ako istoty. Dej neustále graduje, vynárajú sa tajomstvá, ktoré udávajú prekvapivé smerovanie príbehu. Navyše, sledovanie mimiky z profesionálneho hľadiska bolo nielen zaujímavé, ale aj obohacujúce.
Jednoducho, námet na príbeh výborný a spracovanie dokonalé!

Príbeh ma pohltil od prvej až do poslednej strany. A ten koniec…ten ma úplne odpálil!
Fitzek ma zas raz dostal…

Nakoniec musím aj pochváliť obálku, ktorá je síce jednoduchá ale naživo úplne úžasná!
Čítať viac
Jana Bodnárová
Neoverený nákup
2.8.2023
Opäť super
Zase skvelé dielo od Fitzeka. Tentokrát som záver tušila a koniec bol taký, aký som očakávala. Napriek tomu sa to čítalo skvele, on to prostie vie. Čítať viac

Sebastian Fitzek

Čítať viac

Vydavateľstvo Tatran

Čítať viac

„Musí existovať vedecký odôvodnená súvislosť medzi pôvabom človeka a jeho nezmyselným správaním. “

Krásny omyl - Vi Keeland, 2019
Krásny omyl
Vi Keeland