Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
Krvavé jahody - Jiří S. Kupka, Citadella, 2017

12,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Krvavé jahody

Skutočný Príbeh Věry Sosnarovej, ktorá prežila dvadsať rokov v gulagoch

Tento neuveriteľný, ale kruto skutočný príbeh je desivým svedectvom Věry Sosnarovej, ktorá bola v roku 1945 deportovaná ako štrnásťročná spolu so svojou deväťročnou sestrou... Čítať viac

4,5 180 hodnotení
Vydavateľstvo
Citadella, 2017
320 strán
4-5 hodín čítania

Tento neuveriteľný, ale kruto skutočný príbeh je desivým svedectvom Věry Sosnarovej, ktorá bola v roku 1945 deportovaná ako štrnásťročná spolu so svojou deväťročnou sestrou Naďou a ich matkou z Brna do Sovietskeho zväzu. V gulagoch na Sibíri prežívaj Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina

12,90 €

U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 2 – 3 dní

Dostupné v 58 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania (5)
Krvavé jahody - Jiří S. Kupka, Kartuzianské nakladatelství, 2019
Pevná väzba
Čeština, 2019
Do 20 – 25 dní
-18 %

13,04 €


Krvavé jahody - Jiří S. Kupka, Kartuzianské nakladatelství, 2017
Pevná väzba
Čeština, 2017
Vypredané

Krvavé jahody - Jiří S. Kupka, Kartuzianské nakladatelství, 2016
Pevná väzba
Čeština, 2016
Vypredané

Krvavé jahody - Jiří S. Kupka, Kartuzianské nakladatelství, 2015
Pevná väzba
Čeština, 2015
Vypredané

Krvavé jahody - Jiří S. Kupka, Mladá fronta, 2008
Brožovaná väzba
Čeština, 2008
Vypredané

Ďalšie knižné vydania

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac z kolekcie

Knihy z Knižnej šifry 3

Čik - Wolfgang Herrndorf, Absynt, 2024

Viac o knihe

Tento neuveriteľný, ale kruto skutočný príbeh je desivým svedectvom Věry Sosnarovej, ktorá bola v roku 1945 deportovaná ako štrnásťročná spolu so svojou deväťročnou sestrou Naďou a ich matkou z Brna do Sovietskeho zväzu.

V gulagoch na Sibíri prežívajú hrôzy stalinského teroru. Po nekonečne dlhých dvadsiatich rokoch sa jej podarilo so sestrou vrátiť späť do Československa a po tridsiatich rokoch mlčania sa odhodlala vyrozprávať svoj životný príbeh. Prežila peklo na zemi.

"Odpustiť môžem, ale nikdy nezabudnem." Věra Sosnarová

Súčasťou knihy je doposiaľ nepublikovaný rozhovor s pani Věrou Sosnarovou v ktorom doplnila a objasnila niektoré udalosti.

Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Naše katalógové číslo
267654
Počet strán
320
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
140×210 mm
Hmotnosť
496 g
ISBN
9788081820625
Rok vydania
2017
Štýl
životopisný, historický
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Citadella
Pre koho
pre mužov, pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Krvavé jahody - Jiří S. Kupka, Citadella, 2017
Utiekol som z Osvienčimu - Rudolf Vrba, Alan Bestie, Citadella, 2015
31,80 €

Hodnotenia

4,5 / 5

180 hodnotení

133
19
13
3
10

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Skutočný príbeh o žene, ktorá sa ocitá po 2.SV na mieste nechceného človeka na sibíri aj spolu s matkou a sestrou. Jej osobná výpoveď o tom, kam až môže zájsť ľudská krutosť a bezohľadnosť. Jej zážitky v knihe nijako neskresľuje, zvládnu to skôr silnejšie povahy, no chytia za srdce. Pracovať 20 rokov len za kúsok chleba, polievky, biedneho ošatenia, či strechy nad hlavou by položilo mnoho ľudí. Ona sa však nevzdala. Smutné je, že aj v jej „domovine“ ju nazývali hnusnou rušáčkou. Ostali mi len oči pre plač...

