Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024

Päť vecí, ktoré pred smrťou najviac ľutujeme
E-kniha

Ako sa zmení život odchodom blízkych

Bronnie Wareová celé roky počúvala, čo ľudia pred smrťou najviac ľutujú... a neskôr sa rozhodla napísať o tom knihu. Dobre vie, že každý jeden z nás sa musí zmieriť so smrťou,... Čítať viac

4,6 26 hodnotení
Vydavateľstvo
Citadella, 2017
Počet strán
335

Bronnie Wareová celé roky počúvala, čo ľudia pred smrťou najviac ľutujú... a neskôr sa rozhodla napísať o tom knihu. Dobre vie, že každý jeden z nás sa musí zmieriť so smrťou, nabrať odvahu a naplno prežiť každú sekundu... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

9,79 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Bronnie Wareová celé roky počúvala, čo ľudia pred smrťou najviac ľutujú... a neskôr sa rozhodla napísať o tom knihu. Dobre vie, že každý jeden z nás sa musí zmieriť so smrťou, nabrať odvahu a naplno prežiť každú sekundu, ktorá nám je daná.

V tejto citlivej, dojímavej knižke sa s vami podelí o päťdesiatdva podnetných príbehov pretkaných životnými skúsenosťami, ktoré vám ukážu, ako žiť bez ľútosti. Môžete si ich rozdeliť na celý rok alebo prečítať všetky zaradom. Bronnie vám predstaví nový pohľad na život, pomôže vám nájsť silu kráčať životom a plniť si svoje sny. Táto výnimočná kniha vám dodá odvahu prijať svoj život, odpustiť si chyby z minulosti, ísť za hlasom svojho srdca a vybudovať si šťastnú budúcnosť bez štipky ľútosti.

Bronnie Wareová je austrálska spisovateľka, hudobná skladateľka, učiteľka a rečníčka. Jej inšpiratívne pamäti Čo pred smrťou najviac ľutujeme oslovili nespočetné množstvo čitateľov na celom svete a boli preložené do dvadsiatich siedmich jazykov. Bronnie miluje rovnováhu, prostý život, zdravé jedlo a ranný spev vtákov.
Čítať viac
Naše katalógové číslo
440519
Počet strán
335
Rok vydania
2017
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Citadella
Pre koho
pre ženy
Originálny názov
The Top Five Regrets of the Dying: A Life Transformed by the Dearly Departing
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

26 hodnotení

19
1
5
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

7.9.2023
Pomohla mi, keď umieral otec
Naozaj mi pomohla, keď môj otec zomieral na rakovinu. Bol som pri ňom aj vo chvíli, keď zomrel a je to presne tak, ako popisuje Bronnie vo svojej knihe. V podstate ma pripravila na zomieranie najbližšieho a ľahšie som to prijímal.
Rovnako to, čo ľudia ľutujú pred smrťou je naozaj poučné. Môj otec veľmi ľutoval, že sa rozviedol. Videl som ako si treba vážiť bežné veci, ktoré berieme automaticky, že sa vieme sami najesť, napiť, pustiť si televízor. Môj otec to už pred smrťou nedokázal.
Čítať viac
22

Knihy sú môj život, nie je deň,kedy by som nejakú nečítala...a že mám z čoho vyberať :-) Moja knižnica totiž obsahuje 1400 kníh a e- kníh a tento počet stále rastie,keďže knihy nepredávam. Mám rada fantasy a knihy z budúcnosti, kde naplno pracuje moja predstavivosť. Som beznádejná romantička, takže k tomu patrí samozrejme aj niečo sladké - ale nie presladené a naivné, pretože treba byť realisti. A keď sa mám vrátiť do reality všedných dní, určite siahnem po niečom z obdobia holokaustu či beletrie s témou prírody, teda biológie, ktorú som aj vyštudovala. Knihy, ktoré čítam ma musia zaujať, nie som "vysadena" na konkrétnych autorov...ak ma však nejaký chytí za srdce, snažím sa mať všetky jeho knihy. Nie som dobrý literárny kritik a ani ním nikdy nebudem...každú knihu totiž dočítam do konca,aj keby mala byť neviem aká nudná a zvyčajne mám úplne opačný názor na ňu, ako zvyšok ľudí, ktorí tu píšu recenzie. Zážitky si totiž nesiem v sebe a nechce sa mi rozpisovať, ako niektorým. A na záver...dúfam,že zomriem veeelmi stará, pretože mám ešte veľa kníh na zozname, čo treba prečítať ❤️❤️❤️

