Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024

Posledný džentlmen
E-kniha

(Muž, ktorého som (ne)mala stretnúť)

Aké je to vydať svoju prvú knihu na knižnom trhu, kde vás nikto nepozná, a zamotať sa pri tom s kolegom v práci, kde vás poznajú všetci? Jennifer vie o tom svoje. Pred oslavou... Čítať viac

3,8 61 hodnotení
Vydavateľstvo
Michaela Zamari
361 strán
5 hodín čítania

Aké je to vydať svoju prvú knihu na knižnom trhu, kde vás nikto nepozná, a zamotať sa pri tom s kolegom v práci, kde vás poznajú všetci? Jennifer vie o tom svoje. Pred oslavou jej dvadsiatych šiestych narodenín v nej naplno prepukne... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

9,59 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Príbeh inšpirovaný skutočnými udalosťami

Aké je to vydať svoju prvú knihu na knižnom trhu, kde vás nikto nepozná, a zamotať sa pri tom s kolegom v práci, kde vás poznajú všetci?

Jennifer vie o tom svoje. Pred oslavou jej dvadsiatych šiestych narodenín v nej naplno prepukne vášeň pre písanie a snaží sa dostať svoj debut na pulty kníhkupectiev za každú cenu. Nemá však ani poňatia, čo ju to bude stáť.

Počas tejto životnej etapy sa jej cesta pretne so starším kolegom, s ktorým na prvý pohľad nemá nič spoločné. Sú ako oheň a voda. Majú protichodné názory, odlišné záujmy a iné priority. Napriek tomu nedokážu prejsť okolo seba bez povšimnutia.

Začnú sa nezáväzne stretávať. Veď, čo sa môže stať?

Jareda to však jednostaj ťahá domov, preč z hlavného mesta, kde sa Jennifer cíti ako ryba vo vode. Má vôbec ich vzťah šancu stať sa niečím viac? Alebo sa už dávno stal?
Čítať viac
Naše katalógové číslo
429077
Počet strán
361
Štýl
romantický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Michaela Zamari
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,8 / 5

61 hodnotení

33
7
6
7
8

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

3

Knihy sú moja vášeň a slovenský jazyk hobby. Moje recenzie sú nezávislé, nepodliehajú žiadnemu biznisu, kamarátstvam či "štafetám", čiže nedostávam knihy zadarmo, aby som napísala pozitívnu recenziu. Som obyčajná čitateľka, i keď možno viac kritická, vzhľadom na moje dlhoročné pôsobenie v literárnej oblasti. Autori či vydavatelia, ktorí opakovane dávajú odstraňovať recenzie (nie hanlivé a neporušujúce pravidlá, iba upozorňujúce na chyby a nedostatky), tým len dokazujú vlastnú neschopnosť. Týka sa to najmä moderných románov pre ženy a slovenských autoriek, ktoré rady zbierajú umelé hviezdičky.

