Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
Diablova zajatkyňa - Jana Pronská, Slovenský spisovateľ, 2018

13,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Diablova zajatkyňa

Najnovší román prvej dámy slovenskej historickej romance ponúka dramatický príbeh lásky odbojného rytiera a krásnej kňažnej, inšpirovaný povesťami o Spišskom hrade i skutočnými... Čítať viac

4,6 63 hodnotení
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ, 2018
256 strán
4-5 hodín čítania

Najnovší román prvej dámy slovenskej historickej romance ponúka dramatický príbeh lásky odbojného rytiera a krásnej kňažnej, inšpirovaný povesťami o Spišskom hrade i skutočnými historickými udalosťami. Keď rytier Roland Geregy povstane proti krutej... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

13,90 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 83 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Letná láska - Annabel Monaghan, Zelený kocúr, 2024

Viac o knihe

Najnovší román prvej dámy slovenskej historickej romance ponúka dramatický príbeh lásky odbojného rytiera a krásnej kňažnej, inšpirovaný povesťami o Spišskom hrade i skutočnými historickými udalosťami. Keď rytier Roland Geregy povstane proti krutej vláde županovho synovca Michala Balašu, podarí sa mu obsadiť kráľovský hrad a stane sa pánom celého Spiša. Verní druhovia ho presvedčia, aby zajal dcéru poľského kniežaťa Kiovského Annu a pýtal za ňu bohaté výkupné. Rytier, ktorého život naučil nenávidieť ženy, Anninou prítomnosťou na hrade doslova trpí a nechce si pripustiť, že krásna a múdra kňažná ho očarila na prvý pohľad. Anna sa postupne dozvedá pravdu o Rolandovej minulosti a začne sa naňho dívať inými očami. Dokáže však presvedčiť Diabla zo Spiša, že ak bude mať v sebe vieru a nádej, všetko je možné? A akú cenu budú musieť obaja zaplatiť, aby sa naučili veriť láske, čo im vzklíčila v srdci?
Čítať viac
Naše katalógové číslo
307459
Počet strán
256
Väzba
pevná väzba
Rozmer
130×210 mm
Hmotnosť
355 g
ISBN
9788022020442
Rok vydania
2018
Štýl
dobrodružný, erotický, romantický, historický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Diablova zajatkyňa - Jana Pronská, Slovenský spisovateľ, 2018
Bosorkina dcéra - Jana Pronská, Slovenský spisovateľ, 2018
27,80 €

Hodnotenia

4,6 / 5

63 hodnotení

48
9
4
1
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Teri
Neoverený nákup
pred piatimi dňami
Diablova zajatkyňa
Za mňa jeden z najlepších, najkrajších a najpútavejších románov Jany Pronskej (a to som ich už čítala všetky). Čítať viac
9

Som hrdá mamina, cukrárka, knihomoľka. Milujem pečenie, zbožňujem knihy :) Momentálne mám 200 kníh a stále ich mám málo. Našťastie túto záľubu so mnou zdieľa aj mamina a sestra, takže vždy máme doma čerstvú knihu :) Som silný fanúšik Harryho Pottera, ale čítam historickú romantiku a knihy s tématikou 2.svetovej vojny a Holokaustu. Takže knihy nakupujem zväčša v týchto oddeleniach.

