Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
Zlaté puto - Ivica Ďuricová, Adlervia Press, 2016

11,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Zlaté puto

Na ktorú stranu sa pridáte vy?

Pripravte sa na návykový romantický triler, kde hrdina zradí jej dôveru, zloduch sa zmení na hrdinu a ona si musí vybrať nielen medzi nimi, ale aj medzi záchranou seba alebo... Čítať viac

4,8 57 hodnotení
1. diel série
Zlaté puto
Vydavateľstvo
Adlervia Press, 2016
350 strán
5 hodín čítania

Pripravte sa na návykový romantický triler, kde hrdina zradí jej dôveru, zloduch sa zmení na hrdinu a ona si musí vybrať nielen medzi nimi, ale aj medzi záchranou seba alebo celého sveta... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

11,90 €

U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 4 dní

Dostupné v 17 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Mačkohlavý orol - Dominika Sakmárová, inspira publishing, 2024
Zlaté puto - Ivica Ďuricová, Adlervia Press, 2016
11,90 €

Viac o knihe

Pripravte sa na návykový romantický triler, kde hrdina zradí jej dôveru, zloduch sa zmení na hrdinu a ona si musí vybrať nielen medzi nimi, ale aj medzi záchranou seba alebo celého sveta.

Sofiin pokojný život majiteľky baliaceho servisu sa zmení na nočnú moru, keď sa v jej obchode zjaví záhadný agent William s mysterióznym kameňom a vezme ju na nebezpečnú misiu do Ríma. Tam ju unesie Williamov rival Adam a nič netušiacu civilistku obvinia z vraždy. Práve keď si myslí, že všetka nádej na návrat do normálneho života je stratená, zloduch sa zmení na nečakaného hrdinu a pomôže jej dostať sa von z väzenia.

Sofia sa zapletie do nebezpečného milostného trojuholníka a musí si vybrať medzi osudovým „zlatým putom“, ktoré zdieľa s Williamom a Adamovou fascinujúcou temnotou a divokou slobodou.

(Ne)obyčajná civilistka sa ponorí do smrtiacej špionážnej hry a musí čeliť ďalšiemu skľučujúcemu rozhodnutiu. Bude spolupracovať so zloduchmi a zachráni samu seba, alebo povstane pre vyššie dobro, ochráni tajomstvá ukryté pod rímskymi ulicami a bude tak čeliť istej smrti?

Každý, koho stretneme, s nami nadviaže isté puto. Niektoré z týchto pút sú však „zlaté“… Pripojte sa k Sofii a dvom neodolateľným agentom na emocionálnej horskej dráhe, na ktorej ich čakajú preteky s časom a ponorenie sa do hlbín lojality, túžby, zrady a sily rozhodnutí, ktoré môžu zmeniť úplne všetko.
Túžite po vzrušujúcej akcii a postavách, ktorých chémia na vás vyskočí z každej druhej strany? Milovali ste Upírske denníky a bratov Salvatorovcov, alebo napätie v knihách Dana Browna? Potom bude Zlaté puto práve pre vás.


Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Naše katalógové číslo
253818
Počet strán
350
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
148×210 mm
Hmotnosť
308 g
ISBN
9788097242824
Rok vydania
2016
Štýl
mysteriózny
Jazyk
slovenčina
1. diel série
Zlaté puto
Vydavateľstvo
Adlervia Press
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Zlaté puto - Ivica Ďuricová, Adlervia Press, 2016
Insomnia - Vladimíra Šebová, Citadella, 2016
23,80 €

