Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
Smrtiace lieky a organizovaný zločin - Peter C. Gøtzsche, Remedium, 2015

14,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Smrtiace lieky a organizovaný zločin - Peter C. Gøtzsche, Remedium, 2015
Smrtiace lieky a organizovaný zločin - Peter C. Gøtzsche, Remedium, 2015

Smrtiace lieky a organizovaný zločin

Ako veľké farmaceutické firmy skorumpovali zdravotnú starostlivosť

Vydavateľstvo
Remedium, 2015
Počet strán
480
  • Pevná väzba
  • Slovenčina

14,90 €

U dodávateľa
Posielame do 8 – 13 dní

Dostupné v 12 knižniciach. Požičať v knižnici

Upozornenie: Obsah tejto knihy je vnímaný ako kontroverzný. Vážime si však slobodu prejavu a výberu, a preto v našej ponuke nájdete diela na rôzne témy. Pri ich čítaní odporúčame nezabúdať na kritické myslenie a na názory odborníkov, ktoré rozšíria vaše vedomosti v danej oblasti. Zisk z predaja tejto knihy putuje na podporu občianskeho združenia OZ Mladí a neziskovej organizácie Slovenská debatná asociácia. O tom, prečo túto aktivitu robíme sa môžete dočítať v našom článku.

Zobraziť anotáciu ku knihe od vydavateľa

Viac o knihe

Táto kontroverzná kniha nielen prekvapí, ale aj zaujme svojich slovenských čitateľov. Nie často sa totiž pacient užívajúci lieky s plnou dôverou k najlepším úmyslom a profesionalite svojho lekára dozvedá, že lieky môžu nielen pomáhať a liečiť, ale aj zabíjať. Autor presvedčivo argumentuje a dokazuje, že veľké farmaceutické firmy sa často správajú nezodpovedne až trestuhodne, vedome dodávajú na trh lieky, o ktorých účinnosti nie sú presvedčené a o ktorých škodlivosti dokonca vedia, ale zatajujú to. Prevažná väčšina lekárov vôbec netuší o negatívnych vlastnostiach liekov, ktoré im ich predajcovia odporúčajú či nanucujú, hoci určité percento – požívajúce finančné výhody alebo iné lukratívne ponuky vrátane zahraničných zájazdov a preplácania nákladov na rozličné konferencie (zväčša usporadúvané farmaceutickými firmami) to prinajmenšom tušiť musí.
Ak si knihu prečítajú praktickí lekári, ktorí sú v primárnom priamom kontakte s pacientmi, určite si uvedomia, že odporúčania distribútorov liekov, ako aj obsah príbalových letákov, treba brať s určitou rezervou. Aj v agentúrach kontrolujúcich a schvaľujúcich lieky pracujú iba ľudia, z ktorých niektorí sú pod priamym vplyvom farmaceutických firiem, či dokonca vlastnia ich akcie.
O tom všetkom sa však najlepšie presvedčí sám čitateľ, ak sa zahĺbi do obsahu knihy a vydrží ju čítať aj napriek množstvu negatívnych emócií, ktoré sa ho zmocnia. Bol to aj jeden z cieľov autora, ktorý chce takouto formou vážneho varovania zachrániť desiatky či stovky životov ľudí, ktorí berú lieky, hoci ich často nepotrebujú. Je na čitateľovi, aký postoj zaujme k všetkým uvádzaným faktom.
Čítať viac
Naše katalógové číslo
220733
Počet strán
480
Väzba
pevná väzba
Rozmer
147×210 mm
Hmotnosť
661 g
ISBN
9788089230730
Rok vydania
2015
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Remedium
Kategorizácia

„Ak by som bola priateľka, povedala by som lož. Ak nepriateľka, tak pravdu. A ak špiónka, mlčala by som.“

Hrobár z Paríža - Barbora Šedíková, 2019
Hrobár z Paríža
Barbora Šedíková