Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
Svedomie temnej časti - Katarína Soyka, Hydra, 2016

11,00 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Svedomie temnej časti - Katarína Soyka, Hydra, 2016
Svedomie temnej časti - Katarína Soyka, Hydra, 2016

Svedomie temnej časti

Mladá čarodejnica Deina je nútená splácať dlh lumpovi Dobrogovi, ktorý do sveta živých privádza temného mága Blahowitzapla. Ten sa rýchlo vysporiada s pánom mesta, aj s Dobrogom... Čítať viac

Vydavateľstvo
Hydra, 2016
200 strán
3-4 hodiny čítania

Mladá čarodejnica Deina je nútená splácať dlh lumpovi Dobrogovi, ktorý do sveta živých privádza temného mága Blahowitzapla. Ten sa rýchlo vysporiada s pánom mesta, aj s Dobrogom samotným. Vstúpi do vhodného tela a objaví spôsob, ako ľudí rozdeľovať na... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

11,00 €

U dodávateľa 3 ks
Posielame do 2 dní

Dostupné v 17 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Čik - Wolfgang Herrndorf, Absynt, 2024
Svedomie temnej časti - Katarína Soyka, Hydra, 2016
11,00 €

Viac o knihe

Mladá čarodejnica Deina je nútená splácať dlh lumpovi Dobrogovi, ktorý do sveta živých privádza temného mága Blahowitzapla. Ten sa rýchlo vysporiada s pánom mesta, aj s Dobrogom samotným. Vstúpi do vhodného tela a objaví spôsob, ako ľudí rozdeľovať na dobrú a zlú polovicu. Prvá jeho nový trik okúsi Deina. Jej dobrú časť uväzní zlý čarodejník v okovách, so zlou a bezcitnou polovicou po boku mieni vládnuť mestu. Bosorka Sička, vodník Gabriel, upír Arik, matka jazera Aruma a_množstvo ďalších magických bytostí je súčasťou príbehu plného zvratov, kúziel, byliniek a boja dobra so zlom. Každá magická bytosť má svoje silné aj slabé stránky, môže konať dobré aj zlé skutky, všetko závisí od uhla pohľadu a motivácií. Kam až sme ochotní zájsť v boji za dobro svojich blízkych? Čo všetko dokážeme obetovať? A budeme môcť potom ešte tvrdiť, že my sme tí dobrí?

Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť

Čítať viac
Naše katalógové číslo
258787
Počet strán
200
Väzba
pevná väzba
Rozmer
128×210 mm
Hmotnosť
312 g
ISBN
9788089840342
Rok vydania
2016
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Hydra
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Svedomie temnej časti - Katarína Soyka, Hydra, 2016
Cval kentaura - Katarína Soyka, Hydra, 2015
21,36 €

Hodnotenia

4,9 / 5

11 hodnotení

10
1
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Erika Kučáková
Overený zákazník
16.4.2023
Oddychovka
Výborná oddychová fantasy, ktorá čitateľa ihneď hodí do deja. Postavy majú svoje klady i zápory, takže žiaden superdokonalý nereálny hrdina nehrozí. Svižný dej nedovolí pustiť knihu z ruky :) Čítať viac
12

Môj knižný profil nájdete na Instagrame pod menom : @libri_victoria . Úplne obyčajná osoba, ktorá patrí do knihomoľského sveta a je na to hrdá!

Viktória Pauliková
Overený zákazník
15.8.2021
Svedomie temnej časti
Slovenská tvorba ma čoraz viac udivuje a získava si ma. 200 stranová kniha, ktorá vás vhodí do sveta a života postáv, ktorý postupne spoznávate.
Spočiatku som sa zamýšľala, čo vlastne názov tejto knihy vyjadruje. Odpovede som samozrejme dostala. Táto kniha ma vzala do sveta plného nadprirodzených bytostí - čarodejníc, upírov a iných bytostí. Je to presne ten typ fantasy, ktorý má všetko a nechýba dobro a zlo. Mohla by som ju zaradiť do sekcie klasické fantasy, ktorú sú ale niečím výnimočné. Kniha je okrem toho plná zvratov a má nepredvídateľný koniec. Zhrnutie? Skvelé oddychové čítanie.
Čítať viac
36
Sexkomiks - Philippe Brenot, 2017
Práve čítam
Sexkomiks