Čítať viac
Martinus
8

História je svedkom doby, dňom pravdy, životom pamiatky, majstrom života a hlásateľom uplynulých čias. M.T.Cicero

Katarína Michalová
zamestnanec
18. mája 2015
Názor čitateľa

V tomto roku si pripomíname 70.výročie víťazstva nad fašizmom. V mojich rukách sa v tomto čase ocitla kniha so silným príbehom troch žien, ktoré v čase oslobodzovania nepoznali cenu víťazstva, ale nastúpili na cestu do pekla.
Matka Šímová pochádzala z Ruska a odišla z rodnej zeme spolu s československými legionármi. Vydala sa v Brne, manžel zomrel a zostali jej dve dcéry. NKVD ju po celý čas monitorovalo a pri oslobodzovaní mesta ju s dcérami, ale i ďalšími ľuďmi v tajnosti odvádzali na Sibír.
Pracovný tábor - otrocká a ťažká práca v 40 stupňových mrazoch, znásilňovanie, bitie, potláčanie ľudskej dôstojnosti, ale viera v Boha zachránila sestry, matka gulag neprežila. Nakoľko dievčatá nemali žiadne dokumenty, nikto sa o nich nezaujímal a napriek ťažkým podmienkam stále žili. Staršia Viera mala pri odvlečení 14 rokov, mladšia 9 a ako som spomínala, viera v Boha, slobodu a silná túžba po domove ich poháňala ísť za svojím snom a hlavne žiť. Po 19 rokoch im predseda kolchozu pomohol vybaviť osobné dokumenty a návrat do vlasti za krutých vyjednávacích podmienok, t.j. pracovných, platobných, ale hlavne za cenu mlčanlivosti.
Príchod domov bol pre dievčatá veľkým dňom a pre mňa veľkým zážitkom. Ďakujem spisovateľovi, že spoveď Viery spísal pre všetkých nás a verím, že mladí ľudia si budú vedieť ešte viac vážiť našu krásnu domovinu a hlavne SLOBODU.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

Anna
Neoverený nákup
5
13.3.2024
Neviem, kde je pravda, že tento príbeh nie je o pani Sosnarovej, ale skutočnosť
je, že je to príbeh miliónov ľudí. Len málokomu sa podarilo vrátiť domov, a keď,
až po "blúdení" v Sovietskom zväze. V knihe sú výborne opísané praktiky
vtedajšieho režimu a "nápravno-pracovných táborov." Odporúčam prečítať si ju.
Čítať viac
Patrik Nohavica
Neoverený nákup
1
23.7.2019
Odporúčam záujemcom zadať do vyhľadávača "hradilek sosnarova". V žiadnom prípade nejde o skutočný príbeh, čo nakoniec Sosnarová pod tiahou dôkazov nakoniec priznala. Je to teda výmysel a podvod, na ktorom dotyčná pani dlhé roky zarábala...
Čítať viac
2.6.2024
Je úplne jedno, čo písala pani Sosnarová o sebe a čo pridala z osudov iných. Podstatné pre mňa je, že sa to udialo. Ľudí ani nenapadne, aké zverstvá sa páchajú a je jedno, či pred vojnou, počas nej alebo po nej. Tí, ktorí majú pokrivenú osobnosť, nízke či príliš vysoké sebavedomie, ubližujú druhým, aby si dokazovali, že niekým sú. Práve preto, že inak to nedokážu. Byť niekým.
Deje sa to stále, aj teraz. Na rôznych úrovniach, v rôznych postaveniach. Bŕŕŕ.
Čítať viac
Anna
Neoverený nákup
13.3.2024
Krvavá história ľudstva, ktorá by sa nemala opakovať.
Neviem, kde je pravda, že tento príbeh nie je o pani Sosnarovej, ale skutočnosť
je, že je to príbeh miliónov ľudí. Len málokomu sa podarilo vrátiť domov, a keď,
až po "blúdení" v Sovietskom zväze. V knihe sú výborne opísané praktiky
vtedajšieho režimu a "nápravno-pracovných táborov." Odporúčam prečítať si ju.
Čítať viac
1
Tisíc úderov srdca - Kiera Cass, 2023
Práve čítam
Tisíc úderov srdca

Mám rada rôzne knihy, nedržím sa jedného žánru aj keď niekedy mám chuť čisto pre jeden žáner. Nemám obľúbenú knihu, ale vždy keď vidím niektorých autorov, že vydali niečo nové, musím hneď vedieť o čom ich najnovšie dielo je. Neprezrádzam nikdy priamo dej, len moje malé emócie.

