Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
Návrat - Rachelle Dekker, i527.net, 2018

5,95 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Návrat - Rachelle Dekker, i527.net, 2018
Návrat - Rachelle Dekker, i527.net, 2018

Návrat

Bude riskovať všetko, aby ich vyviedla z temnoty

Od chvíle, keď Carrington a Remko Brantovci boli nútení nechať svoju dcérku Elise vo vládnom meste, uplynulo dvadsať rokov. Hoci spolu s ostatnými prorokmi utiekli ďaleko mimo... Čítať viac

3. diel série
Prorok
Vek
14-18
Vydavateľstvo
i527.net, 2018
288 strán
4 hodiny čítania

Od chvíle, keď Carrington a Remko Brantovci boli nútení nechať svoju dcérku Elise vo vládnom meste, uplynulo dvadsať rokov. Hoci spolu s ostatnými prorokmi utiekli ďaleko mimo dosahu vlády, nikdy sa nevzdali nádeje, že ju z rúk zradcu zachránia. Ten sa... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

5,95 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 33 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Láska na skúšku - Christina Lauren, Metafora, 2024

Viac o knihe

VRAVIA, ŽE SA BLÍŽI PREBUDENIE.
ŽE KĽÚČOM K NEMU JE ONA.
NÁJDE VŠAK SVOJU IDENTITU VO SVETLE SKÔR, NEŽ ZAHYNIE V TEMNOTE?


Od chvíle, keď Carrington a Remko Brantovci boli nútení nechať svoju dcérku Elise vo vládnom meste, uplynulo dvadsať rokov. Hoci spolu s ostatnými prorokmi utiekli ďaleko mimo dosahu vlády, nikdy sa nevzdali nádeje, že ju z rúk zradcu zachránia. Ten sa medzitým stal prezidentom a mesto voviedol do novej éry „pokoja“, navodenej sérom Genezis, ktoré z ľudskej pamäti vymazalo všetky spomienky na city aj vzburu.

Tajuplný Aaron a jeho proroci však ešte nepovedali posledné slovo a pokúšajú sa zničiť ilúziu, ktorú vláda krvopotne budovala. Keď proroci vyšlú vyvolených Siedmich, aby zachránili Elise a priniesli do mesta prebudenie, medzi svetlom a temnotou sa rozpúta posledná bitka. Je možné, že kľúč ku konečnému víťazstvu drží v rukách dievča s podivnou mocou, ktoré sa odjakživa cítilo opustené, hoci jeho ľud naň nikdy nezabudol. V boji proti silám temna bude jej jedinou zbraňou práve táto pravda.

"Rozpomeň sa na to, kým si. Si svetlom sveta.”
Čítať viac
Naše katalógové číslo
315601
Originálny názov
The Returning
Počet strán
288
Väzba
pevná väzba
Rozmer
140×210 mm
Hmotnosť
446 g
ISBN
9788089822249
Rok vydania
2018
Vekové odporúčanie
14-18
Štýl
romantický
Jazyk
slovenčina
3. diel série
Prorok
Vydavateľstvo
i527.net
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Návrat - Rachelle Dekker, i527.net, 2018
Vyvolenie - Rachelle Dekker, i527.net, 2017
11,90 €

Hodnotenia

4,2 / 5

14 hodnotení

7
3
2
1
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

7
Vianočné prasiatko - J.K. Rowling, Jim Field (ilustrátor), 2021
Práve čítam
Vianočné prasiatko

Rada citam, rozpravam sa o knihach a rada sa o nich dozvedam.

Sasa Skalakova
Overený zákazník
8.2.2022
Celá séria Prorok
Ja som nadšená z celej série. Prvý diel bol viac dievčenský, druhý mužskejší a pre mňa najhlbší a tretí to zakončoval. Som veľmi rada, že do kresťanskej literatúry pribudli ďalšie knihy aj tohto žánru. Milujem knihy, som kresťan, ale akosi nie som typ na romantické ženské romány s kresťanskou tematikou. Preto, za mňa, táto séria boduje na plnej čiare. Čítať viac
becomingmyself.sk
Neoverený nákup
8.10.2018
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Názory na tretí diel série Prorok od Rachelle Dekkerovej sa rôznia. Pôvodne som neplánovala písať na ňu recenziu. Zdala sa mi príliš výnimočná na to, aby som ju zaškatuľkovala na dobrú, alebo zlú. Predsalen som sa rozhodla niečo o nej napísať.

Ústredným dejom príbehu je záchrana Elise, dcéry Remka a Carrington, z vládneho mesta. Na túto misiu sú z prorokov vybraní Siedmi. Elise nevie nič o svojom pôvode, či minulosti, a aj to málo čo vie, sú klamstvá. V akejsi zlatej klietke ju drží prezident Jesse, izolovanú od ostatného sveta. Počas celej knihy Elise postupne prežíva akýsi prerod od klamstva k pravde o tom, kým v skutočnosti je. Že nie je nechcená, odvrhnutá, nežiadúca pre fakt, že na ňu sérum Genezis neúčinkuje.