Som knihomoľka, ktorá číta súčasne aj 5 kníh. Ako prvú knihu som prečítala Pána prsteňov a odvtedy milujem fantasy a čítam, čítam a čítam. Najviac milujem fantasy a non-fiction, ale čítam všetky žánre. Rôzne prečítam 120-160 kníh. Tak ako to ja hovorím, každá kniha má svojho čitateľa len si ho musí nájsť, preto píšem odporúčania, nie recenzie. Viac z môjho sveta nájdeš na Instagrame @denny_medziriadkami @_dennyto

Denisa Tomíková
Overený zákazník
10.7.2021
Oddychovka so super svetom, postavami, zvratmi a skvelým koncom.
Kniha má menej ako 200 strán a na začiatku čitateľa autorka rovno hodí do deja. Takéto hodenie do deja bolo pre mňa veľmi príjemné. Všetky postavy som spoznávala postupne, pozorovala som ich postupný vývoj a urobila si na nich svoj názor.
Celú knihu bojuje dobro so zlom. Ja osobne som bola v napätí ako to celé skončí... Hrdinom knihy som držala palce, aby sa im podarilo prežiť útoky temného mága a vnútorný boj jednotlivých postáv. Postavy majú svoje dobré aj zlé stránky a je len na nich, ktorou stránkou sa budú riadiť, a ktorá v ich správaní zvíťazí. Počas čítania som mala svojich obľúbencov a na niektoré postavy som zmenila názor. Nuž, opäť sa mi potvrdilo, že nemám dávať na prvý dojem ani pri čítaní knihy.Zaujímavosťou knihy je, že nie je rozdelená do kapitol, čo však nie je prekážkou. Dej postupuje spočiatku pomaly a následne vygraduje do pre mňa nečakaného konca.
Túto knihu odporúčam každému kto má rád klasické fantasy plné upírov, čarodejníc a iných tvorov, ale aj ľuďom, ktorí by chceli s čítaním fantazy začať a ešte nemajú s týmto žánrom skúsenosti. Kniha sa vám bude dobre čítať a bude to taká oddychovka so super svetom, postavami, zvratmi a skvelým koncom.
Čítať viac
Knihomoľka Bleise
Overený zákazník
27.5.2017
Opäť uchvátená čitateľka
Prečítala som už mnoho kníh. Kníh, ktoré som vždycky vychválila a s úprimným nadšením odporúčala ďalej. Žiadna z nich mi však neutkvela v pamäti natoľko, aby som ju pokladala sa obzvlášť mimoriadnu. V tomto prípade to však neplatí. Svedomie temnej časti je pre mňa knihou, vskutku výnimočnou. Soyka opäť nesklamala. Jej príbehy sú písané tak jednoducho, občas si človek pomyslí, že ide o rozprávku. Čítanie som si nesmierne užívala. Jednak preto, že túto tematiku zbožňujem, a taktiež preto, že autorka sa v písaní nesmierne zlepšila.
Krásne opisy, skvelé plynutie deja, zaujímavé rozhovory obohatené krásnymi myšlienkami a vzrušenie, ktoré som prežívala počas listovania týchto strán, ma úplne dostali. Chválim, a som veľmi šťastná, že autorka sa takto zlepšuje. Knihu vrelo odporúčam všetkými desiatimi. Je to prekrásny príbeh, nakoľko v oblasti slovenskej fantastiky nemá konkurenciu. Hlboko na mňa zapôsobil a preto verím, že ak budete čítať pozorne, zakorení sa aj vo vašom srdci.
Čítať viac
Mira
Neoverený nákup
24.12.2016
Vynikajúca
Svedomie temnej časti je knihou, ktorú si raz prečítate... a vrátite sa k nej ešte tisíckrát. Príbeh plynie bez akýchkoľvek zádrheľov, dej je napínavý a zápletka jednoduchá, no neopozeraná a naozaj zaujímavá. Na slovenskú scénu sa konečne dostávajú fantasy, ktoré stoja za prečítanie.

Ideš, Deina!!! :)
Čítať viac

Katarína Soyka

Čítať viac
Kúpte spolu
Svedomie temnej časti - Katarína Soyka, Hydra, 2016
Cval kentaura - Katarína Soyka, Hydra, 2015
21,36 €

„Literatúra už existuje. Úlohou spisovateľa je vymyslieť realitu.“

Kniha, ktorá sa stane - Daniel Hevier, 2009
Kniha, ktorá sa stane
Daniel Hevier