Hodnotenia

4,8 / 5

57 hodnotení

49
4
3
0
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

16.7.2023
Výborná kniha
Knihu som si kúpila spolu s Kráľom ulice, kým toho som zlupla hneď, Zlaté puto na svoj čas čakalo. A rovno poviem, že teda urobila som chybu, že som to nečítala hneď aj, keď pomoc... ja chcem pokračovanie, najlepšie hneď zajtra. Kniha je v prvom rade tochu špionážna ale je tam aj vzťahova linka, čiže od každého trochu. Za mňa sa určite oplatí prečítať. Čítať viac
12.10.2022
Zlaté puto
Knihu som mala v poličke už dlhšie, ale akosi som s ňou váhala. Toto predsa nie je môj top žáner... Ale teda som rada, že som po nej siahla.
Potešili ma krátke kapitoly, čím mi prišiel dej pekne uprataný. Čítalo sa to samo.
A od začiatku som bola zvedavá na ďalšie stretnutie Sofie s tajomným Williamom. Akože wow, naozaj pútavý príbeh, teším sa na pokračovanie.
Čítať viac
23
Overený zákazník
3.10.2021
Zlaté puto
Hneď na začiatku sa musím priznať, že som dlho odolávala tejto knihe. Obálka na mňa pôsobila trochu zvláštne a nie veľmi vábne, ale po prečítaní kníh Cudzinec z papiera a Detektív z minulosti som jej napokon dala šancu a rozhodne neľutujem!
Hneď prvá kapitola ma upútala a vyvolala zvedavosť, ako sa príbeh bude ďalej vyvíjať. Sofia si ma okamžite získala a už pri prvom stretnutí bolo vidieť a cítiť, že sú s Williamom na rovnakej vlne. Ak čakáte 340 strán presladenej romantiky, tak na to rýchlo zabudnite! Autorka bravúrne vymyslela zápletku a celé ma to nesmierne bavilo.
Detailné prepracované a premyslené do najmenších detailov! Niekedy som pohybovala, či je to naozaj len fikcia alebo realita, tak to pekne do seba všetko zapadlo a dávalo zmysel. A občas som pohybovala, či autorka skutočne neodhalila existenciu výnimočných schopností a teraz nám to sprostredkúva prostredníctvom zaujímavého príbehu. Nechcem náhodou napísať nejaký spoiler preto len podotknem, že myšlienka zlatého puta v sebe nesie niečo oveľa viac a verím, že každý, kto dá tejto knihe šancu si ju zamiluje rovnako ako ja.
Kniha sa z veľkej časti odohráva v Ríme, meste, ktoré je podľa informácií na zadnej strane knihy autorkine najobľúbenejšie na svete. Nesmierne som si užívala ako sú jednotlivé pamiatky nenásilne zakomponované do deja a hneď sa mi v hlave vynorili spomienky na moju návštevu Ríma. Koloseum, Fontána di Trevi, Španielske schody, Anjelský hrad... Všade tam sa ocitnete spolu s hlavnými postavami a budete si musieť rozmyslieť, na ktorú stranu sa postavíte.
Takže opäť som sa presvedčila, že platí "Nesúď knihu podľa obalu".
Čítať viac
Jana Matisová
Overený zákazník
2.4.2021
Dostala ma!
To je najlepšie napísaná kniha akú som čítala (a to ich bolo dosť). Dej ma vtiahol do Ríma (aspoň takto som mohla byť mimi okres v čase pandemie) žila som s postavami, napätie od začiatku do konca, žiadne natahovacky, ja som z nej totálne hotova. Teším sa na pokračovanie, lebo toto mi odpalilo dekel. Precitala som ju za 3dni po večeroch a autorke ďakujem... Za tento masakralny zážitok pri čítaní knihy. Čítať viac
20.2.2021
Prekvapivá bomba
Ľudzá moji, ja som z tejto knihy pekne v r... unesená. To čo toto bolo za mega bombu v nenápadnom balení???

Akože Cudzinec z papiera bol super. Aj Detektív z minulosti bol perfektný. Ale TOTO??? TOTO ma odrovnalo na plnej čiare.

Keď mi prišli tieto tri knihy, obal Zlatého puta ma zaujal najmenej. Myslela som si, že ide o nejaké súrodenecké vzťahy (fakt neviem, skade som to vzala, ale je to tak). Nejak ma to ale ťahalo a súdiac podľa predošlých dvoch kníh som mala jasnú predstavu, čo ma čaká a vrhla sa na ňu. No veľký prd som vedela!!!

Po troch-štyroch kapitolách som si rozčarovane začala čítať anotáciu (áno, až teraz), že o čom to točí, to hádam bude nejaké sci-fi či kieho, div mi oči od gúľania neodleteli.

Otrávene som pokračovala v už nie veľmi oduševnenom čítaní a... rány boží, to bylo něco. Ja takýto typ kníh nečítam. Toto však bolo pre mňa absolútne dokonalé a sama neuverím, čo teraz napíšem, ale zo všetkých troch kníh za mňa rozhodne najlepšie.

Ospravedlňujem sa autorke, že som ju momentom dočítania posledného slova zbombardovala surovými pocitmi, nemohla som inak. Apelujem na vydavateľstvá, aby zakázali vydávať knihy na pokračovanie. Keby som toto čítala v roku 2016, kedy to vyšlo a doteraz nemala pokračovanie, mala by som riadny absťák. Snáď sa všetci knižní duchovia spoja a zľutujú nado mnou, aby som sa dožila pokračovania a ukončenia tejto trilógie, inak tu môj duch zostane a bude strašiť všetkých autorov, ktorí majú tú drzosť písať knihy na pokračovanie.
Čítať viac
Veronika
Neoverený nákup
7.1.2021
Výnimočná kniha
Toto je tak perfektná a napínavá kniha, že som ju čítala s rozsvietenym telefónom pod perinou pri spiacich deťoch. Neuveriteľné, ako autorka dokáže vykresliť niektoré momenty. Doslova sa prenesiete na miesto. Zaver by uhádol málokto, takže odporúčam. Čítať viac
22.12.2020
Už teraz sa teším na pokračovanie, kniha sa čítala veľmi ľahko a dá sa povedať, že sama. Keďže mám prečítané už aj iné knihy od tejto autorky, tak sa mi jej štýl písania veľmi páči. Hoci som najprv musela roztriediť všetky postavy, aby sa mi ľahšie orientovali, nič to nemení na fakte, že knihu odporúčam. Čítať viac
4