Lucia Hricová
Overený zákazník
1.3.2021
Siahla som opäť po knižke od Janky Pronskej. Zhruba po stranu 100 ma to doslova mučilo. V deji bolo strašne veľa postáv (Tomáš, Juraj, Stanislav, Peter, Ondrej, Július, František...atd), takmer žiadne hlbšie opisy postáv, strácala som sa v deji lebo bolo všetko hrrr napísané a vôbec som nevedela o čo sa jedná a kto s kým je zadobre a kto je ten zlý. Zistila som, že viem veľmi málo z dejín Slovenska a že mam medzery v slovnej zásobe.
Keď som sa konečne dostala k ľúbostnej zápletke, tak ma to vtiahlo. Dočkala som sa akcie, lásky, miernemu porozumeniu deja a už sa to čítalo samé. Kniha na mňa pôsobila chaoticky, ale obdivujem autorku v tom ako vie vždy inak opísať city, ktoré sa odohrávajú v hrdinoch.
Čítať viac
2.1.2021
Historická romantika na slovenský spôsob
Historický román od Jany Pronskej je založený na slovenskej povesti, ktorá sa viaže k najväčšiemu hradu v strednej Európe. Autorka spracovala známe fakty, vďaka ktorým sa jej fikcia stáva takmer uveriteľnou. Kniha má rýchly spád, najmä ku koncu, ktorý mohol byť aj trochu obsažnejší a prepracovanejší.
Spišský hrad je v diele vykreslený vo svojich najlepších časoch a v čitateľovi jeho opisy vyvolávajú predstavu živého a strategického miesta, ktoré malo svoju úlohu v stredovekých dejinách Uhorska. Roland, ktorý dostal typické rytierske meno, ako z eposu o hrdinovi z čias Karola Veľkého, je prototypom silného, čestného a spravodlivého šľachtica, ktorých bolo v danom období ako šafranu. Typickejším predstaviteľom vtedajšej vrchnosti je práve záporná postava Balašu. Anna, ako dvorná dáma svätej Kunigundy, je zas ideálom cnosti, no aj inteligencie, sily a rozhľadenosti. Veľmi sa podobá sa ideál súčasnej ženy, ktorá sa silou vôle dokáže vyrovnať mužovi. Napriek tomu sa Pronskej podarilo celkom dobre vyhnúť preháňaniu a prílišnému romantizovaniu hlavných hrdinov i celého historického obdobia.
Čítať viac
7.12.2020
Výborné, ľahké čítanie plné lásky, napätia a nádeje. Pani Janka opäť nesklamala.
Očarujúci príbeh lásky muža, ktorý sa bije za neprávosť a ženy vysokého postavenia, ktorá očarí srdce nejednej bytosti. Dej sa odohráva primárne na Spiši, dozvedáme sa kus z našej histórie. Príbeh je napísaný na základe pravdivej povesti, ktorú autorka aj spomína na záver.
Od pani autorky som prečítala viacej kníh a rovnako ako každá, i táto chytí za srdce každú romantickú dušu. Odporúčam!
Čítať viac
wiwuska
Neoverený nákup
3.12.2020
Knižka splnila očakávanie historickej romance, dynamický dej, uveriteľný záver, ľahké čítanie, odddýchla som si pri knižke. Čítať viac
18.11.2019
Zaujimava
Knizku od tejto autorky som citala po prvy krat. Kniha je vhodna na cestu alebo pocas zimnych vecerov. Je to klasicky romanticky pribeh, ktory sa odohrava na Slovensku. Dej volne prechadza do zauzlenia a stastneho konca. Ten kto ma rad tento typ kniziek, tak sa mu bude pacit. Zaujimavostou je ze tam neboli ziadne radovanky opisane do detailov, ako to v niektorych knihach byva. Je to bezny roman na citanie. Citat ju citatel bude pravdepodobne len raz. Neviem ci by som sa k nej este vratila, to jest ci vo mne nechala myslienku niecoho hlbkoveho. Asi nic ako napr. Jana Eyrova, ale tak citat sa dala. Čítať viac
10

Asi ako každý člen, milujem knihy, míňam na ne takmer celú výplatu a v dome nie je kút, kde by nebola kniha. Chodím na VŠ a študujem editorstvo a vydavateľskú prax. Rada čítam rôznorodé žánre, ale mám aj svoje srdcovky. Najradšej mám asi historickú tematiku, no i detektívky, sci-fi, fantasy, skutočné príbehy, hlavne s tematikou druhej svetovej vojny, a ako správna žena nepohrdnem ani niečím šteklivejším, hlavne pri poézii :)

Silvia Palušková
Overený zákazník
10.5.2019
Diabol zo Spiša
Túto povesť alebo legendu o Diablovi zo Spiša mám rada, preto som sa potešila, keď autorka ohlásila, že ako námet pre jej ďalšiu knihu bude slúžiť práve tento príbeh. Škoda, že nebola rozsahova dlhšia, postavy a aj zvyšok deju by si zaslúžil oveľa hlbší náhľad a podrobnejšiu kresbu charakterov, no musím uznať, že na relatívne malom priestore dokázala Pronská vyčariť naozaj skvelý príbeh, dynamický, pútavý, nič zbytočne patetické alebo presladené. Pre mňa osobne mala ľúbostná zápletka trochu krkolomný spád, ale ináč nemám veľmi čo vytknúť. Knihu som si užívala od začiatku do konca a určite ju odporúčam! Čítať viac

Jana Pronská

Čítať viac

Vydavateľstvo Slovenský spisovateľ

Čítať viac
Kúpte spolu
Diablova zajatkyňa - Jana Pronská, Slovenský spisovateľ, 2018
Bosorkina dcéra - Jana Pronská, Slovenský spisovateľ, 2018
27,80 €

„Úlomky roztrieštenej ľudskosti boli natoľko bežné, že ich človek rýchlo vypustil z hlavy. “

Smrtiaca biela - Robert Galbraith, J.K. Rowling, 2019
Smrtiaca biela
Robert Galbraith, J.K. Rowling