Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
Temná veža 3: Pustatiny - Stephen King, Ikar, 2018

15,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Temná veža 3: Pustatiny - Stephen King, Ikar, 2018
Temná veža 3: Pustatiny - Stephen King, Ikar, 2018

Temná veža 3: Pustatiny

V treťom pokračovaní slávnej fantasy série z pera Stephena Kinga sledujeme cestu pištoľníka Rolanda Deschaina a jeho spoločníkov, ktorí neúnavne kráčajú v ústrety záhadami... Čítať viac

4,6 34 hodnotení
3. diel série
Temná veža
Vydavateľstvo
Ikar, 2018
544 strán
8-9 hodín čítania

V treťom pokračovaní slávnej fantasy série z pera Stephena Kinga sledujeme cestu pištoľníka Rolanda Deschaina a jeho spoločníkov, ktorí neúnavne kráčajú v ústrety záhadami opradenej Temnej veži... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

15,90 €

Na sklade 2 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 39 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Zo života bábok - TJ Klune, Metafora, 2024

Viac o knihe

Dostupné aj v kolekcii.

V treťom pokračovaní slávnej fantasy série z pera Stephena Kinga sledujeme cestu pištoľníka Rolanda Deschaina a jeho spoločníkov, ktorí neúnavne kráčajú v ústrety záhadami opradenej Temnej veži.

Roland zmenil osud, ka, po tom, čo v New Yorku zachránil život malému chlapcovi Jakovi Chambersovi. Obaja teraz existujú v dvoch oddelených svetoch, hoci sa paradoxne delia o rovnaké spomienky. Rolandovi, Susannah a Eddiemu sa podarí vtiahnuť Jaka do Stredsveta, aby cez mestské ruiny pokračovali po ceste lúča k vytúženému cieľu.
Roland a jeho priatelia, prenasledovaní záhadným nestarnúcim cudzincom, prechádzajú v hrôzostrašnom novom svete, ktorý je zvrátenou verziou nášho, cez pustatinu večného zatratenia. Na pištoľníka čakajú odhalenia, kto a čo ho poháňa vpred. Zároveň však musí čeliť légii nepriateľov, pričom niektorí z nich sú viac a iní menej ľudskí.
Čítať viac
Naše katalógové číslo
269578
Originálny názov
The Wastelands
Počet strán
544
Väzba
pevná väzba
Rozmer
135×207 mm
Hmotnosť
595 g
ISBN
9788055159478
Rok vydania
2018
Štýl
mysteriózny, napínavý, dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Preklad
3. diel série
Temná veža
Vydavateľstvo
Ikar
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Temná veža 3: Pustatiny - Stephen King, Ikar, 2018
Zakázané ovocie - Jojo Moyes, Ikar, 2018
29,80 €

Hodnotenia

4,6 / 5

34 hodnotení

21
13
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

21
Rozprávka - Stephen King, 2023
Práve čítam
Rozprávka

Som nenapraviteľný knihomoľ, ktorý miluje knihy a snažim sa k tomu inšpirovať iných.

Michal Horoščák
Overený zákazník
29.2.2024
Výborná kniha
Stephen King nás opäť zavedie do fascinujúceho sveta Stredsveta v treťom pokračovaní slávnej fantasy série "Temná veža". V tejto knihe sledujeme neúnavnú cestu pištoľníka Rolanda Deschaina a jeho verných spoločníkov, ktorí s odvahou a oddanosťou kráčajú v ústrety záhadám opradenej Temnej veži.

Rolandova cesta sa zmenila, keď zachránil život malému chlapcovi Jakovi Chambersovi v New Yorku. Teraz obaja existujú v dvoch oddelených svetoch, no paradoxne zdieľajú rovnaké spomienky. S podporou Susannah a Eddieho sa im podarí vtiahnuť Jaka do Stredsveta, aby pokračovali v ich úsilí dosiahnuť vytúžený cieľ - Temnú vežu.

V treťom dieli série "Pustatiny" sa Roland a jeho družina ocitnú v hrôzostrašnom novom svete, ktorý je zvrátenou verziou nášho vlastného. Prechádzajú cez pustatinu večného zatratenia, kde ich čakajú nové výzvy, odhalenia a nebezpečenstvá. Roland musí čeliť légii nepriateľov, niektorí z nich ľudskí, iní zase záhadní a nadprirodzení.