Elise v sebe na základe objavenej pravdy o sebe objavuje zároveň „schopnosti“, ktoré autorka nazýva Svetlom. Navracia totiž ľudom, otupeným sérom Genezis, pamäť. Ak by sme príbeh Elise a ostatných prorokov preniesli do našej každodennosti, je to príbeh ľudí, ktorí žijú v osobnom vzťahu s Duchom Svätým. Počuť Boží hlas, cítiť Jeho lásku, konať zázraky, znamenia a uzdravenia, áno, aj dnes! Pripadá vám to ako sci-fi? Ak áno, potom je možné, že vám táto kniha nebude úplne po chuti.

Priznám sa, že chvíľkami ma desilo ocitnúť sa v myšlienkach posadnutého človeka. Ak by to tam nebolo, určite by mi to v príbehu nechýbalo. Aj prvé dve časti však boli plné napätia, ktoré ma nútili otáčať stranu za stranou. V knihe Návrat to nebolo inak.

Kniha je doslova preplnená nádhernými myšlienkami o pravej hodnote človeka, ktorú mu dáva Boh. V beletrizovanej forme obsahuje také množstvo užitočných rád do duchovného života, s akým som sa ešte v žiadnom románe nestretla.

Nerobím závery a uvedomujem si, že táto kniha nie je mainstream. Rozdelila milovníčky kresťanskej beletrie, ale ja osobne som nesmierne vďačná, že sa mi dostala do rúk a ďalšie knihy od Rachelle Dekkerovej si istotne nenechám ujsť.
Čítať viac
2.10.2018
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Z prvního dílu jsem byla nadšená. I proto jsem z druhého měla obavy, jak se ukázalo zbytečné. Ale u zakončení mám smíšené pocity. Takové to: líbilo se mi to, ale... Hlavně, na křesťanskou knihu, je to málo křesťanské. Což by nemuselo vadit, od toho jsou metafory a takové věci, což tady je (pokud jsem správně pochopila to světlo a temnotu), ale nenavazuje to na předchozí díly. A to je, podle mně hlavní problém, celé to tam funguje trochu jinak než v minulých dílech, v minulých dílech nadpřirozené schopnosti nebyly běžným jevem, tady ano. Mám dojem, jako by to bylo pokračování jiné série, jenže ji autorka zatím nenapsala, tak to přilepila na Proroka. Chtěla bych si tu jinou sérii přečíst, určitě by byla dobrá, psát Rachell Dekker vážně umí. A série Prorok by si zasloužila pokračování, které by takto nevybočovalo. Čítať viac
Barbora
Neoverený nákup
29.9.2018
Táto kniha bola pre mňa ťažkým orieškom. Na jednej strane som ocenila momenty, ktoré zdôrazňovali dôležitosť každého človeka; lásku, ktorou je milovaný a pokoj, ktorý môže táto láska priniesť. Na druhej strane však autorka prisilno tlačila na ideu emócií, ktoré v tom celom mali miesto. Ak postava neprežila silný emočný zážitok, jednoducho si nedokázala dostatočne spomenúť na to, kým naozaj je. Blízko a zároveň tak ďaleko naozajstnej myšlienke kresťanstva. Boj svetla a tmy často viac pripomínal rozprávku, než fikciu, ktorá by mala byť akousi formou svedectva. Avšak verím, že môže povzbudiť mnohých. Čítať viac
Lucia Baťová
Neoverený nákup
28.9.2018
Skvelá kniha plná úžasných myšlienok. Nájde sa v nej každý, či už zažíva dobré alebo zlé, ťažké obdobie v živote. Človek v nej nájde mnoho rad o tom, ako sa zachovať alebo vyhrabať zo zeme, keď padnem hlboko. Je to o tom, aké to je zabúdať a spomínať si na to, kým sme. Čítať viac
Lucia
Neoverený nákup
25.9.2018
Výborná kniha
Skvelé zavŕšenie trilógie. Zaujímavo napísané, trochu scifi, myšlienka skvelá a povedala by som, že vždy aktuálna, v každej dobe. Hneď po prvej stránke som bola vtiahnuta do deja a knihu som prečítala v rekordne krátkom čase. Vrelo odporúčam! Čítať viac
24.9.2018
Namiesto nadšenia prišlo sklamanie...
Titul Návrat je tentokrát čisto zameraný len na boj temnoty a svetla, zla a dobra. Spisovateľka skúma vnútorný svet postáv a ich démonov, ktorí ich sužujú a nedovoľujú im slobodne sa nadýchnuť. Zároveň sa im snaží pomôcť rozpamätať sa na to, kým sú, kým by boli, ak by ich dokázali zo svojho života vyhnať a veriť tomu, že Boh má moc uzdraviť a zmeniť ich v skutočne slobodných ľudí. Všetko krásne zámery, ktoré dokážu nadchnúť, ale práve v tomto poslednom diele ohľadom viery, ľudovo povedané, spisovateľka priveľmi tlačila na pílu a z toho hluku mi spôsobila nové vrásky na čele. Irónia, všakže? Kresťanskú fikciu vyhľadávam najmä kvôli posilneniu vlastnej viery a uvedomení si, aký vzácny je Boh a ako dokáže v mojom srdci i živote pôsobiť uzdravujúcim spôsobom. Tak prečo ma autorka v tomto smere tak sklamala?
Vykreslenie Nebeského Otca bolo často podané až fanatickým spôsobom, kvôli ktorému som mala pocit, akoby sme sa opäť ocitli v náboženskej sekte, a to sme sa v prvom diele z jednej vyslobodili. Najhoršie však pre mňa bolo vykreslenie tej podivnej moci, ktorá sa spomína v anotácií a ktorá vo mne len vzbudzovala pocit, že sme skutočne v akejsi radikálnej sekte. Ale, aby sa nepovedalo, rozumiem, prečo sa v knihe objavila. Malo to zmysel i význam, no mne to prišlo také...silené? Bolo toho na mňa skrátka priveľa a k tomu všetkému sa v knihe dialo dookola stále to isté.
Život je o zabúdaní a rozpomínaní sa, spomína sa v knihe niekoľkokrát. Áno, úchvatná a výstižná myšlienka, s ktorou sa dokážem stotožniť, no autorka sa jej držala zubami nechtami a na 288 stranách neponúkla nič nové – len sme zabúdali, že Boh má moc uzdraviť a zbaviť nás temnoty, a zároveň sa rozpamätávali, že s ním sme skutočne silní a slobodní + ten závan fanatizmu - to veru nebola dobrá kombinácia.
Viete, kresťanská fikcia väčšinou ponúka obraz Boha nenútene, preto nemáte pocit, že vás autor silou-mocou do niečoho tlačí. No v tomto prípade som nadobudla úplne iný dojem, ktorý sa mi vôbec nepozdával.
Séria Prorok mala vďaka dvom prvým častiam aj navzdory tomu, že patria do kategórie kresťanská fikcia, moc zaujať široké publikum, nie len veriacich. Niesli sa v akomsi univerzálnom duchu, čo sa však o treťom diele nedá povedať. Preto si osobne myslím, že posledná časť je skutočne len pre kresťanov (a možno niektorých nemilo šokuje rovnako ako i mňa, ktovie...), iných, aj napriek nádherným a povzbudivým myšlienkam, ktorými kniha priam prekypuje, nezaujme. Bolo to skrátka extrémne.
Ale aj navzdory prevažujúcim záporom nemôžem tvrdiť, že je kniha zlá. Je to kvalitne napísané a precítené dielo, s ktorým sa autorka vyhrala a celkovo je celá séria výborne premyslená, pútavá, hodnotná a miestami šokujúca.
V každej časti sa objaví mnoho postáv, mien, s ktorými sa autorka dokázala vysporiadať s najväčšou eleganciou a všetky, staré, či nové, priblížila nenúteným a šikovným spôsobom. Okrem toho musím vyzdvihnúť jej zámer ukotviť v nás pocit, že sme skutočne výnimoční aj navzdory tomu, čo si myslia iní, čo si myslí svet. Osobne ma jej prvé dva diely (najmä prvý) obohatili na srdci a na duši. Síce posledný diel vo mne nevyvolal ohlušujúce nadšenie v aké som dúfala a skôr mi spôsoboval sklamanie, i tak sa k tejto sérií rada vrátim...
Čítať viac
17