my books
Neoverený nákup
4
29.10.2021
Knihu som si kúpila najmä kvôli autorkiným skúsenostiam pri vydaní knihy, no paradoxne, práve to mi do románu nepasovalo, hoci to bolo autentické a tým aj zaujímavé, no podané štýlom vhodným skôr do blogu. Ak už to autorka chcela zakomponovať do románu, tak by stačilo len okrajovo a o svoje skúsenosti s vydaním knihy sa mohla podeliť na inom mieste, napr. v jej ďalšej knihe o samovydávaní. Tiež je škoda, že si nevzala ponaučenie od ľudí, ktorí jej radili, aby sa tak nerozpisovala, pretože aj tejto knihe by prospelo, ak by mala o sto strán menej. Priznám, že som niektoré strany len preletela očami, lebo ma ten rozvláčny dej už unavoval. Pritom má autorka naozaj veľký potenciál, píše inteligentne, s trochou filozofie aj sexepílu, no niekedy sa zabudne a nechá sa unášať zbytočnými myšlienkami. Nie všetko, čo nám napadne, musíme dať na papier, čo je, žiaľ, problém mnohých autoriek. Tiež mi nesedelo oslovovanie s veľkým písmenom, ktoré sa používa iba v korešpodencii. V esemskách či pri četovaní s priateľom to pôsobí veľmi neprirodzene. No v podstate sa mi kniha páčila, najmä komunikácia s Jaredom mala šťavu a chápala som, že Jennifer tak opantal. Ja by som nekonala inak. 4* dávam autorke aj za odvahu a verné opisy ohľadne vydania knihy.
Čítať viac
2
24.6.2022
Mišku Zamari mam veľmi rada aj ako spisovateľku ale aj ako človeka. Avšak táto kniha mňa osobne vôbec neoslovila, dala by som za ňu len 1 hviezdičku no keď si to zoberiem z tej druhej stránky, ako to človeka teší, že sa jej plní sen o písaní a chce sa o to podeliť, tak sa mi páči jej odhodlanie. Ci už sa mne osobne dej paci alebo nie. Aj keď ten príbeh bol troska taky nemastný-neslaný. Tým, že podľa mna táto knižka jej moc nevyšla, neznamená, že nesiahnem po jej ostatných. Ba naopak, na ďalšie sa veľmi teším lebo viem, že budú super ako ostatné.
Čítať viac
Nikol
Neoverený nákup
1.9.2022
Celé zlé
Knihu som čítala v rámci štafety a projektu #podporujemeslovenskychautorov z úcty k babám som ju dočítala so sebazaprením za 3 týždne. Nezaujímavé prostredie, opakovanie, zdĺhavé úvahy a rozmýšľanie hlavnej postavy ma ubíjalo. Ona mi celkovo nebola sympatická. Americké mená, mestská hromadná doprava, prostredie vytváralo nesúlad. Epilóg bol čitateľný. Celkovo tam bolo zopár múdrych a zaujímavých vyjadrení ale to je asi všetko. Moja štvrtá kniha a zároveň posledná od autorky, asi toľko "škoda stromov na tlač tejto knihy". Čítať viac
24.6.2022
Mišku Zamari mam veľmi rada aj ako spisovateľku ale aj ako človeka. Avšak táto kniha mňa osobne vôbec neoslovila, dala by som za ňu len 1 hviezdičku no keď si to zoberiem z tej druhej stránky, ako to človeka teší, že sa jej plní sen o písaní a chce sa o to podeliť, tak sa mi páči jej odhodlanie. Ci už sa mne osobne dej paci alebo nie. Aj keď ten príbeh bol troska taky nemastný-neslaný. Tým, že podľa mna táto knižka jej moc nevyšla, neznamená, že nesiahnem po jej ostatných. Ba naopak, na ďalšie sa veľmi teším lebo viem, že budú super ako ostatné. Čítať viac
31

Milujem knihy. Čítam všade. U lekára, v autobuse, doma, v posteli. Všade kam sa pohnem beriem knihu so sebou.

Tatiana Dyačovská
Overený zákazník
18.12.2021
Menej je niekedy viac
No neviem, prečítala som už nejaké knihy od tejto autorky. Ale táto je absolútne najhoršia čo som od nej čítala. Nemalo to dej, pointu. Pripadalo mi to ako psychologická príručka a nie román. Škoda času. Čítať viac
Janka
Neoverený nákup
22.11.2021
Sklamanie, veľké sklamanie
Túto knihu som čítala ako ,,poslednú" keďže všetky autorkine knihy mám prečítané.
Táto za mňa 1 bodov z 10.
Názov posledný džentlmen sa absolútnr nehodí k obsahu knihy.
Skôr by sa hodil názov s čím ratáť pri vydaní knihy.
S romantikou to spoločné nemalo nič, nemalo to dej, jednodycho zbytočná kniha na trhu.
Čítať viac
3
Zdravie bez liekov - Ladislav Kužela, Zuzana Čižmáriková, 2021
Práve čítam
Zdravie bez liekov