Monika Račková
Overený zákazník
7.8.2023
Od knižky som očakávala trošku niečo iné. Podľa anotacie som čakala skôr memoáre, než motivačnú literatúru plnú odkazov na jogu a meditáciu, Boží zámer... ale to je moja chyba, nie autorky.
Pre niekoho iného to môže byť skvelá kniha, nakoľko, keď sa nad to všetko "prenesieme", uvedomíme si, že naozaj v živote niekde robíme chybu/chyby, ktoré neskôr, keď príde naš čas, nie vždy dokážeme napraviť a naozaj to môžeme ľutovať. Či už je to málo času na seba, rodinu, svoje sny, alebo narušené vzťahy, neustále prispôsobovanie sa okoliu, zlý životný štýl. Autorka nám chce týmto povedať, aby sme sa nebáli žiť svoje sny, neriešili malichernosti a peniaze, vyjadrovali svoje pocity (aj keď to nevieme) a hlavne boli šťastní...kým nebude neskoro.
Čítať viac
Igor Bajči
Overený zákazník
7.10.2022
Len tak :)))
Dobrý deň. Kniha by sa mala volať život flákača, je o človeku ktorému sa nechce robiť a špekuluje ako to spraviť. Hľadá roboty typu vymýšľať slogany na nálepky na autá, potlače na tričká učiť ľudi hrať na gitaru ( mimochodom ak ste pani videli hrať na gitaru tak viete že ona sama nevie hrať na gitare )Stále nám tvrdí že roboty ktoré robí ju nesmierne napĺňajú ( starať sa o ľudí pred smrťou, hrať na gitaru ) a robia šťastným ale z nejakých mne nevysvetliteľných dôvodov vždy končí vyhorená v depresiách a pokúša sa spáchať samovraždu. Spáva v aute prosí kamarátov o prespatie alebo sa tvári že stráži domy aby mala kde spať. A toto má byť návod na šťastný život. :)) Kniha je o tom čo každý kto chodí do roboty pozná máme málo času na rodinu, deti kamarátov, koníčky atď. Nebyť toho že stretla partnera tak by zle skončila. Prajem jej všetko naj a dúfam že sa už našla. Aj Vám všetkým všetko naj pekný deň. Čítať viac
Evina
Neoverený nákup
6.8.2018
Výborná kniha hodnotím ju 5*****
Knihu som mala požičanú a hneď po prečítaní prvých riadkom ma chytila za srdce a zhtla som ju za dva dni.
Veľmi veľa je tam logockých vecí, ktoré si žiaľ doteraz málokedy uvedomovala a riadila sa nimi. Prehliadala som ich. Kniha ma natoľko zaujala, že som si ju kúpila, pretože sa k nej budem častejšie vracať. Je písaná jednoducho, všetko je zrozumiteľné, a všetko sú to veci potrebné k životu.
Vrele ju doporučujem každému, kto sa chce vo svojom živote niekde posunúť, kto na sebe pracuje a chce sa duchovne vyvíjať.
Čítať viac
Stano
Neoverený nákup
19.7.2018
Túto knihu posúvam ďalej
Prekvapilo ma, hoci spätne mi to príde úplne logické, že kniha o smrti je vlastne kniha o živote. Ale o hlbokej podstate života, šťastia či spokojnosti. Kniha Päť vecí, ktoré pred smrťou najviac ľutujeme je úplne prostá a jednoduchá a zodpovedá na základné otázky života. Ak človek má rodičov, ktorým sa čas kráti alebo deti, ak má prácu, strachy alebo naučené vzorce správania z detstva alebo vzťahov, zrejme sa mu bude páčiť táto kniha ako mne Čítať viac
Michal Roman
Overený zákazník
19.2.2017
Myšlienka výborná, realizácia horšia
Autorka opisuje svoj príbeh opatrovateľky umierajúcich ľudí a píše o ich najväčších životných výčitkách. Píše priamo slovami týchto ľudí a ich výpovede sú emotívne veľmi silné a pre nás inšpirujúce a motivačné, aby sme nemali rovnaké výčitky. Tieto prípady vami veľmi pohnú, zvlášť keď si uvedomíte, ako často ich vídate okolo seba.
Škoda je, že kniha je napol mini-autobiografiou autorky, kde mnohé pasáže knihy nemajú s hlavnou myšlienkou nič spoločné a ich čítanie bolo celkom otravné. Keby bola kniha venovaná iba tomu, čo ľudia pred smrťou ľutujú, jej úspech by bol omnoho väčší a čítanie by bolo príjemnejšie a dojem ešte silnejší.
Čítať viac
12.1.2017
Hodnotná kniha
Čakala som som zoznam, číslovanie. Dostala som príbeh, veľmi hodnotný príbeh, hlboko ma zasiahol. Pracujem v zdravotníctve, v tempe, pod tlakom a nemám čas. Vďaka knihe som zistila, čo je naozaj podstatné a hodnotné. Odporúčam každému, kto chce spomaliť a pohladiť dušu a nájsť nový pohľad na život. Veľmi pekné príjemné príbehy. Odporúťam aj sociálnym pracovníkom alebo opatrovateľom - pacient nie ako číslo bodovníka, ale ako bytosť. Čítať viac

Vydavateľstvo Citadella

Čítať viac

„Prečo každý, kto prestal byť tínedžerom, automaticky mávne rukou nad všetkým čo vtedy cítil? Koho zaujíma, že z toho vyrastie? Bolestné a euforické dní, keď to človek prežíva, preto nie sú o nič menej skutočné. Skutočne je to čo sa odohráva teraz. “