Milujem knihy a všetko, čo s nimi súvisí. Nie som len knihomoľ, ale som aj knihomoľ, ktorý to trošku prehnal a napísal dve knihy :D. Prísne tajný denník Miry Danesovej a Dovoľ mi všetko - pod dievčenským menom Mirka Novysedláková. Okrem toho som v roku 2019 začala aj knihy prekladať (z angličtiny do slovenčiny). Zatiaľ som preložila tituly: Večné puto od Laury Frantz (i527.net, 09/2019), Vražedný príliv od Dani Pettrey (01/2020, i527.net), Sídlo Haven Manor: Záhadná guvernantka (06/2020, i527.net) a Sídlo Haven Manor: Odvážna dáma (09/2020, i527.net)

Miroslava Molnárová
Overený zákazník
23.9.2018
Nadčasový príbeh
Silný príbeh, v ktorom autorka preniesla životnú pravdu o našom skutočnom svete do budúcnosti, kde sa ľudia, tak ako dnes, musia „rozpomínať“. Páči sa mi ako autorka opísala lásku, ako definovala vieru a pokoru. Týmto finálnym dielom série Prorok poodhalila veľký kus duchovných právd, ktoré sú skryté v každom z nás. Vôbec to nevnímam ako sci-fi. Krásny záver! Čítať viac

Rachelle Dekker

Čítať viac

Vydavateľstvo i527.net

Čítať viac
Kúpte spolu
Návrat - Rachelle Dekker, i527.net, 2018
Vyvolenie - Rachelle Dekker, i527.net, 2017
11,90 €

„Pokiaľ ide o mňa, všimol som si jednu vec. Že keď je človek obklopený šialencami, sám šialenstvu prepadne – ba čo viac, nachádza v ňom isté čaro.“

Quo Vadis - Henryk Sienkiewicz, 2022
Quo Vadis
Henryk Sienkiewicz