Knihy sú moja vášeň a slovenský jazyk hobby. Moje recenzie sú nezávislé, nepodliehajú žiadnemu biznisu, kamarátstvam či "štafetám", čiže nedostávam knihy zadarmo, aby som napísala pozitívnu recenziu. Som obyčajná čitateľka, i keď možno viac kritická, vzhľadom na moje dlhoročné pôsobenie v literárnej oblasti. Autori či vydavatelia, ktorí opakovane dávajú odstraňovať recenzie (nie hanlivé a neporušujúce pravidlá, iba upozorňujúce na chyby a nedostatky), tým len dokazujú vlastnú neschopnosť. Týka sa to najmä moderných románov pre ženy a slovenských autoriek, ktoré rady zbierajú umelé hviezdičky.

my books
Overený nákup
29.10.2021
Príjemné prekvapenie
Knihu som si kúpila najmä kvôli autorkiným skúsenostiam pri vydaní knihy, no paradoxne, práve to mi do románu nepasovalo, hoci to bolo autentické a tým aj zaujímavé, no podané štýlom vhodným skôr do blogu. Ak už to autorka chcela zakomponovať do románu, tak by stačilo len okrajovo a o svoje skúsenosti s vydaním knihy sa mohla podeliť na inom mieste, napr. v jej ďalšej knihe o samovydávaní. Tiež je škoda, že si nevzala ponaučenie od ľudí, ktorí jej radili, aby sa tak nerozpisovala, pretože aj tejto knihe by prospelo, ak by mala o sto strán menej. Priznám, že som niektoré strany len preletela očami, lebo ma ten rozvláčny dej už unavoval. Pritom má autorka naozaj veľký potenciál, píše inteligentne, s trochou filozofie aj sexepílu, no niekedy sa zabudne a nechá sa unášať zbytočnými myšlienkami. Nie všetko, čo nám napadne, musíme dať na papier, čo je, žiaľ, problém mnohých autoriek. Tiež mi nesedelo oslovovanie s veľkým písmenom, ktoré sa používa iba v korešpodencii. V esemskách či pri četovaní s priateľom to pôsobí veľmi neprirodzene. No v podstate sa mi kniha páčila, najmä komunikácia s Jaredom mala šťavu a chápala som, že Jennifer tak opantal. Ja by som nekonala inak. 4* dávam autorke aj za odvahu a verné opisy ohľadne vydania knihy. Čítať viac
23
Overený zákazník
3.10.2021
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Táto kniha bola posledná, ktorú som od Mišky ešte nečítala. Musím priznať, že obálka ma nejako extra neoslovila, ale o to radšej som, že som s nenechala odradiť a prečítala si tento príbeh.

Jennifer som si hneď obľúbila. Kniha je napísaná z jej pohľadu a čítalo sa to veľmi dobre. Príbeh je opäť obohatený o cestovateľské zážitky z Ázie a Ameriky, na ktoré sa Jeniffer vybrala s kolegom Timom a na druhy výlet pre zmenu s kolegyňou. Páčilo sa mi podrobné opísanie všetkého, čo ako začínajúca autorka musela prekonať, aby nakoniec vydavateľstvo vydalo jej knihu. Vytešovala som sa aj z informácií o tom, ako Miška písala Šéf môjho šéfa a Šéfom môjmu šéfovi.

Najviac sa mi páčila dejová línia s Jeredom. V tomto som s Jennifer mala veľa spoločné, nie len čo sa týka zážitkov, ale aj pocitov, úvah a pochybností. Dokonca aj u mňa to malo taký koniec ako u Jennifer (s výnimkou, že ja som o tom nenapísala knihu ). Keď som čítala niektoré Jaredove vety, mala som úplne deja vu, pretože niektoré vety sa úplne stotožňovali "s mojim Jaredom" :)
Čítať viac
15.4.2021
Posledný džentlmen
Toto bola moja druhá kniha od tejto autorky a musím povedať, že bola slabšia ako kniha Rozhodnutie.
Začiatok bol fajn, čakala som možno nejaké väčšie zápletky a napínavejší dej.
Pri knihe som sa často nudila a niektoré opisy a myšlienky hlavných postáv sa mi zdali zdĺhavé.
Naopak veľmi sa mi páčili SMS-ky, ktoré si písala Jennifer s Jaredom, a ktoré boli doplnené o smajlíky.
Taktiež ma veľmi príjemne prekvapili opisy ohľadom vydávania knihy, aké je to komplikované a ako sa niektorí snažia „upísať autorov“ pod svoje vydavateľstvo.
Časti o cestovaní mohli byť viac rozpísané, ale inak to bolo pekné.
Určite si ale prečítam aj ďalšie knihy od tejto autorky.
Čítať viac
6