Laura Magátová
Overený zákazník
30.12.2023
Niečo z Ruskej strany
Prvýkrát som sa s pojmom gulag (pracovný trestanský tábor v Rusku) stretla až v tejto knihe. Nikdy som sa ani nezamýšľala kam išli väzni rusov. Ale veľmi ma prekvapuje, že väčsina príbehov o gulagoch sú až po skončení 2. svetovej vojny.
Toto bol veľmi silný príbeh dvoch sestier o odvlečení a ich pokuse vrátiť sa domov.

5 hviezdičiek je jasný...
Čítať viac
Kristína Kováčová
Overený nákup
20.8.2023
Obohacujúci príbeh
Knihu som čítala pred pár rokmi a zanechala na mne dlhotrvajúci efekt. Krásne ukazuje príbeh priemerného, bežného človeka v tomto tmavom období dejín. Chodenie po spomienkach osoby, ktorá zažila gulag na vlastnej koži, je rovnako fascinujúce ako strašidelné. Autor urobil skvelú prácu v spravovávaní interview do deja a knihu odporúčam každému, kto sa chce viac dozvedieť o živote v gulagoch. Veľmi dobre sa číta, ba až musíte hltať tú knihu, pretože bažíte, čo sa stalo ďalej. Čítať viac
12

Knižky som objavila ešte skôr ako som vedela čítať. Tie krásne obrázky... Príbehy o nich musia byť fascinujúce, myslela som si. A keď nás pani učiteľka naučila prvé písmenká, tie ďalšie už išli samé. :) V období puberty to nebola žiadna sláva... Knihy? Povinné čítanie? Veď samotný život je oveľa zaujímavejší! A teraz v zrelom veku opäť objavujem to, čo som si v istom období prestala ceniť. Tú múdrosť, ktorá je v nich, to posolstvo, ktoré v nich nachádzam... Na nezaplatenie. Pre mňa najlepší relax, keď čítam niečo oddychové a kopa vedomostí, keď čítam niečo výpovedné či odborné. A čím viacej múdrosti čítam, tým viac si uvedomujem, koľko toho neviem. Aké klišé a aké pravdivé.

Katarína Morvayová Gagová
Overený nákup
26.3.2023
Radosť z konca 2. svet. vojny u Věry, jej sestry Nadi a ich matky vystriedal ťažký osud v ruskom zajatí. Devätnásť rokov sa surové zaobchádzanie stalo súčasťou ich bezútešného života. Doživotné následky nielen na fyzickom, ale aj psychickom zdraví. A hoci Věrin životopis niektorí historici spochybnili, je to veľmi zaujímavý príbeh a memento pre nás všetkých nedopustiť, aby sa podobné udalosti opakovali. Verím, že ak sú tam aj nejaké nejasnosti, nedá sa historicky poprieť, že mnohí Čechoslováci skončili v ruských lágroch, trpeli a zomierali tam a podmienky mali porovnateľné tomu ako to uvádza Věra Sosnarová. Čítať viac
5
Overený zákazník
24.9.2022
A potom, ze peklo na zemi neexistuje! Myslim, ze Vera, jej sestra a vlastne vsetci vazni si nim presli. Pani Vera ma moj hlboky obdiv, ako sa s tym vsetkym peklom popasovala a zostala optimistkou nielen, ze sa dostane z Ruska, ale aj do dalsej etapy jej zivota. Velmi smutna knizka. Avsak dakujem za nu. Na minulost sa nesmie zabudnut. Čítať viac
30.4.2022
Mne ako obyčajnej smrteľníčke je úplne jedno, či je naozaj príbeh skutočný, alebo nie. Počas a po čítaní sa mi jedná čisto iba o čitateľský zážitok z daného titulu. Skôr sa dám ovplyvniť štýlom autorovho písania, ako pravdivosťou jeho slov. Nie som na to povolaná, a preto si myslím, že mi neprináleží kritizovať dané dielo z tejto strany. Vydávajú sa iné "braky" a tu som, lacnejší chlieb z môjho sťažovania sa nebude. Ale na túto knihu sa ja osobne nemám prečo sťažovať. Neponechala moje srdce chladným. Práve naopak, zostala som v nemom úžase civieť jak puk, kam až sme ako ľudstvo schopní zájsť. Hnev som potom spláchla slzami smútku pri pomyslení na to, čo sa ešte musí stať, aby sme sa konečne spamätali a konali nezištné dobro. Podľa mňa je super sa občas takto zamyslieť, že nie sme v tom sami. A ak také myšliekové pochody spôsobí kniha, o to lepšie. Čítať viac
24