Stephen King opäť dokazuje svoj majstrovský talent vytvárať pútavé a komplexné svety plné záhad a napätia. Jeho jazyk je sugestívny a atmosférický, čo umožňuje čitateľom úplne sa pohltiť do sveta Stredsveta a napínavého dobrodružstva, ktoré sa odohráva v jeho útrobách.

"Temná veža 3: Pustatiny" je ďalším pútavým prírastkom k celej sérii, ktorý zaručene zaujme nielen fanúšikov Stephen Kinga, ale aj tých, ktorí milujú napínavé a bohaté fantasy príbehy. Je to kniha, ktorá vás vtiahne do sveta Temnej veže a neopustí vás ani po dočítaní poslednej stránky.
Čítať viac
14.7.2022
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
V treťom pokračovaní série Temná veža dej začína skupinkou preživších pištoľníkov - Rolandom a zaľúbeným párikom Eddiem a Susannah. Áno, aj oni sú píštoľníci, o to sa postaral Roland, aby nezabudli na tváre svojich otcov a aby mierili okom a strieľali mysľou. Prvú veľkú výzvu absolvujú po stretnutí s mega obrovským prehistorickým medveďo-robotom. Rozhodnú sa nasledovať cestu lúča, ktorý vedie k bájnej Temnej veži. Roland má ale trochu problém, keďže zmenil osud a svoje stretnutie s Jakeom vníma aj ako skutočnosť, aj ako výmysel. Trošku mu z toho hrabe. V knihe sa dostaneme aj k postave Jakea, ktorý má rovnaký pocit ako Roland. Po intuitívnych indíciách, v spolupráci s Eddiem, sa mu podarí dostať k partii do Stredsvetu. Páči sa mi ako postavy v tomto dieli konajú veľakrát na základe pocitu, ktorý je vždy správny. Zaujímavé je aj prepojenie svetov. Spolu nájdu v opustenom meste Brod milých ľudí, ktorí ich pohostia a podelia sa o chabé informácie, ktoré majú. Do tohto momentu je dej taký vláčny, pokojný. Avšak po presune do ďalšieho mesta Lud už pre nich nič nie je také ružové (okrem toho šialeného vlaku), ľudia, tzv. bertovia a šedivci, ale tí sú tiež pekne mimo a už vôbec nie sú milí. Naši drahí pištoľníci sa tu pekne zapotia. Získajú i nových nepriateľov. Neukončený koniec sľubuje ďalšiu nadupanú časť. P.S. Som veľmi rada, že sa v tejto časti objavil Rát <3 Čítať viac
18

“Niektoré knihy stačí ochutnať, iné prehltnúť, iba niekoľko málo je hodných prežutia a trávenia. Pri niektorých knihách si stačí pozrieť iba jej časť, niektoré stačí preletieť, a niekoľko málo treba prečítať starostlivo s plnou pozornosťou.” “Naše životy sú ako domy. Niekedy spadnú a majú prečo, inokedy spadnú úplne bezdôvodne.” Stephen King