Rada citam romany s nadychom erotiky, fantasy a príbehy z obdobia II svetovej vojny

veronika slezáková
Overený zákazník
11.12.2020
Sem tam treba ist aj mimo :)
Ano, je toto uplne ina kniha ako som u Misky zvyknuta. Ja si ale myslim, ze treba okrem obsahu hodnotit aj styl, dej, dialogy a vela inych veci ktore zahrnaju knihu ako taku. Mne osobne sa kniha pacila, aj ked bola ina ako napríklad Šéf môjho šéfa ci Rozhodnutie. Ale povedzme si uprimne, kto z nas nema chut urobit niekedy aj niečo uplne ine ako stale robí? Za mna preto hodnotim knihu vo všeobecnosti velmi kladne. Boli tam naozaj vydarene dialogy, dej bol taktiez super a velmi sa mi pacili spojitosti s dalsou knihou, ktore som mohla postupom času coraz viac nachadzat. Ja som asi z tých, co by si prečítali aj nakupny zoznam ak by ho vydala Miska. Ale zato hodnotim s chladnou hlavou :) Čítať viac
Michaela Klempová
Overený zákazník
12.11.2020
Skvelé čítanie
Musím uznať, že toto je prvá kniha od Mišky, do ktorej som sa pustila. Dva večeri a kniha bola dočítaná. Naozaj sa čudujem, prečo som o nej nevedela skôr. Má krásny čistý štýl, čo sa ľahko číta. Čítalo sa to samo, má skvelú slovnú zásobu, vie pracovať s gradaciou deja. Než som sa dostala do polovice, trochu som sa nudila asi jednu, dve strany, no znovu to nabralo pútavost a nemohla som ju pustiť z rúk. Nič hrozné, možno som len bola unavená, keďže som do nej pozerala do druhej rána. :) Teším sa na ďalšie knihy, ktoré mám od nej zakúpené. Čítať viac

Recenzie, kritiky

„V knižnej i mediálnej oblasti sa pohybujem už dlhšie, videla som typy autorov i rukopisy najrôznejšej úrovne. Hoci si to na Slovensku myslia viacerí, písať knihy nemôže hocikto, resp. dobré knihy. Už rukopis prvého románu Mišky Zamari ma oslovil na prvý kuk. Vôbec nepôsobil ako prvotina! Táto jej tretia kniha je očarujúca a podčiarkuje, aký má Miška vyzretý a čistý štýl, aj že presne vie, čo chce. Text má v sebe silný, hutný príbeh, vyvoláva milión emócií, autorka píše pútavo, inteligentne, aktuálne, krásne stupňuje napätie, dialógy sú rafinované, vtipné a každá postava v jej knihách má veľmi jasné kontúry. Toto dievča sa narodilo pre písanie. Bonusom je Miškina otvorenosť, ktorá miestami až vyráža dych, vysoká profesionalita a pokora – javy v súčasnosti nesmierne vzácne.“
Jana Benková (novinárka a autorka kníh)

„Hlavná hrdinka Jennifer si ma okamžite získala tým, že mi dovolila nahliadnuť do najintímnejších zákutí svojho života. Autorka dokonale vystihla triezve myšlienkové pochody a problémy, ktorými sa zaoberá azda každá žena. Okrem iného sa rozhodla podstúpiť odvážny krok, v ktorom odkrýva pozadie vydavateľského sveta na Slovensku. Najviac vo mne rezonuje neskrývaný odkaz priebojnosti hlavnej hrdinky, ktorá sa aj napriek mnohým úderom pod pás nevzdáva a bojuje o svoj sen vydať svoj debut. Knihe nechýbala ani erotická iskra, ktorá moderný dej obohatila. Príbeh vo mne zanechal myšlienku, že náhody neexistujú a že niektorí ľudia prichádzajú do nášho života ako požehnanie, iní ako lekcia.“
Monika Wurm (autorka kníh)

Michaela Zamari

Čítať viac

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“