Knihomoľka <3 najradšej mám krimi detektívky alebo trillery a fantasy. Jednoducho to kde sa niečo deje a je to napínavé. Na margo toho ale čítam všetko za radom čo mi príde pod ruku. Od filozofických románov po detské knižky. Keby tak bolo viacej času cez ten deň na to. Moje naj top - Harry Potter a trilógia Atramentové srdce :)

Martina Skácalová
Overený zákazník
11.2.2022
Myslím si, že jediné čo knihe ublížilo je titulok skutočného príbehu. Kniha je zaujímavo písaná a dáva človeku nadhľad, čo sa dialo v pracovných táboroch. Či už je to skutočné alebo nie vie asi len pani Sosnarová. Čítať viac
Martin_aston
Neoverený nákup
4.12.2021
Podvod
Historici dokázali, že príbeh je podvod. A kniha sa veselo vydáva aj predáva ďalej ako "skutočný príbeh". Znevažuje tak spomienku na všetky skutočné obete Gulagu.
Vydavateľ, aj predávajúci (Martinus), všetko v poho? Nevadí vám, že zavádzate čitateľov?
Čítať viac
Martin Gazak
Neoverený nákup
17.8.2021
Skutocny pribeh alebo vypocitana fikcia ?
Kniha podavana ako skutocny pribeh ... hmmmm ... kazdopadne samotne okolnosti vzniku knihy podla mna ovela lepsie dokumentuju absurditu tej doby ... nie som si isty, ci sa da dat 0 hviezd ... preto ta jedna, ktora by tam inak nebola.

Vid HRADILEK, Adam. Neskutečný příběh Věry Sosnarové. S. 23–37. Paměť a dějiny [online]. Ústav pro studium totalitních režimů, 2019 [cit. 2019-07-11]. Čís. 2, s. 23–37. Dostupné online. ISSN 1802-8241.

Smyšlenost příběhu Věry Sosnarové v červenci 2019 prokázal na základě studia dobových pramenů historik Adam Hradilek, podle něhož byla Sosnarová civilní pracovnicí na Urale: „Na základě výše uvedených zjištění je jasné, že prakticky nic z toho, co o Věře Sosnarové na veřejnosti od první reportáže TV Nova v roce 2002 zaznělo, se nezakládá na pravdě. Desítky rozhovorů, které poskytla médiím, i besedy s ní pořádané jsou protkány výroky, jež odporují historickému poznání represí v Sovětském svazu i skutečným životním peripetiím Věry Sosnarové a její rodiny.“ Svá zjištění publikoval v časopise Paměť a dějiny vydávaném Ústavem pro studium totalitních režimů. Dle zjištění Adama Hradilka, historika Ústavu pro studium totalitních režimů, matka Věry Sosnarové Ludmila Šímová, rozená Melkich, v době nacistické okupace Československa získala pro sebe a dvě ze svých tří dcer říšské občanství a udala gestapu sousedku, která kritizovala A. Hitlera. Do SSSR se Ludmila Šímová se svými dvěma dcerami přesouvala z regionu svého původního bydliště. Tvrzení o svém údajném mnohaletém pobytu v gulagu Věra Sosnarová začala šířit v roce 2002, kdy byl přijat zákon o odškodnění a ona se začala domáhat bezmála tří milonů korun od České republiky. Stát ani ÚDV ale nezískaly žádný důkaz o tom, že by nároky Sosnarové mohly být oprávněné a její požadavek byl zamítnut.
Čítať viac

Vydavateľstvo Citadella

Čítať viac
Kúpte spolu
Krvavé jahody - Jiří S. Kupka, Citadella, 2017
Utiekol som z Osvienčimu - Rudolf Vrba, Alan Bestie, Citadella, 2015
31,80 €

„Láska je, keď sa nám niekto zdá jedinečný. Taká láska nemusí byť výhradne erotická, telo v nej nemusí spievať prvý hlas, no zistil som, že aj ona má obmedzenú trvanlivosť - ako dlho nám človek pri každodennom styku vydrží byť jedinečný? Zistil som, že je to podobne ako zaľúbenosť iba fáza, ako každý vonkajší náter, aj jedinečnosť sa časom ošúcha.“

Letmý sneh - Pavel Vilikovský, 2014
Letmý sneh
Pavel Vilikovský