Lujza S.
Overený zákazník
13.12.2021
Pustatiny
Hneď začiatok knihy sme zažili akciu a trochu bližšie spoznali Rolandov svet a príšery, ktoré ho obývajú. Na čele nie až tak početnej, napriek tomu výnimočnej, zaujímavej a hlavne sympatickej skupinky je pištoľník Roland, ktorý kráča v smere lúča, aby objavil Temnú vežu. Páči sa mi, ako sa autor pohral a zamotal osudy postáv naprieč časom.
Do príbehu sa nám opäť dostane staro-nová postavička Jake, ktorý si prežije krušné časy. a hlavne pri konci.
Začiatok knihy by som opísala ako dosť dobrý, trocha ma nudil koniec, keď sa dej odohrával v meste Lud, napriek tomu som navnadená na štvrtú časť a teším sa ňu a na to, ako bude príbeh pokračovať.
Čítať viac
Risoher
Neoverený nákup
16.7.2021
veža
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
3/7
3 diel sa mi osobne došť pačil neprekonal sice 2 diel ale to nevadí. V tomto diely zisťujeme viac o Jakovi - keď som tuto knihu čital tak som si vravel "Prečo SK zabil Jaka mal by teraz o mnoho menej roboty." a po prečítaní dalšich knih som na to prišiel a zamiloval som si to na SK. To čo som si na ňom zamiloval je to ako spravý daku malu zbitočnu vec ktora ale vôbec nieje zbytočna ako v tejto knihe napríklad: Jakove knihy, ruža a to keď mala Susannah sex s duchom.
Novú postavu Rata Jakovho psieho spoločníka hneď zamiloval a patri do top mojich postav tejto knižnej serie.
Koniec sa mne dosť páčil (asi hlavne preto že vtedy som mal doma už zakúpený další diel :D ) ale keby že tú knihu čítam vtedy keď vyšla bol by to dosť zlý koniec a neuveritelne dlhé čakanie.
Čítať viac
Barbora Jurenová
Neoverený nákup
30.6.2021
Kvalitné pokračovanie
Kto čítal Pištoľníka a Osudovú trojku, toho to určite zavedie aj k Pustatinám. King je majster v tom, čo robí a ako to robí, čitatela necháva v napätí, občas zavádza, inokedy svojimi živými opismi vyvolá znechutenie. Za mňa opäť skvelá kniha! Čítať viac
21.6.2021
Pustatiny
Alebo odpoveď na otázku, ako by vyzeral horor inšpirovaný Mad Maxom, ktorý by bol zároveň rozprávkou. Iný žáner skvelo kooperujúci s predchádzajúcimi dielmi a posúvajúci absurdity a prapodivné pravidlá Rolandovho sveta na novú významovú úroveň. Jake a jeho chlpatý kamarát sa hravo stávajú obľúbenými postavami v celej sérií. Možno kvôli tej nevinnosti, ktorú King vždy vykresľoval, ako najsilnejšiu cnosť. Čítať viac
7.4.2021
V 3 pokračovaní Temnej veže Pustatiny autor určite nesklamal. Dej čitateľa opäť s ľahkosťou vtiahne do deja a rozvíja osud obľúbených hlavných hrdinov. Najlepšia časť knihy aspoň pre mňa je keď sa do príbehu opäť vráti postava, ktorá zomrela ešte v prvej časti. Objavia sa tu ďalší zaporaci ako aj Šušu vláčik Karolko. Ďalší výborný príbeh z pera S. Kinga Čítať viac
Ladislav Smolka
Overený zákazník
20.12.2020
STEPHEN KING.
Vlastním veľkú väčšinu kníh od Stephen Kinga. Napriek tomu, že knižky sú hrubšieho formátu a len ťažko sa čítajú poležiačky :), diela sú od prvej strany pútavé, desivé až do poslednej strany ma držia v napätí. Vrelo odporúčam pre tých, ktorí sa radi boja :).
Rozhodol som sa tento rok doplniť knižnicu o všetkých sedem dielov Temná veža. Pred Vianocami som zakúpil prvé tri časti ako darček manželke:) ( vlk sýty a koza celá) a rodinu som poprosil o knižný dar ďalších častí.
Knižky som zatiaľ nečítal, ale verím, že budú v intenciách hodnotenia v úvode.
.
Čítať viac
15.6.2018
Paráda
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Po druhej, slabšej časti, sú Pustatiny perfektným rozprávaním. Spojenie rozprávačského talentu Kinga, fantastické a čiastočne sci-fi prvky a návrat "stratého syna" Jacka gradujú do finále, ktoré sa ale v tejto časti neodohrá. O to väčšie sú moje očakávania v ďalšej časti ságy. Čítať viac
Martina
Neoverený nákup
23.5.2018
Geniálne !
Som zatiaľ pri 3 knihe s názvom Pustatiny a som nadšená ! Dej sa mi veľmi páčil, po prvých dvoch som sa konečne "zakusla" do deja a veľmi sa teším na ďalšie knižky, ktoré si zakúpim v najbližšom období ! :) Len škoda že ešte nie sú v slovenčine :-/ Čítať viac

Stephen King

Čítať viac

Vydavateľstvo Ikar

Čítať viac
Kúpte spolu
Temná veža 3: Pustatiny - Stephen King, Ikar, 2018
Zakázané ovocie - Jojo Moyes, Ikar, 2018
29,80 €

„Garretovi Grahamovi som dovolila naplniť ma najdeštruktívnejším pocitom, aký ľudstvo pozná - nádejou. “

Návrh - Elle Kennedy, 2019
Návrh
Elle Kennedy