Som knihomoľka čo miluje čítanie kníh. “Človek, ktorí číta, prežije tisíc životov, kým zomrie. Človek, ktorí nikdy nečítal prežije iba jeden.,, Môžte ma nájsť aj na mojom bookstagrame @_knizna_laska_

Nikola Kohútová
Overený zákazník
14.11.2020
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Príbeh je o Sofii, ktorá pracuje v baliacom servise. Zrazu sa jej zmení svet, keď sa dostane medzi dvoch rivalov Wiliama a Adama. Odhaľuje prastaré charizmágie a dar. No raz sa ocitne v Ríme, nasledujúc Wiliama. Na nesprávnom mieste v nesprávnom čase. Musí sa rozhodnúť či záchráni celý svet alebo seba... Na ktorú stranu sa pridáte vy?
Autorka v knižke ukotvila skvelý nápad, ktorý tak modernými technológiami zapadá aj do tohto sveta. Veľmi sa mi páčilo ako sa pomaly rozuzlovalo skryté tajomstvo no trošku trvalo kým som sa zžila s ich svetom no potom som sa náhle doňho vžila. Sofia mi bola veľmi sympatická a podobná v niektorých veciach. Wiliam bol taký dokonale gentlemanský. Knižka sa mi veľmi páčila a určite ju odporúčam.
Čítať viac
1.11.2020
Skvelá záverečná tretina
Hodnotím na 3,5 *

Zaujímate sa o internet? Do akej miery vám vstupuje do života a do akej miery chcete, aby prostredníctvom neho o vás niekto vedel akékoľvek informácie? Intermet nám čím ďalej, tým viac prirastá k bežnému životu, v akejkoľvek forme ovláda svet a uľahčuje nám život. Je tomu naozaj tak?
Možno banálna téma, ale ja som sa nad ňou vďaka tejto knihe pozastavila a som rada, že ju autorka v príbehu spracovala.
Ale podstata je schovaná v niečom inom, v niečom viac ľudskom, viac obyčajnom.
A síce tu láska a prejav citov medzi hlavnými postavami Williamom a Sofie nedostali veľa priestoru, obľúbila som si ich.
Priznávam, prvá tretina knihy mi dala zabrať. Nechytala som sa na vlnu charizmágov, bieleho a čierneho klubu vo svete smrteľníkov, ojedinele s nadprirodzenými schopnosťami.
Bola zdĺhavá, s veľkým množstvom postáv, medzi ktorými som sa síce ľahko orientovala, ale miatli ma a ťažko sa mi hľadal sever. Tu som veľmi ocenila krátke kapitoly.
Od druhej tretiny som sa ako-tak chytala a postupne sa na príbeh namotávala, až som posledné kapitoly úplne žrala.
Tomu sa hovorí gradácia.
Užila som si poriadnu dávku akcie, ale chýbala mi romantika.
Skvelé nadprirodzené schopnosti, putá a mosty si zas miestami odporovali.
Príbeh je písaný z viacerých pohľadov, čo malo svoj význam, no v dlhých myšlienkových pochodoch postáv som sa strácala...
Autorka má výborný štýl písania, kniha sa číta ľahúčko a vyvoláva emócie. V mojom prípade najmä hnev na postavy a ich chovanie.
No a samotný záver... prekvapivý a záhadný. Už aby bolo pokračovanie na svete, ja si ho potrebujem prečítať!
Čítať viac

Ivica Ďuricová

Čítať viac
Kúpte spolu
Zlaté puto - Ivica Ďuricová, Adlervia Press, 2016
Insomnia - Vladimíra Šebová, Citadella, 2016
23,80 €

„Láska je, keď sa nám niekto zdá jedinečný. Taká láska nemusí byť výhradne erotická, telo v nej nemusí spievať prvý hlas, no zistil som, že aj ona má obmedzenú trvanlivosť - ako dlho nám človek pri každodennom styku vydrží byť jedinečný? Zistil som, že je to podobne ako zaľúbenosť iba fáza, ako každý vonkajší náter, aj jedinečnosť sa časom ošúcha.“

Letmý sneh - Pavel Vilikovský, 2014
Letmý sneh
Pavel Vilikovský